• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

SrdjanMld

Novi član
Tu od
16 Velj 2016
Poruka
8
Ja koliko sam uspeo da ispratim, meni su vukla zadnja dva i levi prednji, desni prednji mi se nije ukljucivao.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Ja koliko sam uspeo da ispratim, meni su vukla zadnja dva i levi prednji, desni prednji mi se nije ukljucivao.

Kad uključićš blokadu moraju vući oba prednja i jedan zadnji, ako si kupio polovan traktor postoji mogučnost da je izvađen zupčanik za uključivanje blokade. Imao priliku vidjeti već kod nekoliko traktora. Jednostavno ti je za provjeriti, uključiš blokadu i motaš lijevo ili desno, ako se lagano mota, blokada nije ukljućena. Blokada ti je uključena kada je ručica povučena prema sebi. Možda ti se ne uzubi zupčanik blokade, kada ga uključuješ volanom motaš malo lijevo malo desno, ili polagano puštaš kvačilo, ali za to moraš imati osjećaj da šta ne polomiš (planetare ili satelite) ili ozubljenje na kučište diferencijala. To ti je ovo prvo na slici, nažalost sliku zupčanika za blokadu nemam. Pozzz..

24on90w.jpg
 

SrdjanMld

Novi član
Tu od
16 Velj 2016
Poruka
8
Hvala vam puno na odgovorima. Moracu to da proverim kod majstora.
Pa da polako zakacim raonik za sneg pred zimu
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Provjeri ti prvo na traktoru, što će ti majstor ako jesve u redu.
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
pozZ
Imamo problema s hidraulikom (TV-420). Naime, diže super ali neće se spustiti nikako, osim kad se ugasi traktor onda poluge padnu bez problema.

Promijenjen razvodnik (kupljen novi), promijenjen filter u rezervaru ujedno i komletno novo ulje, propuhane sve cijevi i neznam što bi više moglo biti.
pomoć

LP
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Cijevi mogu biti propuhane ( gumene) ali znadu i biti oštečene u nutarnjem djelu , te mali povratni pritisak nema dovoljan protok , iako mi to više liči na ventil bez obzira što je novi ,, jer ako je sve isto a samo se traktor ugasi , a hidroulik odma normalno pada ,,,,,,,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pozZ
Imamo problema s hidraulikom (TV-420). Naime, diže super ali neće se spustiti nikako, osim kad se ugasi traktor onda poluge padnu bez problema.

Promijenjen razvodnik (kupljen novi), promijenjen filter u rezervaru ujedno i komletno novo ulje, propuhane sve cijevi i neznam što bi više moglo biti.
pomoć

LP
jel to pod teretom ili neopterečene ?
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
Cijevi su one original (zeljezne) doduse ima na povratu nela brza spojnica pa je i smanjena dimenzija povratne cijevi ali je to radilo dok je susjed kupio traktor (radilo tako godinu i pola).
Znaci dize bez problema, ali da bi spustilo moram stati na poluge i jako sporo pusta i onda. A dok ne stojim na polugama dok stavim razvodnik na spustanje polako dize poluge i u tom nacinu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
znčilo bi to da postoji neki otpor u cjevima od razvodnika do spremika ...

da li postoji ta neka smetnja tj polako padanje poluga kad je traktor ugašen a razvodnik je u položaju spuštanje ?
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
Ventil orginal ili.?

Da...1500 kn iz masive.

Cim ugasimo traktor padnu same bez problema.

Slika razvodnika i te cijevi i brze spojnice
 

Prilozi

  • IMG_20161104_164125.jpg
    IMG_20161104_164125.jpg
    30.2 KB · Pregleda: 118
Posljednje uređivanje od moderatora:

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
Probali i bez filtera...isto. Neznam vise sto bi. Probat cemo zamijenit povratnu cijev mada...sumnjam.
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
Ne...to se desavao pa susjed kupio novi zbog sumnje da je stari neispravan.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Nešto imaš sa manjim protokom (između-vmes) diže sporo spušta nikako.
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
Ulaz od naprijed, za cilindar odozgora i povrat s bocne strane. Sve dobro...tako je i radilo..
Misterij
 

Najnoviji postovi

Na vrh