• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za traktor

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
NH, imaš praf, novi su udobniji, sigurniji. Čuva ti zdravlje, nanje umara...Sve je dobro dok si možeš priuštiti održavanje kod servisera...
Kad si na granici rentabilnosti, štediš na održavanju, na dijelovima, ma na svemu. Jedino ne štediš sebe, jer tu moraš nadoknaditi onu uštedu. Onda je moderni traktor skupo popraviti.

Zaato svi vole jednostavne traktore, koje se dade jeftino popraviti, pogotovo ak to ide u kućnoj radinosti, uz susjedsku pomoć. To nejde na novim strojevima "s tisuću žica" i zato ih ljudi ne vole. I audi ima "tisuću žica, ali to nikomu ne smeta :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Dva nova nh-a, solarisa i tri stara odrzavamo sami. Kao i popravke kojih je jako malo. U 'strucnost i kvalitetu' pojedinih servisera sam se uvjerio i tad sam nabavio radionicke prirucnike da danas sutra sam rastavim i popravim. Ne kudim stare, dapace oni su i zavrijedili cijelo imanje kao i nove traktore,samo ozbiljne marke ne proizvode vise takve i tu je prici kraj. Uostalom 'moderna' tehnologija koju ja spominjem radi se vec 20 godina :D:
Da mi je djed tako razmisljao danas bi tjerao konje ali se odlucio za 25aka. Ipak su i stari ljudi isli u korak s vremenom
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
kupiti stroj koji ti sam ne znas popraviti,a ni nitko drugi ga ne zna,ili nece, jel to napredak? pa se iz poljoprivrednika moras pretvoriti u servisera,trositi svoje dragocjeno vrijeme,uciti mehaniku i elektroniku...gdje je odrzavanje koje su ti obecali,i koje si platio? lako je sad odrzavati dok su ti traktori novi,pa samo mijenjas ulje i filtere...
da se razumijemo,i ja bih da radim 100-150ha sigurno imao takav novi traktor,s hrpom gumbica, ali gledam stvari kroz prizmu malog poljoprivrednika,i sve one ljude koji su kupovali takve strojeve bez potrebe,a danas kukaju...

a ima "ozbiljnih" marki koje i danas nude traktor bez igdje icega,cista mehanika,a kvaliteta neusporediva...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Nije meni nitko nista obecao niti sam ja ikom ista platio. Spomenuo sam samo jedan primjer. Tata mi je skolovani serviser a ja se krpam i ucim pa ne vidim razloga zasto nebi sami popravljali svoje strojeve. Trenutno za nh-a postoje 2 ovlastena servisa i jedan bratski za case. Od tih deckiju znam par njih koji ce mi u pola noci reci u cemu je problem ako zatreba.
Mozes reci da sam skrt ali nedam 150 kn po satu da mi netko cacka po traktoru ako mogu i ja sam.
U klasi 150 ks osim samea mislim da nitko ne proizvodi vise cistu mehaniku. Od manjih modela manje vise svi imaju proizvode s cistom mehanikom. Takvog i imam kuci osim ako nekome el reverzer nije svemirska tehnologija.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Bućo nije mi IMT zaradio ZETORA,kratko je bio kod mene a tako i ostali imteji,malo sam trgovao sa traktorima pa sam usput i radio sa njima,pa pišem iz iskustva.Što se tiče zetorove uske kabine,bolje da ju nema,zato sam ja spomenuo da ja imam široku kabinu na zetoru.Mislim neka svatko radi s čime hoče,moje mišljenje je takvo i ja se držim toga.Kada bi svi ljudi isto mislili onda bi svi vozili iste traktore,a to sam vidio u Iraku kada sam bio,samo sam zetore vidio,Turska MF-a vozi,vijerojatno ima i drugih traktora ali ja ih nisam vidio.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Imt ima mana nije savrsen al po lincenci od koje godine se radi nije nista mijenjano imaju sati rada kolko i godina isto kolko pa jos uvijek rade i zaraduju ljudima pomalo novce tak da bas nista ne valjaju nebi jos radili!!
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Nije problem samo s novim priključcima, IMT ima nisko smješten kardan, a i jako mali protok hidraulične pumpe, i problem je raditi s puno strojeva, pogotovo zapadne proizvodnje za čiji je pogon potreban kardana ili imaju hidromotor.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@MF 698 t, u tim zemljama su traktori relativna novina, pa onaj koji je prvi uletio na tržište, taj je najviše i prodao. u jednom starom nat geu je krajem 70-ih bio članak o jugoslaviji, pa je među ostalim novinar odveden u neko selo u šumadiji da mu se pokaže koliko je selo napredovalo. ugl. svaka druga kuća je imala traktor i to se smatralo velikim uspjehom. još većim uspjehom se smatralo što je 70% traktora bilo domaće proizvodnje. a moj stari je služio vojsku 74 i pola srbijanaca mu nije vjerovalo da doma ima traktor. i kod nas bi vjerojatno bilo tako da je tržište ostalo dovoljno zatvoreno. činjenica je da i englezi još rade s mf 35 (tata od 533 i 539) i da talijani još rade s landinijem r 50 (tata od rakovice i landinca) ali rade im kao pomoćni traktori ili iz čiste ljubavi. a kod nas se s imt-om radi jer se nema čime drugim, ne zato što je strašno dobar.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa nema brige,nije najlošiji traktor IMT,ali ima stvari koje mi se ne sviđaju.pričam o 560 i 577,ovi manji su ok imtejovi traktori,i da mi neko pokloni 560 opet bi ga prodao i kupio drugog,jednostavno moje je mišljenje da za te novce koliko vrijedi takvi traktor o kojem pišem kupio bi neku drugu marku.Prva i največa mana mu je potrošnja i to je dovoljan razlog zašto ga nikada nebi imao,ni dana.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
imt je radio dobre traktore samo pod licencom. šta god su sami kemijali, ispalo je... jel. a 560 je jedan od tih čuda. ja bi ga uzeo kad bi bili povoljniji, ali i oni drže cijenu ko pravi traktori. osim potrošnje, svi su nevjerojatno bučni u kabini. izađeš van i pola sata ti treba da dođeš sebi. meni se osobno kod njih ne sviđa ni klirens, ali to je više moj subjektivan dojam. svakako, kad bi biro između polovnog fendta i novog imt-a, dobro bi razmislio (a vjerujem da bi fendt ipak pobjedio :icon_fU: )
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
kad bi biro između polovnog fendta i novog imt-a, dobro bi razmislio (a vjerujem da bi fendt ipak pobjedio :icon_fU: )

baš si našao traktore za usporedbu..:(wasntme):
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Samo IMT 550.11 dolazi u obzir, jer ostali novi modeli nisu više dostupni, a taj bi mogao biti dobar..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A to je, valjda, i sa gradililistem za buduce apartmane....:(giggle):
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Bez obzira sta ja osobno nikad nebi kupio nista jugino i rusko ovo nije ni ralna cjena za to dobis traktor od 100 ks i to JD
 

Najnoviji postovi

Na vrh