• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

tmzv

Novi član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
7
Re: Tv serije 800

Pozdrav imam jedan problem sa tm 826 kad frezam iskače mi iz prve brzine (spore i brze)samo kad idem uzbrdo nizastrmo ništa,i iskače iz freze a mjenjač jedva ubacim u frezanje (mjenjač kardana)
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Imam problem sa sklapanjem hidraulične pumpe na modelu Tomeka TV-521. To je inače verzija sa hidrauličnim rezervoarom u kojem je pumpa uronjena u rezervoar. Molio bih iako netko zna točnu oznaku ove pumpe jer oznaka koja je u katalogu dijelova je u stvari kataloški broj, a ne stvarna oznaka tvornice PPT.
Što se tiče problema sklapanja pumpe evo mojih slika na kojima su prikazani različiti međusobni položaji uložaka pogonskog i pogonjenog zupčanika. Znači zanima me kako oni trebaju stajati jedan prema drugome kad je pumpa sklopljena u smislu položaja kanala za podmazivanje osovina zupčanika.

Pogledaj ovdje
 
Posljednje uređivanje:

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Pozdrav
Jel netko zna gdje i kako nabaviti set gumica (O ringa) za pumpu hidraulike na TV-523, 1989. g.
 

zlatko1234

Novi član
Tu od
19 Lip 2016
Poruka
9
Tomo Vinković hidraulićni volan

Dali mi neko može pomoći ? Imam tomu 826 i kupio sam servo pumpu i glavu volana od Mercedesa 123 da mu napravim servo volan. Gdje mogu nabaviti dva zupćanika za promijenu smijera i koliki moraju biti zupćanici promijera ? Jel mi može neko to reći i objasniti malo oko svega ako je ugradjivo to ?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Tomo Vinković hidraulićni volan

pronjuškaj na njuškalu , bilo je prerađenih za prodaju
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Re: Tomo Vinković hidraulićni volan

Kolega Puknuti,
čestitam ti na 10000. poruci :)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Re: Tomo Vinković hidraulićni volan

Glava 20 volan 14 zubi.
 

SrdjanMld

Novi član
Tu od
16 Velj 2016
Poruka
8
Pozdrav svima!
Popustile su mi skroz kocnice na TV 821, i hocu da rastavim taj sistem i da zamenim paknove. Medjutim, ne mogu nikako da skinem poklopac koji pokriva paknove. Jel ima tu neka posebna tehnika ili kako?
Nisam to nikada radio pa je bolje da vas pitam :D hvala unapred!
 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
ročno kočnico imaš zategjeno?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bnoki

Novi član
Tu od
16 Velj 2016
Poruka
13
Imam problem sa bocnom kosom na tomi 732. Vise mi se cuje mali kardanski zglob nego rad kose na prazno. Zamijenio sam sve lezajeve od zgloba ukupno 8 kom, zatim sve do izlaza kardanskog vratila.Imam osjecaj da ce mi puci kuciste ono ispod volana od silnog zvecanja, imam osjecaj da mi kardanski zglob treperi odnosno vibrira radi lokera u onim leptir spojkama.Kosa mi je sa krutom vezom mislim da je dubrava.Dali je imao neko slican problem kod te kose i kako zaustaviti lupu zgloba.Jos da naglasim da je kardanski zglob u odlicnom stanju bez ikakvih lokera
 

Prilozi

  • CAM01637.jpg
    CAM01637.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 122

zlatko1234

Novi član
Tu od
19 Lip 2016
Poruka
9
hidraulicni volan

Dobar dan svima.Pravim si hidraulicni volan imam pumpu,glavu volana od mercedesa.123. Aznam da mu moram okreniti smjer sa dva zupcanika jedan sa 14. zuba na volanu i na glavi od 20.zuba. Ali jel mi mozete reci di da nabavim te zupcanike trazim ih svugdje ali nema? ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: hidraulicni volan

Ima na starim strojevima koji su imali dva kardana (lijevi -desni) videl sem par takvih kutija okolica Zeline no mislim da su oba zupčanika imaju isti broj zuba.
 
Posljednje uređivanje:

tobijas18

Novi član
Tu od
27 Kol 2016
Poruka
3
Tomo vinkovic 420

Pozdrav svima ja sam novi ovdje i imam jedan hitan problem sa tv 420...Naime radi se o frezanju. Normalno zakvacim frezu i odem da frezam zemlju i spustim i upalim frezu i frezam.Nakon sto krenem da frezam isfrezam jedno 5 metara i odnjednom stane nece da vrti odnosno nece da freza....onda ga dignem i vrtim volan skroz desno ili ljevo do max.. i onda na max. se upali freza,zatim vratim volan u normalu i opet isti problem nekuzim zasto se to događa jer vidim da po drugim forumima toga nema ako neko zna molio bi ga da mi ponudi rijesenje jer mi sad treb ahitno traktor ...Unaprijed hvala...
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ripne na kardanu ili osovinama na srednjem delu TVa su pojedene.Pogledaj kad freza prestane radit šta se vrti i šta ne.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nit na spoju kardana kod prednjeg dela TVa.Kakav je spoj ručice sa osovinom za uklapanje kardana na menjaču?Dal ručica normalno preklapa ili se osjeti prazan hod?Ak nije oko toga ne gine ti TV na pola i razklopit menjač.
 

tmzv

Novi član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
7
Pozdrav imam jedan problem sa 826 preskače u prvoj brzini ono cupka,kad rukom ztegnem nazad do kraja rućicu dokle može ić onda ide normalno,probao na pločici štelovat nejde,promjenjen kompletan kljuć i zupčanik 2 brzine boim se da nešto nije dobro sklopljeno.
Ako neko nešto zna Hvala.
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Pozdrav, puko mi kljuc brzina na tv822, kao da je bio porozan tu gdje je puko. A prije mi se desavalo da kad prebazim na neutral izmedju 1-2 ostane u jednoj od te dve u kojoj je bio prije. Zupcanici su dobri, neznam da li da kupim i nosac kljuca, sta bi bilo dobro jos pregledati kad je vec rasklopljen, i cim dihtati posle? Bio je crveni silikon, ili da stavim onu mazu vikrot renz... Pozzz
 

Najnoviji postovi

Na vrh