• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za traktor

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
91
Kao prvo po meni je IMT puno bolji izbor zato jer su jeftiniji, djelova ima isto na svakom kiosku, znam ljude koji obrađuju i do 15 ha sa 539, a kaj onda sve more 560 ili 577, svaki je jači od 50 konja i 577 more vleči tri brazde bez problema, kaj se tiče kabine, malo jesu bučne, ali za tak malo zemlje ti niti netreba nekaj posebnog.

Jesi uzeo u obzir možda Ursus c360?


Nisam gledao Ursus-e ... Znači ipak mi svi preporučate više-manje preporučate IMT ... Budem malo pronjušako na njuškalu što ima u ponudi :)
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
91
Nje, veči traktor bih i želio ali nisam znao da se može naći nešto takvoga u mojem cjenovnom rangu do 50 000 kn.

Iskreno što više gledam traktore i što više čitam po forumu to manje znam što kupiti :-(

Prvo sam gledao imt 560, pa massey 265, pa mi se sad više sviđa nešto kao dx90, a neznam ni sam više
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Nemoj ni Ursuse previše gledati, jeftina kopija Zetora. Imam doma C-360 pa svako malo problemi. Ovaj Deutz 6206 bi mogao biti dobar, kvalitetan traktor a mali potrošač, samo treba vidjeti u kakovom mu je stanju getriba, znam da je Torpedom TD65 imao problema sa getribom, a ovo bi trebao biti praktično isti traktor. A ovakovog DX 90 imao čovjek iz susjednog sela i isto mu se getriba potrgala do te mjere da mu se nije isplatilo popravljati.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
2: dex001:biggrin:

- -Uzmi DX-a90. To ti je super traktor za međurednu obradu. Zgazi ti svaki treći red, pa bu manje posla v žetvi. Ili ako misliš još ubaciti koju kunu za 4 uske gume. No ti ti je lijepa cifra za dodati.....
:icon_super: ovak nekaj, klikni na sliku.:

 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
a ni priključci nisu skupi onda. kupiš si dobar trobražnjak i svo oranje odradiš za 10 minuta. i ostatak godine gledaš u njega. osim ako ne misliš radit usluge, ne isplati ti se uzimat išta jače od 50 ks.
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
kupio bi manji traktor tipa tomo vinkovic ali da nije zglobni, treba imat 4x4 i kardan, sto preporucate? gledo sam vec na njuskalu al ne kuzim bas koji je zglobni a koji nije... glupo mi svakog zvat da pitam jel zglobni... trenutno mi je za oko zapeo yanmar ima ih svakakvih kombinacija sa pogonom ili bez, kardan,vitlo, spera... jel ima tko bilo kakvog yanmara i kak ste zadovoljni ?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Kakvi IMT,to je najgori traktor,imao sam ih nekoliko,veliki potrošači,ljeni u poslu a neudobni i bučni.Imam zetora sada 6718 sa širokom kabinom,prednjim amortizerima i ostalom opremom,traktor kojem ni jedan IMT nije ni sluga,a po cijeni nije pre skup za svoju kvalitetu.Brz po cesti,ima 30 cola zadnje gume,hidraulik jak i drži kada ugasiš traktor što ni jedan IMT nema,kočnice hidraulične,lijepo koći što ni jedan IMT nemože tako lijepo mekano kočiti,kabina udobna i puno tiša nego bilo koj IMT,manji potrošač a življi i ljepše u njemu sijediti nego u bilo kojem IMT-eju.Veči izbor brzina,bez brige s njime kultiviraš što recimo 560 ima problema ako je na 70 cm sijana kuruza.Opčenito mi se 560 i 577 ne sviđaju nikako,a 540,542 i 549 su ok traktori,ali svijedno po mojem iskustvu Zetor je puno bolji traktor od IMT-eja.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Dobro, taj tvoj zetor je noviji, ali neko tko započinje sa malo zemlje mislim da je bolje uzeti malog fergusona kakav god da je nego nekakvog zetora koji je duplo skuplji, a kvaliteta skoro ista.

Ne velim ja da je zetor loš traktor, upravo suprotno dobar je to traktor, ali je malo preskup za nekoga tko počinje sa malo zemlje.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
dođe mi da prodam svoje traktore i kupim toliko hvaljenog ZETORA:drink:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@IMT555, ferguson nije imt-ova tehnologija, a činjenica je da sve što su radili mimo licence je božepomozi. i to teško božepomozi. 560 još može proć, ali nije ni on baš za pohvalit previše.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
MF 698 t kolega bez uvrede lijepo si nahvalio zetora a popljuvo imt-a al po tvojim rijecima najprije si imo imt-a i s njima radio pa kupio zetora to znaci samo jedno IMT ti je zaradio Zetora!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nekak imam osjecaj da su mnoge xetore i imt traktore kupili ljudi koji su morali ici raditi u njemacku pocetkom 70° godina i kad se skupilo nekaj love islo se po traktor da sidu vise s konja i mislim da tada toliko nije bila marka bitna nego dostupnost djelova i lakoca koristenja.(sto manje opcija to bolje bit ce lakse).
Da ne velim da mnogi ni vozacki ispit nisu tada imali.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ajde da malo stišamo strasti oko suprotstavljenih marki.

Dečki, a zakaj se mam srdite, čim netko veli da mu je Zetor bolji?
Neporeciva je činjenica da je tehnički savršeniji od IMT-a, i da je ono kaj je napisal MF698t točno, no jedan i drugi imaju svoje mjesto pod suncem.
Primjer:
Jučer sam u kratkom vremenu vozil tri različite marke: Štorea, Zetora 6911 i Samea.
Štore - miljenik oduvjek: motor se vrti ko lud, snage dovoljno, okretan za dupljaka. Neki budu rekli da je to gov*o od traktora. Možda je, ali meni je zaradil i kruh i novi traktor.
Zetor 6911 - motor divota, ostalo katastrofa. Kabina preuska, mjenjač uvijek krči, nepregledan, glomazan. Kočnice OK. Neki budu rekli - savršen.
Same - mali i okretan, pregledniji od Zetora, no, bučan poput njega. Pliva prednji kraj pri svakom otpuštanju kuplunga, no stane poput auta u svakoj prilici.

Taj Zetor povleče i Štore i Samea skupa. V šumi pogotovo (iako su ova dva dupljaki). No oba ga ostave na cesti. I kaj je sad bolje?
Najbolje je ono kaj imaš (jer očito nemreš imati bolje). Još je bolje ak si s tim i zadovoljan :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znaci preporuka za kupnju traktora bi bila obidi sto vise marki na svakoga sjedni isprobaj pa bus videl sam koji ti vise odgovara i pase.

Zj je ljepo napisal,svaka cast.

Svako svoga konja hvali i to je cinjenica,cast iznimkama.
Svatko drugacije gleda na stvari i nekom kaj je dobro drugom mozda nije....
 

Najnoviji postovi

Na vrh