• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Preporuka za traktor

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Ma znam, samo sam se tak izrazil nebi li ga možda u startu odgovoril od ulaganja u rupu bez dna
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako se čovjek več od prije ne bavi poljoprivredom i nema apsolutno ništa u vezi s poljoprivredmo doma, bolje da se toga ni ne prima, ima još raznih načina kak uložiti neke nove i da se začas udvostruče...s obradom zemlje je to dosta teško, no možda čovjek ima neki jako dobar plan ili još luđu ideu, to onda podržavam.

A sad ovo drugo u vezi traktora!
50 jutara kažeš, gle, budu to 577 ili TD75 napravili, ali ti budeš poludio prilikom oranja i obrade :) tako da još jednom razmisli.
Za tih 50 kj bi ti trebao neki malo finiji traktor barem oko 75-80 ks s tim da imaš dva para guma da ga možeš koristiti i za međurednu obradu, a tek priključci...barem oni osnovni...to ti dođe nakraju i više nego vrednost traktora, bojim se da sa tih 10.000€ kaj imaš jako teško budeš to izveo, jedino se možeš drljati u starim izraubanim mašinama kojih se budeš više našerafio nego kaj budeš radio!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ima tu na forumu likova koji obraduju vise od tih 50 jutara sa 533 i 539. Al to je vec znanstvena fantastika. Zemlja je danas problem,i svatko tko je ima,nema nikakvih problema za daljnje napredovanje. Nekome tko tek pocinje,dobar bude bilo kakav traktor,samo da je jak. zar ste svi vec zaboravili da su fini traktori bili na barikadama vise nego na njivama?
 

revzilla

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
7
hvala Vam na odgovorima. Hvala Bogu imam dobar posao. Poljoprivredom bih se bavio uz posao jer tu i tamo nade se slobodnoga vremena. Zelja mi je jos od malih nogu da kad tad se s time bavim a kako je krenulo mogao bih za godinu, eventualno dvije. Znam da nije lako, znam da drzava tera kajle na sve strane ali ipak mislim da se moze nesto postici, za pocetak skromno neka kaplje. Kada pogledam s druge strane rade bih ja zemlju obradivao/trudio se nego da je dam u zakup.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
za pocetak probaj krenuti s cim manjim ulaganjima,osim za repromaterijal, u prvih godinu dvije bit ce dobro ako ostanes na cistoj nuli, a s vremenom ce biti i zarade.
 

revzilla

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
7
što se tice dostupnosti dijelova i same cijene dijelova tko je u boljem polozaju TD ili IMT ?? Hvala
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
imt je u boljem polozaju,a traktor koji god kupis neces pogrijesiti,gledaj da uzmes jeftiniji traktor znaci nesto solidno,tipa imt,zetor,koji ti se svidi,naravno bez prednje vuce,a gledaj prikljucke kao sto kaze sanana oni su mnogo skuplji od traktora...

i stim budzetom od 10.000eura ces tesko izaci na kraj ako mislis dati 6-7 hiljada eura za traktor...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Mislim da se Zetor ne može računati među tim jeftinijim traktorima... Možda oni stari, ovi od '90 pa na dalje nema pojma
 

revzilla

Novi član
Tu od
3 Tra 2014
Poruka
7
prijatelj mi jedan spominje da uzmem MTZ 82, da su prihvatljivi po cijeni, dijelova ima kod nas a i u Mađi, da su izdrzljivi, prednja vuca itd. Kakva su Vam iskustva s traktorom? misljenje?
Hvala
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni na 80 pukla radilica na 900 rh iskustvo baš i ni je dobro a u Mađarskoj dijelovi jako poskupjeli radilica sa komplet ležajima bila 2 000 kn sad je preko 700 eura .
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
marko355 mislio sam na marke traktora tipa imt ili zetor da bi mu bila najbolja opcija,jer spominje dijelove,a za njih su dijelovi pristupacni,al svako bira sta njemu odgovara... ima tu jos i ostalih marki traktora... mozda bas kupi mtz...
 

toma

Novi član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
18
odabir manjeg traktora

Prvo da se isprićam šta tema nije baš gdje treba,pa ako postoji neko prikladnije mjesto za nju naka se premjesti....

Dakle razmišljam o kupovini manjeg traktora koji bi služio kao pripomoć većem,izbor već otprilike postoji i svodi se na ZETOR 2511,URSUS 335,FIAT/ŠTORE/UNIVERTAL serije 300,tu je još bil i SAME ali mi je cijena dijelova prevelika.

Traktor bi radil s CJEPAĆEM,strižnom kosom,paukom za sijeno,malo u šumi gdje je veći gustiš,te možda po potrebi i s manjim vitlom,te sitniji poljoprivredni radovi u njegovoj mogućnosti.

Koja su vaša iskustva s navedenima u radu s cjepaćem prvenstveno?
Na odabir utjeće kardan preko brzina,potrošnje koja je po mome svima slićna,cijena održavanja,dostupnost dijelova,...
Koja su vaša iskustva s tim manjim fiatima,pošto ih kod mene nema,da li mogu konkurirati zetoru i ursusu po izdžljivosti i i masivnosti(ako to možemo reć,pošto su to mali traktori),jer mi djeluju nakako nježnije??
 

zetore

Novi član
Tu od
5 Srp 2010
Poruka
27
Ja bi ti priporučijo zetora 3511. Ima kardan preko brzina. Imajo ga kod bratiča, imao sam priliku i radit s njim i za svojih 35 ks dobar traktor.
 

dex001

Član
Tu od
2 Ožu 2014
Poruka
91
Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

Ispričavam se ako sam postavio pitanje u krivu grupu

Naime, poljoprivrednik sam početnik, za sada imam 3 hektara zemlje sa tedencijom proširenja. Bavim se isključivo ratarstvom, kukuruz, pšenica malo bundeva.

Gledam traktore kao IMT 560, Massey Ferguson 265, Zetor, nešto oko 60 KS, a budžet mi je do 40 000 kn, možda do 50 000 ako je prilika

Koje su vaše preporuke, ili imate možda za prodati traktor do tog iznosa a da je u solidnom stanju? :)

Nešto kao IMT 533, 539, 542 nebih uzimao, htio bih nešto jače ...
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

IMT 560 ti je dobar izbor, ali za tenovce se može najti i dobar Imt 577, a za MF nebudeš pogrešil!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

Kupi Zetora. Ak ni zbog čega drugoga, onda zbog tihe kabine.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

A zakaj zetora, pa vidim u oglasima da ljudi prodaju zetore od 45 konja za 60 tisuča, kaj nije to malo previše, a za duplo manje novce najdeš skoro duplo više konja!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: Traktor za ratarstvo, preporuka, kupnja

Ima Zetora i bez prednjeg pogona ;)
A zakaj Zetora umjesto 560?
Pa uspredba im je bespredmetna. Zetor ima bolji raspored i više brzina, snažniji na kardanu, relativno manje problema s kočnicama, standardno kiper izvod. Kabinu sam već spomenul.
 

Najnoviji postovi

Na vrh