• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,652
Tako malu širinu možeš koristit sam za prazan hod, a za recimo raditi redove staviš na 50 cm.:(snooze):
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Honda sa motikama nije skakavac, dosta teža od tvog skakavca i ima veče noževe.

Kak nije....u originalu je sigurno skakavac. Moj ima 120+ kila, al je i dalje skakavac. Doduse nemre bas visoko skociti, al ipak:icon_rofl:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Krumpironja tvoj problem bi rjesila dva nova semeringa,a i vjerojatno su ti propisali jer ti je bilo namotane trave koju nitko nikad nije prerezal i ispukal van...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Jel moguće kako utvrditi starost mtk-a?

Da li vam što znači ako ima onu narančastu "kockastu" haubu?

Kako vam ovaj izgleda? Stari kaže da je noviji tip i ima 8-9 godina.
Nije mi daleko za pogledati.
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/labin-progres-8-konja-oglas-11199989
Reci starome da je zaboravil dodati ne jedinicu, nego dvojku ispred.
Zadnji modeli sa LAt300 su bili pred rat, a ovakva hauba do negdje 80tih.
No, starost i nije toliko važna kao opće stanje., ali jr dobra podloga za razgovor o cijeni. Stanje se najlakše ocijeni po gumama i nižima freze

Ak misliš kositi, svakak potraži s inverterom.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
@hodor, da u pravu si skakavac je honda, ali radi poso. @vizy, kultivira se kad je pola metra visok, da se zatvori vlaga, ako ne bude u daljoj vegetaciji kiše da lakše podnese sušu. @oficir zato se prođe dvaput po istom mjestu i dobije se dosta sitno. snimit ću jedan video na prolječe da se vidi šta radi honda. hehe !
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da moze se dva puta al opet puno ovisi o vrsti zemlje,pjeskulju budes pa cak i crnicu usitnil,al ovu nasu ilovacu u raznim bojama bome nebu ni s tri prolaza,ja moram sa imt frezicom nekad ici dva puta po tragu da bi bilo sitno za sijanje i sadnju vrta.
 

vizy

Aktivni član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
307
@vizy, kultivira se kad je pola metra visok, da se zatvori vlaga, ako ne bude u daljoj vegetaciji kiše da lakše podnese sušu.
Mi smo uvijek to rahlili sa plugom rahljivačem, a ne frezom. Ima takav plug i za MTK. Frezao još nitko nije visok kukuruz, no vremena se mijenjaju. Možda će se sad kukuruz saditi pod foliju, natapati kap po kap i biti zaštićen mrežom protiv tuče i protiv ptica :drink:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,652
Kap na kap ove godine ne treba za kukuruz, ni mreža protiv tuče bar kod mene, ali mreža protiv "šojki" bi trebala svakako. Već su opeljušile 1/3.:(devil):
 

puls

Novi član
Tu od
21 Kol 2014
Poruka
12
Reci starome da je zaboravil dodati ne jedinicu, nego dvojku ispred.
Zadnji modeli sa LAt300 su bili pred rat, a ovakva hauba do negdje 80tih.
No, starost i nije toliko važna kao opće stanje., ali jr dobra podloga za razgovor o cijeni. Stanje se najlakše ocijeni po gumama i nižima freze

Ak misliš kositi, svakak potraži s inverterom.

Ovaj mi, barem po haubi, djeluje noviji od ovog za koji sam prije pitao....jesam li u pravu?
Ovaj barem ne skriva da je 90., 91. g.....
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/labinprogres-8ks-mondial-junior-odlican-oglas-11836507


http://www.njuskalo.hr/oprema-obrad...mondial-invertitorom-tps-labin-oglas-12139982
Ovaj dobro izgleda, znate li što o motoru ALN330WB?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Acme...9ks.
Puno bolji od LA300. Još ak ima invertor i frezu...i da malo popravi cijenu.
Iako mi se mali kotači više sviđaju.
 

puls

Novi član
Tu od
21 Kol 2014
Poruka
12
Što se uopće može očekivati od motora starog 24 godine? Čak i ako nije presiljavan i ako je solidno održavan?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
U čemu je razlika između Honde-MIO 400,420 i 450?
Hvala.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
420 nosi motor 144cm3, snaga 2,6kw, mjenjač 2 brz. naprijed i jedna natrag. <450 nosi motor197cm3, snaga 3.7kw mjenjač isti. za f400 nemam podatke. <to su ove noviji modeli od 1995 odprilike do danas, za f400 nemam podatke. Postoji i model f500 isto motor 197cm3, 3.7kw, isto mjenjač 2brz. naprijed i jedna natrag, stim da f500 ima prednji i bočne utege i produžene osovine, ovaj model bi po meni bio najbolji ako gledamo uloženo dobiveno jer ima istu snagu kao i f620 , jedino 620 ima mjenjač sa tri brzine, ali u radovima nemože radit sa trečom ni brzom ni sporom, jedino za transport.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,652
Modeli f400, f420, f450 što se tiče mjenjača su potpuno isti, dok što se tiče motora f400 i f420 imaju iste motor G150 (144 cm 3). Razlika između ta dva modela po mojim zapažanjima je u upravljaču, jedan ima na v a drugi spojeni.:icon_razz:






Prva slika je f420, iako može biti da i 400 ima takve ručke i obrnuto ? Možda zavisi od godine proizvodnje ? Ma tko bi ga znao ?:(wasntme):
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
I još da dodam znači zajedničko za seriju 400 je da imaju kratke osovine i trag točkova im se nemože proširit, sad dali se mogu dugačke osovine od serije 500 ili 600 ubacit i kolko je komplicirano to neznam.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
A dali svi priključci pašu na sve serije 4**, konkretno me zanima strižna kosa?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Što se uopće može očekivati od motora starog 24 godine? Čak i ako nije presiljavan i ako je solidno održavan?
Većina tih strojeva nema puno sati za svoje godine. A i ti motori i mjenjači su napravljeni u dobu kvalitete.
A i kupuješ stroj za manje od polovice cijene novoga, pa se isplati malo i riskirati.
Kaj god kupil, nećeš pogriješiti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,652
Strižne kose su različite (po veličini), a iste po konstrukciji. Model f600 valjda može nešto kositi, ali f400 sumnjam. ali o tome neka pišu oni koji imaju iskustva u radu sa njima. Kotači na malu id direktno na osovinu diferencijala ili na produžetak (koji služi) za treći nastavak noževa. Rupa na kotaču je 23 mm. Na tim produžecima širina je 50 cm. Možeš proširiti jedino da kraći produžetak zavariš na duži. Dok osovina od f600 je 35 mm, i kotač ide na tu osovinu, i može se podešavati širina na svim onim rupama. Izlazna osovina difa na f600 je 26 mm. Evo slika. :(



 
S

saintjimmy

Guest
izbor između 3 freze

Postovanje,zelim upitati za 3 freze sto mislite o njima dobre i lose osobine sve su rabljene i treba mi za vrt od 3000 kvadrata za iducu godinu.Koja bi se najvise isplatila
a freze su:http://www.njuskalo.hr/oprema-obrad...res-goldoni-8-ks-vucnom-frezom-oglas-12671698

http://www.njuskalo.hr/traktori/holder-oglas-12249140

http://www.njuskalo.hr/strojevi-gospodarstvo/motokultivator-imt-506-kopacice-oglas-12150480
pa vas molim recite mi prednosti i mane ovih strojeva hvala.
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Re: izbor između 3 freze

Po meni ti je najbolje uzmi mutu ili labin manji
 

Najnoviji postovi

Na vrh