• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mislim da to i jeste kineska kopija sa znakom benasija. jako slican kinez sam negde video tako da je lako moguce. te hondine motore kopiraju u originalu. 100 eur kod nas
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Zamjena za G200 je GX 160.....Imao sam Benassia, ali ovo prvi put vidim, meni to vuče na hondu....


Meni su nekako draži g200 motori, za motokultivator mi se čine izdržljiviji, dok GX je OK za pumpe i agregate.
Ljudi stavljaju GX 160 umjesto G200, al ja time nisam zadovoljan. GX je u originalu na hondi F630, a na njoj je i drugačiji mjenjač, jer GX ima pogon sa radilice, a G sa bregaste, i razlika u izlaznim obrtajima, al onda teško i frezu vuče itd...
Da nepričam koliko sam klackalica promjenio na GXu, a ovo se odnosi na F600 ili 620, dok kod f400 i sve iz serije 400, ide GX bez problema, jer je isti izlazni broj obrtaja kao i kod modela g150, koji također pogon dobija sa radilice i nema problema kao na 600 modelima s g200 motorom. Iznimka su f450 ili 430, koje isto ima motor g200, ako se dobro sjećam.

Kad pišeš poruku, molim te, piši ju po pravilima. Hrpa točkica je nepotrebna i nečitljiva.
Ovaj put ti je oblik poruke popravljen, a svaka tak napisana poruka idući put ti bude obrisana.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
F

f42i

Guest
Pozdrav ekipi,zanima me dali bi itko znao gdje ima za kupiti karburator za hondu mio standard f42,novi,polovni bitno je samo da je potpuno ispravan...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod nas mislim da nista nema za G42 motor. imaj dvojica ovde i muce muke sa tim motorom zbog delova.a neodgovara sa G200 jer smo probali i nemoze
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
100 eura kopija te honde gx 160?
pašu li djelovi sa honde?
isplati li se to kupit,radit će valjda par godina?
u mene tomosov motor,60ccm,nepoderiv.ali mi se razbija rezervoar,pa sam napravija drugi od komada cijevi od inoxa,razbija se filter zraka pa ore i bez njega,sve to bistri rodjak u par sati frezanja..a ja sam razvalija sajlu od gasa,se samu sajlu,nego ono govance di se daje gas,pa dajem gas na vidama od karburatora..uvik je negdi oko polovice,i malo više...:icon_e_biggrin:
sad mi je jedan prika da drugi tomosov motor,koji leži u garaži bez karburatora..
a i ovome bi rado karburator prominija..
zna li neko paše li od pente karburator na traktor?na njemu ima i filter zraka tako da bi i to riješija..ali znajuć sebe,neću dirat ništa dok mrda..:icon_twisted:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nisam siguran 100% ali mislim da su potpuno identicni. ljudi kupuju i rade sa njima i potrosnja je mizerija spram tomosa.treba samo naci koji je tip univerzalni po oznaci da nema prekidac za nivo ulja .znaci imaju koji su predvidjeni za mkt i stabilni za pumpe agregate i sl a oni imaju taj prekidac
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Teško je reči dal pašu dijelovi, naime kinez je direktna kopija, to je istina, samo treba uzeti u obzir da te motore proizvode nekolio tvornica u Kini i da su moguća pojedina ostupanja kroz niz godina koliko se proizvode. U ostalom tko je vidio stavljat na Kineza originalne hondine dijelove.:eek:
Sam senzor nivoa ulja može se prebrikati, a ostalo je manje, više isto.

@ivanz:
Ja samo velim da je gx160 zamjena za G200, jer neki ljudi misle da je gx200, što nije točno. A što se tiče konkretnog motora na samom motokultivatoru, to su posebne verzije sa pogonom preko bregaste, i jedan i drugi.
BTW: smatra se da su gx motri najbolji na svijetu, i ako malo bole pogledaš svi proizvođaći su ih manje ili više iskopirali, a to sa ventilima prvi put čujem, i smatram to više izuzetkom nego pravilo.
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
pa jel nije logično da se vidi koje djelove kinezi ne rade dobro,pa stavit japanske?
time eliminiraš slabe točke tog motora i imaš po malo višoj cijeni uredan motor?
neznam,samo mi se tako čini logično.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Nije to baš tako jednostavno. Kinezima je problem završna kontrola i mogu imati npr. 5 ispravnih klipnjača te 1-2 neispravne. Tako je i za bilo koji drugi dio. Za početak mislim da bi bilo dobro provjerit sve vijčane spojeve, vijci su im generalno loši. Što reč na vijke koji ostaju bez navoja u AL bloku ili spojevi koji kad se jednom otpuste više se ne mogu stegnut.
Po meni je onda bolje napraviti na Hondi generalku, nek ulupavat skupe hondine dijelove u Kineza.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Krburator od pente možeš koristiti na Tomosu kod modela 300, 350. Znači gdje je radilica vodoravno. Ako misliš na filter zraka na penti (onaj kvadratni to nije filter nego samo prigušivač). Na mtk mora biti uljni filter zraka.:(think):
 

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
u mene već 25 godina nema nikakvog filtera.otac je bija da frezu jednom divljem rodjaku,i ovaj je polomio rezervoar,i taj filter.ja sam s godinama puka obruč mehanizma gasa,koji ga drži za volan,i oslabija mi je ležaj valjka od kumpluga,pa ponekad malo bloka..do ove godine ta freza je radila 3 puta godišnje po po sata..
ali je znala frezat "betoniranu" zemlju,od dvora ili puta...
freza je zrila za sitniji remont,ali kako pali i drlja bez greške remont se odgadja zbog "nedostatka sredstava"...
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
koj motokultivator- kopačicu?

planirala sam si kupiti Yanmarića, ali što zbog cijene i vjerojatne neisplativosti, razmišljam o kopačici-motokultivatoru s kojim ja mogu delati. u pitanju je 1500 kvadrata zemlje, razmišljam o ovima, ali ukoliko za te pare znate za bolju, molim da mi date savjet.

prva je ova za 7000 kn:
http://www.eurosystems-spa.com/web/public/en/prodotto_dett.php?idcat=3&idprod=50

ova za 9000 kn:
http://www.alatiimasine.com/proizvod/benzinska-kopacica-freza-t-450-mtd/

i nekakva mtd p55 5.5 za 7800 kn ali njoj ne mogu naći link....možda sam nešto krivo zapisala.

uzmite u obzir da tražim nešto s pogonskim kotačima a kako bi mi bilo lakše...
svi savjeti su dobrodošli!

od skakavaca su me odgovorili...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Re: koj motokultivator- kopačicu?

Nemoj to kupovati.
Kupi rabljenog Labinprogres Mondiala ili Muta Maestrala.
Za slične ili manje novce dobila buš stroj za na dugi rok, kojega možeš uvijek prodati kad ga prerasteš.
 

NoNameBoy

Član
Tu od
21 Ožu 2013
Poruka
59
Re: koj motokultivator- kopačicu?

eto kako je kolega rekao, pogledaj za rabljeni mondial ili mutu
mozda i kakvi imt ili mio, no oni nisu na kotacima
dobit ces puno vise za iste ili cak i manje novaca
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Re: koj motokultivator- kopačicu?

Zašto ne janmar traktorić. onaj najmanji 12-13 konja nekošta više od 20 000 kuna sa frezom, i radiš ko čovjek, i uvjek češ trebat nešto prevest, a kolko košta labin ili maestral, ništa puno manje. Ja da imam novce ja bi ga kupio da sačuvam leđa.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Re: koj motokultivator- kopačicu?

Ove sto si predlozila su kinezi,a svima nam je poznat njin kvalitet,zato moj glas ide za polovnu mutu maestraa,malog labina-goldonca ili imt507,pozeljno bi bilo da je dizel,a moze se naci povoljno imt509 ili veliki labinac,ovu manju su sa frozom oko500e(benzinci),a dizel200-300e skuplji,a ovi veci se tesko mogu naci bez800e
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Re: koj motokultivator- kopačicu?

Ovo je jedan primjerak MTD (motokopačica), Kupljen prije četri godine (iz priloženoga može se vidjeti koliko je dobar ????? i kvalitetno napravljen).
x4ir18xtx5uguo6nyb.jpg


Na primjer nekog talijancina, Sep, Bertolini ili neki drugi u verziji Mondiala cca 10 ks dizel.:icon_scratch:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
Re: koj motokultivator- kopačicu?

plati nekog da ti to ofreza .. najisplativije
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Mislim da smo več pričali, ali bježi od diesela, ako ga nemožeš upaliti. Koliko se sjećam, rekla si da misliš sama sve raditi. Još uvijek sam mišljenja da uzmeš neki Mondial ili mutu sa diferencijalom i sa nekim japanskim benzincem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh