• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Kad već imaš rastavljen mjenjač obavezno zamijeni i nosač ključa. Cijena nosača ključa je mala u odnosu na eventualno ponovno rastavljanje. Tokom vremena hoće i opruga u nosaču oslabiti.
Koliko ja znam na spoj kućišta ide i brtva, ali ako je do sada bila samo "crvena" masa za brtvljenje nemoj mijenjati jer ako staviš brtvu, moraš ponovo podešavati zazor na "pirmidi" sa zupčanicima.
Važno detaljno pregledati ležajeve i stanje zupčanika.
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
sad sam zvao covjeka za dijelove, kupio sam, kljuc 14KM, nosac 22KM i dihtung originalni 7KM, on mi predlaze ipak da stavim dihtung(zbo konusnih lezajeva), a ne masu za dihtanje, kupicu i njega pa cu vidjeti na licu mjesta cim dihtati... nije skupo...

IMG_20161008_163507.jpg


IMG_20161008_170556.jpg


evo krivca...
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
sad gledam na nekim slikam od clanova, na serini 700 na obiljezenom mjestu ima kao neki osigurac, bolcn, kod mene ima samo rupa iza zupcanikaz da li tu treba biti neki osigurac?

image.php


evo slika kljuca, nosaca kljuca i dihtunga...

aaa1.jpg


novi kljuc i nosac

aaa2.jpg


za ovaj prethodni post, mi je objasnio ovaj u prodavnici sta sluzi (za zavrtanje te osovine u kuciste...)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
E baš si ga sliko! imali koju oznaku broj ili ništa:icon_axe:
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Nista zivo, ni na njemu ni nosacu, a znam bar toliko da ima sta na sebi da bi to slikao, pogotovo kad si ti okacio svoj sa oznakom... :) samo me pitao da li je 6 ili 8mm rupa za nosac kljuca i to je to...
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Nemojte me prepadati... :) u Prijedoru i u Kaknju isti su ovakvi... Gdje se moze naci onakav kao na slici ssucura? Da ne stavljam svasta... Tokar mi kaze da bi ga napravio, al neznam kakav materijal mora biti...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Taj crni ključ je obično gvožđe što je potpuno suprotno onome kako bi trebalo da bude. Odgovarajući ključ imaju u ITC Zenica, koji je inače iz Masive iz Bjelovara
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Narucio sam sad iz agromehanike u Brezicama kaze 4.9eura ima otisnute oznake na njemu inoriginal je, bar je rekao tako prodavac... Vidjecemo kad dodje taj, hvala vam na sugestijama ... ;)
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
stigao kljuc iz slo, ali na njemu sa jedne strane ima izbocina -granicnik - ojacanje, ne izgleda mi kao neki feler, na starom kljucu sto je pukao nema to, na novom (crnom) nema isto nista, ovaj ima utisnute brojeve na sebi, a sa jedne strane ima to kao sto se vidi na slici

kljuc1.jpg


kud se okrece ta strana sa izbocinom, ako neko zna? da kazem ka prvoj brzini ili ka trecoj? ili je falican pa treba zbrusiti to :)

i oni u Kranju su rekli da nemaju vise ovih sa "oznakom" sivih, i oni dobijaju sad ove crne, a ovaj je zaliha u Brezicama...
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Preporučio bih ti da postepeno zbrusiš bez jačeg zagrijavanja......ako već nisi smontirao sve.
Probaj turpijom i jedan i drugi.
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
sutra planiram da sklapam, nisam stigao prije, u frci sam nekoj... i ja sam mislio ono lagano skinuti, ali vidjecu jos kad budem sklapao... opet kontam nisu ludi da odliju ono a ne treba...
probacu ih "turpijati" da vidimo od cega su :D
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Sklopljena masina, sve radi normalno za sad, gledano turpijom i crni i sivi kljuc su iste tvrdoce. Jedino nosac kljuca sam morao stari staviti, novi mi puko kad sam zavrtao kljuc na njega, mozda sam malo jace pritegao i ... Stavio sam originalni dihtung, nisam mazu stavljao...
 

SrdjanMld

Novi član
Tu od
16 Velj 2016
Poruka
8
Pozdrav svima. Pre par dana sam primetio da mi ne okrece sva 4 tocka kad ukljucim speru,vec vrti 3 tocka. Da li je to normalno i fabricki tako ili je neki kvar? Hvala unapred
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Mali savjet.
Kad jedan, zadnji kotač počne proklizavati okreni volan na suprotnu stranu da bi se uključio suprotni zadnji kotač.
 

Najnoviji postovi

Na vrh