• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za traktor

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,031
Hehe pa zar je tako tesko promjenit kocnice na prikolici kad imas traktore sa hidraulikom,naprave se hidraulicke kocnice, a sta se tice te prikolce od 4 tone ona ne vozi samo 4 moze i 2 heheh, hehe ako si zadovoljan san Same onda uzmi jos jedan takav ili jaci i rijesio si problem, ili mozes pogledat goldoni oni imaju isto jake a uske traktore
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Taman bi vam dobro došel jedan Univerzal 530 dtc , nemre se novi kupiti , al ima koji su skoro pa novi s malo radnih sati , i dobro bi poslužil , brz je i efikasni.
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Pozdrav, trebao bi preporuku koji novi traktor kupiti do 100 000kn?
Za jedno malo gospodarstvo do 7-8 hektara zemlje, i koji bi obavljao sve operacije u ratarstvu. :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Možeš kupit imt 565 i 539 i još ti bu malo ostalo.
Ili zetora 7211/45 ili 6211/45 ili 6340 i nebu ti skoro niš ostalo.
Ili starije tipe 7011/45 i još bu novaca ostalo za koji prikljućak.

Ako ideš na rusa možeš tri kupit i ostane ti love.

Torpedo isto samo su malo problem djelovi(kvaliteta).
 

marijogjulic

Aktivni član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
527
Ma stvar je u tome da traktor mora biti ganc novi, dali uopće postoji takav traktor, oko 40ks za te novce? :)
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Tuber(koji ima od 40 i 50 ks) ili sonalika odnosno to je sad solis koji ima 50 ks,mislim da bi ti traktori trebali biti do 100 000 kn.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vele novo je novo,al nema tu kruha,bar ako nemaš dobre prinose i dobro tržište.
Beži od novoga za 100000kn.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
neznam jel sam u pravoj temi.........trebam savjet........kupujem novi akumulator za traktor(deutz 90 ks),kolko ampera i kolika izlazna snaga........napominjem da je gore 125 am,neznam izlaznu,al sporo vrti,alnaser sređen........
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Bitno je što veća startna struja npr 1000A,po meni bi bio dovoljan ciakov 110Ah,1000A a nije preskup.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Taj aku koji je gore bi trebao vrtit bez ikakve brige ako je ispravan,daj ga testirat.

Primjer akumulator s 539 mi upali bez brige kombajn s 6 cilindara ako treba.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
neznam jel sam u pravoj temi.........trebam savjet........kupujem novi akumulator za traktor(deutz 90 ks),kolko ampera i kolika izlazna snaga........napominjem da je gore 125 am,neznam izlaznu,al sporo vrti,alnaser sređen........
ako si sredio alnaser vrijeme je da njega daš urediti , nema smisla da uzimati bombu od akumulatora
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Provijeri spojeve kablova od plusa,ali isto tako i spoj minus kabla na masu traktora.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Na same dorado 86 bio gore 90Ah i 800A i problem bio po zimi sporo ga zavrti i ako je traktor stajao mjesec dana akumulator se isprazne da ne uspije više upaliti sad sam stavio 110Ah i 1000A pa budem vidio

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
Da malo podignem temu iz pepela...
Htio bi kupiti neki rabljeni traktor do 75000kn.
Imamo nasade ljesnjaka i dobro bi nam dosao neki vocarski traktor, da ima 50-70ks i da je malo uzi.
Ono sto me najvise zanima...moze li se s vocarom raditi konvencionalna poljoprivreda, moze li se na njega zakaciti standardni dvobrazni plug i normalno orati?
I naravno, neka preporuka, sto odabrati...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam voćarski Goldoni Star 3050. Ustvari nije baš u pravom smislu voćarski jer nema kabinu. Kako ga ja ga ne trebam za špricanje, nego za malčiranje voćnjaka, kabina bi mi više smetala nego koristila. Širina može biti od 136- 178 cm. Ima s utezima 2 tone i može poslužiti za sve radove koje može obaviti traktor 50 KS.

Klasični voćari su obično nešto lakši pa plug treba prilagoditi težini traktora. Želim ti sreću u kupnji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Ono sto me najvise zanima...moze li se s vocarom raditi konvencionalna poljoprivreda, moze li se na njega zakaciti standardni dvobrazni plug i normalno orati?
Ako ti treba za to, onda ti je bolje gledati neki neki suženi normalni traktor, tipa Same Dorado F, NH TN-F i slično, jer su to u osnovi poljoprivredni traktori sa suženim mostovima. Čak i ako nađeš kojeg Zetora 5243 ...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,414
Klasicni vocari kao same frutteto, nh t4f su teski oko 3 tone. Ovi ispod su svi kompakti da ne kazem hoby traktori.

Ako te ovakav zanima, na jesen mozda bude na prodaju
21137
 

Najnoviji postovi

Na vrh