• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za kupnju motokultivatora

  • Temu pokrenuo igor266
  • Datum prvog posta

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Malo gledam ove mtk, (ovaj model) sam izdvojio (kao jedan od manjih i za srednje zahtjevne poslove. Ono što mi bode oči je njegov graničnik dubine kopanja. Na slikama se vidi da je u najnižem položaju, i cijeli mtk nekako mi izgleda (nasajen) visok (čudan ?). Na njihovim stranicama u opisu piše da ima 7 KS (208 cm3). To baš i ne bi bilo!

 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Možda je tak namješten samo za slikanje. Kolko sam ja gledal po youtube-u ti Rurisi izgledaju dobro i vlasnici i komentatori ih uglavnom hvale. U biti, prvi negativni komentar koji sam pročital je bil tu od strane kolege koji kaže da su ih prodavali i da su skoro svi došli na servis.
 

malecki

Novi član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
12
Ja se vrlo dvoumim da je nabavim bacio sam oko na731k izgledaju jako dobro u živo ali ja nisam našao niti jedan komentar pozitivan sem tog jednog koji kaže da ne valjaju...
Pogledao sam promo video koji je na link u iznad i vidi se da ne radi kako spada doduše taj model iz videa je nešto slabiji. ALI kad se ona muči u promo videu šta će tek da radi kad je ja na gazim???
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Imaš na youtube kanal Maryan Cernea. Lik ima detaljno obrađen baš model 731 k (ima i druge) i što se tiče oranja, usitnjavanja, prevoza tereta i nekih kvarova s kojima se susretal. Jedino je problem da je sve na rumunjskom, ali zato postoji google translate pa se ipak može nešto pohvatati.
Mene isto kopka taj 731, ali acc model jer uz njega ide dosta opreme. Inače je isti kao 731k.

Koliko sam uspjel vidjeti, jedan Ruris, vjerojatno neki jači stroj, je čak bil na utrci u Orahovici 2020.
Ak je dobar za trke valjda može i vrt preorati.
 
  • Like
Reactions: ZJ

malecki

Novi član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
12
Imaš na youtube kanal Maryan Cernea. Lik ima detaljno obrađen baš model 731 k (ima i druge) i što se tiče oranja, usitnjavanja, prevoza tereta i nekih kvarova s kojima se susretal. Jedino je problem da je sve na rumunjskom, ali zato postoji google translate pa se ipak može nešto pohvatati.
Mene isto kopka taj 731, ali acc model jer uz njega ide dosta opreme. Inače je isti kao 731k.
Ovde je taj ACC skuplji od 731k taman toliko koliko daje više opreme
Koliko sam uspeo da vidim cene su nam identične. Meni paše što je uvoznik u mom mestu a do Rumunije imam nekih 70 km... ALI ako je kao što je Kinez onda me nista ne vadi.
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Kad spominješ kineza, jednom sam naletil na jedan komentar (mislim da je bil neki francuski forum) gdje je lik stavil sliku nekog kineskog motokultivatora koji je bil isti Ruris po izgledu. Sad, jel se Ruris stvarno proizvodi u Rumunjskoj ili je samo kinez sa rumunjskim imenom, to nisam još uspio iskopati.
 

malecki

Novi član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
12
Kad spominješ kineza, jednom sam naletil na jedan komentar (mislim da je bil neki francuski forum) gdje je lik stavil sliku nekog kineskog motokultivatora koji je bil isti Ruris po izgledu. Sad, jel se Ruris stvarno proizvodi u Rumunjskoj ili je samo kinez sa rumunjskim imenom, to nisam još uspio iskopati.
Zavod za standardizaciju Niš. Mašinski fakultet Niš izdao sertifikat da je motor kineski i da odgovara specifikacija a...
Ako treba mogu da kopiram link ali to sve ne znači ništa. Kinezi su u svemir stigli...
Dok ne vidim barem jednog korisnika koji je jahao sezonu ili dve pare ne vadim ili dok ne skupim za Adriju 04 pa sta prebude
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Kinezi u svemiru... Dobro primjećeno. Kinezi su oduvijek isporučivali ono što je naručitelj tražio. Jednom sam negdje pročital da je nekih 80% elektronike u Space shuttle-u bilo Made in PRC tako da nisu ni kinezi za odbaciti. Osim toga, danas je valjda 100% klima uređaja na tržištu proizvedeno u Kini i ne vidim da se ljudi baš žale.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nije problem u kineskim proizvodima. Imaju oni svega, od zadnjeg šrota do vrhunskih proizvoda, ali svaki ima soju cijenu. Glavni problem je u našoj neimaštini. Drugi je u trgovcima koji, unatoč toj neimaštini žele ostvariti velike marže i onda uglavnom uvoze što jeftinije proizvode i prodaju ih ovdje po nešto nižim cijenama od konkurencije koja prodaje za nekoliko klasa bolje proizvode..
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Samo za usporedbu sa modelom Ruris (sa linka) u mom prethodnom postu. Kako izgleda graničnik dubine kopanja na Hondi F400.

IMG_20210823_130404[1].jpg
Jedna zanimljivost motori su iste zapremine na ovom modelu (kojeg sam) prikazao na linku i ovaj model 731k. Za ovaj prvi piše da ima 7 KS, dok ovaj 731k 7,5KS. Što je točno? Ni jedno , a ni drugo!

Ovom modelu 731k bi bilo potrebno snage min 7 - 8 KS (stvarne), i barem još nekih 20 kg težine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
..ili dok ne skupim za Adriju 04 pa sta prebude
Ona ima getribu firme Eurosystems (Italija), s aluminijskim kućištem i gusanom nogom.

Ruris izgleda vrlo slično i prilično masivno. Ne bi rekel da je baš toliko loš.
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
U Pevecu sam gledal Rurisa i Puberta jedan kraj drugog i da baš moram birati između ta dva odabral bi Rurisa. Ima manje plastike i više priključaka, a cijena je tu negdje za sličan proizvod. Pubert ima samo Honda motor, a i taj je vjerojatno iz Kine ko i General Engine sa Rurisa.
Vrag je kod tih jeftinih hobi strojeva kaj je konkurencija velika, a kvaliteta upitna. Možeš proći dobro, a možeš i ispušiti 5-6 tisuća kuna.
 

malecki

Novi član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
12
Momci kakav je slučaj sa Flora 55 programom motori su koher i honda
Ima li ko takav i kako se pokazao?
Uklapa mi se u novce a nije Kina...
Pomagajte pući će mi glava od biranja freze 100godina
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,547
Evo tu na njihovim stranicama imaš malo opširnije o tim motokopačicama. Kad uguglaš Flora 55, pokaže ti se i sa Honda motorom GX 160, ali na njihovom linku nije sa tim motorom u ponudi (manje bitno ). Piše da ima mjenjač (što je netočno), u opisu 1 brzina za kretanje napred + 1 za kretanje unazad. Naime to kod njih funkcionira sa dva remena , tako da mjenjač ne postoji kod njih. To je jedno rješenje idi mi - dođi mi! Motori koje imaju u ponudi OK, transmisija na pogonsku osovinu LOŠE. :cautious:

A dobro im je ovo "Robusne mehanike te moćan i elastičan motor.......".:LOL:

 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Kad bi kupoval Rurisa, jel bolje uzeti sa dizel motorom od 208 cc ili benzinac iste zapremine?
 

Najnoviji postovi

Na vrh