• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za traktor

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

Pa dobro, ali 577 je definitivno bolji i jači od zetora, a manje košta!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

Kojega?
Jači - možda, zavisno od modela.
Bolji definitivno - NE.
Jeftiniji - vjerojatno.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

Problem je kaj Zetora za 50 000kn tesko kupiti,oni uvijek drze cijenu,i u startu je skuplji,ali kasnije mozes i za njega nesto dobiti,ako se odlucis na prodaju,cijene im godinama ne padaju...

ovo je jedan iz tog cjenovnog ranga,meni je zanimljiv...

http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-6011-oglas-10238798

kad bi budzet bio 10 000e,onda je vec lakse,i za te novce se kupi pravi traktor...
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

je... moglo bi se reći da je Zetor među traktorima (te neke "srednje" klase) kao VW među autima ...
iako IMT 560 je zver od traktora (moje osobno mišljenje)...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

Izgleda taj MF prilično dobro za svoje 32 godine...
Jedino je kabina bučna i nije zatvorena.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

i nema zadnje gume...
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

Nemam puno iskustva sa IMT-om, al moje mišljenje je da je Zetor bolji izbor, u startu je skuplji al ak ga prodaješ možeš i dobiti nešto za njega, a dijelova za njega ima praktički na svakom kiosku.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

kupi sebi il zetora il maseya...

ovaj 6011 na njuskalu je originalan sto je veliki plus,a i ovaj masey nije los,al trebalo bi ga testirati,kod njih su problem dijelovi,englez sve naopako radi...

zaboravi dodati udubnost,a ona je najvaznija... tu zetoru niko ne moze pera odbiti,otidi sjedi u zetora sa ceskom kabinom i provozaj ga,pa onda sjedni u imt il masey pa vidi sta ti se bolje cini...
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

Zetor 45 ks za tvoja 3 ha je sasvim dovoljan za oranje. Održavanje (dijelovi) je za njega super. Ostalo su sve dečki napisali. Ja imam Štore 50 ks i nemogu ni pomislit orat sa di zetor 45 ks ore. Kaj se tiče hidraulike, kabine skoro svega neusporedivo je sa mojim. Moj izbor bi bio Zetor, jer to može biti univerzalan traktor i za oranje i kultiviranje jednako dobar, a dijelovi i cijena da ne pričam za njega. Dao sam ti usporedbu sa mojim i Zetorom sa manje ks, tak da u vezi IMT-a ne bi uopče komentirao. Žali Bože gledaš konje ako se dvoumiš između traktora iz juge ili nekog malo zapadnije.
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
91
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

Bučni znam da jesu, to me ne muči toliko. Iskreno radije bih si ostavio budžet za kupnju nove zemlje, pa onda uzeti jači traktor. A mislim da za par godina ovaj Massey neće izubiti na vrijednosti.

Stvarno su problem djelovi za Massey? Ima načina kako da vidim dal je traktor ok? Naime čovjek veli da je traktor stajao 10 godina i da ne radi sat a pokazuje 3000 rs. Budući da je njegov djed radio sa njime nezna reči kad je sat prestao raditi ... :-(
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

Kupio susjed rotodrljaču 2,5m s paker valjkom maschio za zetora 68 ks jedva ju nosio pustio u zemlju i sahranio motor na 2 jutra posla doduše bio je motor lošiji te mu je drljača presudila
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

kako jedva nosio? i ja imam takvog zetora,i maschio 2,5m sa paker valjkom i hidroliftom,a nosi ju bez problema...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

da si nađeš dobar 539, možeš s njim i 5-6 ha radit, a traktor je univerzalan. pa kad prerasteš 6-7 ha, imaš traktor za kultivaciju, sjetvu, špricanje, gnojidbu, lakše transporte...
a da ti budem iskren, ja radim oko 7 ha, pa sve odradim s landincem ;) a kad bi se mogo dočepat dobrog ferca, odahnuli bi i ja i on :icon_mrgreen:
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,857
Ako češ me poslušati nemoj kupovati ništa šta je dugo stajalo. Ja sam kupio traktor koji nije nikad radio poljoprivredu i bio sav sretan. Nakon nekog vremena češ početi mjenjati sve ono što na nekom koji je cjelo vrjeme radio nebi otišlo (kojekakvi klipići, cilindri, ventiliči). Nisu neki kvarovi ali počinje živcirati. Taman kad ga dotjeram u red biče spreman za generalku
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
Kao prvo po meni je IMT puno bolji izbor zato jer su jeftiniji, djelova ima isto na svakom kiosku, znam ljude koji obrađuju i do 15 ha sa 539, a kaj onda sve more 560 ili 577, svaki je jači od 50 konja i 577 more vleči tri brazde bez problema, kaj se tiče kabine, malo jesu bučne, ali za tak malo zemlje ti niti netreba nekaj posebnog.

Jesi uzeo u obzir možda Ursus c360?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
Dex001:

Kupi ti sebi neki manji očuvani traktor a dok budeš radio teže poslove posudiš veliki traktor. Sve više bude toga kod nas, ta opcija ren-a-car traktor.

Evo primjer, vani u Europi je puno više toga.
Nije reklama... nego mi je to Google prvo izbacio a ima i cijene iznajmljivanja:
http://www.traktor-market.com/index.php/najam-traktora-i-strojeva :icon_e_surprised:

S ovim proračunom koji imaš možeš kupiti potrošeni stroj u koji budeš svake godine ulagao u popravke.

Dok s ovim posuđenim obaviš teške poslove za dan-dva, platiš parsto kuna i boli te (cenzura) :icon_toilet: što se događa s tim strojem idućih 363 dana. Da li šalta brzine, da li mu kapa antifriz... gdje s njim kroz zimu, da li je treba tehnički.... nije to tvoj problem.

A za 50 000 kn kupiš dobar manji traktor. Jaako dobar! :tractor:
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
784
Koliko vidim po slikama... ima i kaj vleči a ima i koga vleči. E sad bude ovo reklama pak budu obrisali post....





traktor-market1.jpg
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
sunce ti poljubim velečasni, kako ga uvijek ubodeš tamo di treba? ako bude dobar, pametan i redovan, priključke sve kupi na kilo :D: 1000 kn tanjurača, plug 300 kn i već ima najosonvnije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh