• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za traktor

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Fiatagria definitivno, več imaš jednog pa znaš da je to kvalitetan traktor.
Neču reči da je case loš ali mi se više sviđa fiat.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nečeš pogrešiti ni s jednim, obadva su traktora odlično. Jedino ti je 5140 jači za 15 ks od F100.
Ekvivalent za 5140 bi ti bio F115.

Bio je jedan F115 u dobrom stanju an njuškalu par mjeseci za nekih 85.000 kn, meni se je sviđao i vjerujem da bi to bila dobra kupovina.

A opet ima i nekoliko Case-a 5140 na njuškalu, od 75.000 do 115.000 kn, prevelike razlike u cjenama.

Ima član Matija casea 5140, on je prezadovoljan, traktor je bomba.

Meni se ovaj baš sviđa i cjena je baš povoljna samo ako je sve uredu s njim.
http://www.njuskalo.hr/traktori/case-5140-oglas-11555844
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
njega sam i gledao danas steka mu 4 power vjerojatno bi trebalo promiijeniti lamelice i semering od prve vuce,ne radi mu kontrolna tabla inace je ovak ok traktor ima ehr itd da ne nabrajam bez trunke dima je na auzspuhu koliko ja znam da 5140 ima 110konja a na kardanu kaj meni bitno ima 95 izvor je tractor data mislim da se moraju malo slegnut dojmovi pa cu odluciti,na case me je iznenadila sirina zadnjih guma ima 580/70 38"
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ta serija Casea je još iz stare garde isto ko i Fiat, tako kaj god da uzmeš nebudeš pogrešio, naravno samo ako je bilo održavano.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Case djeluje na oko onak ok promijenjena su sva ulja a budem vidio sad kroz dva tri dana neću žuriti
 

Lola17

Novi član
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
3
Pao sam sa 350 na 65 hektara zemlje. Od traktora su mi ostali store 404 super, torpedo 9006, New holland-i tm125, tm135, g210. Planiram si ostaviti tm125 jer je najnoviji i štoreta jer mi je to djedovina. Torpeda i dva New hollanda bih prodao i kupio polovni traktor između 85 i 100 ks. Star od 15 do 5 godina. Sta predlazete?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Otkud toliko smanjenje povrsine? Namjerno, ili?
Ako hollandi dobro sluze zasto ne ostati na plavoj boji? Dalo bi se izabrati na njuskalu nesto..
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
zašto onda prodati torpeda koji je 90 ks, ako kupuješ traktor između 85 i 100 ks?
:icon_scratch:

Uzmi neki fiat ako već kupuješ nešto mlađe, neki f100 ili slično, da zaokružiš "fiat ergelu" na imanju (store, fiat, nh) :) makar ćeš teško naći nekog mlađeg od 15 godina

imaš ovak nešto, s brzom getribom za transport i međurednu dušu dalo:

http://www.njuskalo.hr/traktori/new-holland-ts100-oglas-12011290
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, da, da, ništa niej farbano po traktoru, sve original, moš mislit, kak da ne...ah taj BAKOV!!!!
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
uvijek bi prije uzeo takvog s tim radnim satima, nego istoga takvog ali hrđavog i oguljenog skroz, a dal je mašina i ostali vitalni dijelovi ok, i tak ne možeš nikad 100 % znati :)
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Slažem se,šta ima veze ako je traktor farban,pa i auto farban vozim,zašto nebi i traktor mogao.Inače fiat je jako dobar izbor,kao i NH.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
ma preskup je ovaj nh, puno previse
devedesetka ionako nije klasican 90 ks traktor, okretan i za međurednu, pa vjerujem da zato ta prodaja.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
malo je skup, al je prelijepi, a možda je i stvarno očuvani tak, možda je samo za transport služil jer ide 50 km/h
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
Pozdrav

Moja firma (komunalno poduzeće) je u nabavci novog traktora.
Sadašnji IMT 539 je na izdisaju.
Tokom zime na taj traktor je montirana ralica i posipač, te služi za čišćenje nogostupa (dovoljno je uzak za većinu nogostupa).
Tokom sezone košnje, traktor prevozi pokošenu travu na kompost (svakodnevni transport).
Novi traktor bi trebao imati: cca 50 ks, grijanu kabinu, eventualno hidraulični volan.
Pošto traktor nema svog stalnog vozača, trebao bi biti što robusniji.
Eventualno bi i na njega stavili malčer od 145 cm širine, kada je drugi traktor zauzet.
Kaj mi preporučate?
gledamo malo ovaj IMT 550.11 i on mi se dopada baš zbog robusnosti i nabavke zamjenskih djelova.
traktor mora biti nov...dakle ništa rabljeno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A jeste gledali antonio carraro?
Ili goldonija,mi ih imamo u firmi 12komada dvije velicine i snage i svi imaju prvi pogon i imaju grijanje kabina.
Ralimo ceste i nogostupe.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
AC su se super pokazali ko komunalni traktori,jaki su a nisu veliki i okretni su,za nogostupe taman,po cesti su ti brzi imaju servo vise,vrsti kabina imas za birat imaju modele cak sa onim hidrostatskim pogonom ako se ne varam, zastupnik ti je Pavin tako da nemas straha sa rezervnim djelovima u roku par dana su kod tebe i mislim da bi i buduci vozaci bili zahvali na tvom odabiru... Za prvu ruku pogledaj si AC tigrone 5800 nije komunalni ali moze bez problema to radit taj zdovoljava sve tvoje uvjete ta je filsni mozes i zglobnoga pogledat nesto su okretniji, a imas cjelu seriju cisto komunalnih ali mislim da je najjaci oko 40 ks
 
Posljednje uređivanje:

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
ma da gledali smo malo AC, ali me brine kak bi se on ponašao s prikolicom od 4 tone?
imamo i same solaris 55, i traktor je fenomenalan za poslove ralanja i malčiranja u gradu, ali pošto nema zračnu instalaciju, i zbog svoje širine nas je malo strah kačiti tu prikolicu na njega, da se nebi negde preokrenul.
više bi ovak neki konvencionalni traktor, nego ove uže voćarske, samo sve kaj gledam mi je onak dosta nježno, i nisam baš našo cca 50 ks i 160 cm širine ko IMT.
da nam je neki ko univerzal il štore...tak nekaj ciljamo, (jeftino za održavat a da gura dugi niz godina)
 

Najnoviji postovi

Na vrh