• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za traktor

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Moze, bio bih veoma zahvalan :(happy): .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
dali mi može netko nešto reći o ursusu c 360 .želio bih nešto veći traktor imam zetor 2511 i dosta sam s njime ograničen. imam 4 rali zemlje i nevolim uvjek nekog nešto moljakati.pojavio se jedan ursus na njuškalu i čovjek hoče zamjenu ta manji odgovaro bi mu moj zeko.mišljenja iskustva uvjek su dobrodošla
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ima ga moj tetak, dobar traktor kojem ne fali snage, za oranje odličan samo kad ga je kupil moral je malo uložiti ali sad dela bez greške.
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
zanima me dali je to traktor koji može opsluživati malo gospodarstvo.imt 555 što tvoj tetek sve radi s njime .koliko zemlje ima dali mu je to jedini traktor ili ima još koji pa je ursus samo pomočni
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
taj ursus moze obradivati 5 puta vise zemlje nego kaj sad imas,moze orati,pripremati,sijati,prskati,dakle,radi sve. Koliko se bude kvario to nitko ne zna,ali dijelovi nisu preskupi...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
I koliko smo vidjeli,odgovaraju mu zetorovi djelovi.Uz neka minimalna održavanja za neko manje gospodarstvo solidan traktor,što se motora tiče snage ima dovoljno,tu se ne brini,hidraulika je malo gruba ali se vremenom navikneš,kardan ima brzine preko getribe što je super za krunit kukuruz ili za kalač ili banzek,jedino getriba pjeva sinfoniju ali to im je zaštitni znak.E da,i dimi ko parnjača,barem naš.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
zanima me dali je to traktor koji može opsluživati malo gospodarstvo.imt 555 što tvoj tetek sve radi s njime .koliko zemlje ima dali mu je to jedini traktor ili ima još koji pa je ursus samo pomočni

555 je prodan, Ursus je glavni na gospodarstvu i ima pomočnog 539, on radi nekih 9 - 10 rali sa njima, a mogel bi duplo više.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Koliko koštaju otprilike nove gume za njega ? Dal se moze naci rabljene ?

Kaj nisi prije pital, pa bi pital suseda koliko je on nove platil.
Ak te zanima kak izgleda taj traktor u djelovima slobodno kod njega dojdeš pomoći šarafiti :p: , on ga ima nekih 10 godina i radi nekih 30 rali zemlje s njim i još hrpu usluga, godišnje 800-900 sati napravi. S mašinom nikad nije imal problema. Prije 2-3 godine mjenjal pogonsku lamelu i sad mu na baliranju otišla lamela kardana i neki zupčanik se podrobil pa zbog toga u djelovima.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Nisam se odmah sjetio :mur: . Znaci veoma dobar traktor. Nisam bas najbolji u šarafanju :D: .
Ako ga možeš pitati na šta da posebno obratim pažnju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Ovako,raspitao se za samea,radni kolega zna vlasnika i vozio se u traktoru.
Čovjek inače svako malo kupi neki traktor te snage radi sa njime neko vrijeme dok ga ne proda il kupi dr,čovjek radi sa traktorom uslužno sve poslove,od malčiranja,do rotobrane(3 metra zahvata) do transporta,znači sve kaj traktor može radit to radi.Kad ga je kupio navodno je izmjenio sva ulja filtere i kaj je bilo potrebno,to navodno je 99% istinito,kaže mi kolega da kolko on zna da sa traktorom sve 100% štima i da se isplati kupit. E sad ti vidi,najbolje se prepeljat pa uživo vidjet i probat
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Znaci isplati se. Najvjerojatnije cu ga sljedeci tjedan pogledati. Puno hvala na pomoci.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Evo danas sam pogledao traktor, pa sam u dilemi. Tražim vaše mišljenje.


Traktor ima 7148 rh. Motor je po meni u dobrom stanju. Pali bez ikakvih problema, nema dima (što sam se začudio, niti kad ga upalim, jedino malo kad se doda gasa). Eksplozivan je na gasu, tj. primi gas odmah. Mjenjač radi dobro, nema nikakvih naprezanja tijekom mijenjanja. Hidraulika radi dobro, kardan isto.
E sad problemi. Nisu veliki al ih ima, iako su to više vizualni. Vrata imaju malo ''lufta''. Volan ima isto malo ali po meni je u granicama. Prednje lijevo svijetlo ne radi. Nismo mogli odšarafiti plastiku na motoru ( Vijak se okretao ali nikako da ga izvadimo. ). Zadnja strana tj. na izlazu ulja za hidrauliku i taj dio je masni, ne znam dal je to normalno. Gume su u lošem stanju, tj. nemaju ripni iako nisu ispucane.
Cijena je 75 000kn. Nisam siguran dal vrijedi tolike novce. A potreban mi je traktor.

IMG_0761.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Evo danas sam pogledao traktor, pa sam u dilemi. Tražim vaše mišljenje.


Traktor ima 7148 rh. Motor je po meni u dobrom stanju. Pali bez ikakvih problema, nema dima (što sam se začudio, niti kad ga upalim, jedino malo kad se doda gasa). Eksplozivan je na gasu, tj. primi gas odmah. Mjenjač radi dobro, nema nikakvih naprezanja tijekom mijenjanja. Hidraulika radi dobro, kardan isto.
E sad problemi. Nisu veliki al ih ima, iako su to više vizualni. Vrata imaju malo ''lufta''. Volan ima isto malo ali po meni je u granicama. Prednje lijevo svijetlo ne radi. Nismo mogli odšarafiti plastiku na motoru ( Vijak se okretao ali nikako da ga izvadimo. ). Zadnja strana tj. na izlazu ulja za hidrauliku i taj dio je masni, ne znam dal je to normalno. Gume su u lošem stanju, tj. nemaju ripni iako nisu ispucane.
Cijena je 75 000kn. Nisam siguran dal vrijedi tolike novce. A potreban mi je traktor.
Zbilja pravi razlogi za ne kupiti taktor kojem motor procjenjueš kao dobar i mjenjač ispravan .

Masno oko brzih spojnica( ako sam dobor razumio ) je noramlano čak i kod novih ..uvjek kad se priključuje ili odpaja malo iscuri ulja ..kap po kap i evo prilike da ljepljenje prašine ..
Na kraju to spada u potrošni matrijal i vrlo lako se zamjene .

vaš velečasni
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A gle... necu nista govoriti ( pisati ) u smislu nekog savjeta, jer ne poznajem Samea.... Ali, jednom kad sam kupoval auto, pocel sam prigovarati vlasniku za neke vidljive sitnice ( ne sjecam se vise sto sve ), a on me mirno slusal do kraja. Kad sam bil gotov, pital me -Jel znate sto kupujete ?? Rabljeni auto !! Ako Vam smetaju te stvari, kupite si novi !!-
To ti je to ... Nemozes od traktora sa toliko sati traziti savrsenstvo - Boze dragi, nije ga covjek kupil da ga ima za izlozbu ...
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Da razumijem ja to, da ne može biti savršen. Niti ja ne očekujem to. Nisam najbolji u procjenama. Zbog toga sam malo skeptičan.
Stavit cu jos par slika.

1zbe4wn.jpg


vredti.jpg


117zme9.jpg


34yz18l.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Jesi ga probal voziti?
Može li ga se prešaltati rikverc-naprijed dok se giba?
Ak može, a da ne krči, onda je dobar.
Luft na volanu gleda se na lenk cilindrima.
Koliko ima brzina? 15+15, 20+20, 40+40 s power shift om?
Koliko ima brzina kardana?
Ima li prednje kočnice i rade li?...
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Da probal sam ga voziti i probal sam staviti naprijed dok je išao nazad i obratno i nisam primijetio da krči.
Ovako, ima revenzer ( naprijed-nazad ) mjenjač reduktor ( s tri vrste- transportna, radna i trece je nesto između) te ima mnjenjač s 5 brzina plus kalač. Imam sliku pa pogledaj, bolje ces svatiti. Ne znam kako staviti sliku da se vidi cijela. Nikako ne uspijem, i unaprijed se ispričavam adminima zbog toga.
wat821.jpg



Brzine kardana su 540/750/1000.
Ima prednje kočnice i rade
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,759
Za 7000 rh to su nikakvi kvarovi. Pa i da negdje curi ima novih dihtunga za kupiti i uz malo truda bude suh
 

Najnoviji postovi

Na vrh