• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Hidraulično kvačilo na TV 730

Evo pošto sam par puta zapeo za sajlu kvačila prilikom silaska s traktora odlučio sam to promijeniti.Pošto sam preradio desnu nogaru i stavio nožni gas odlučio sam preraditi i lijevu i staviti sajlu kao na seriji 800 dane smeta( kod serije 800 sajla ide uz zglob,neide u zrak i sajla je fiksna a bužir se miče kod nogara)ali je kvačilo bilo pretvrdo_Odlučio sam odraditi hidraulično_Oba cilindra su od auta Daewoo Kalos (kasnije Chevrolet).Najviše preinaka je na nogaru.Nije lijepo ali je funkcionalno.Evo slike.
http://www.upslike.net/image/HiLD8
http://www.upslike.net/image/Hixyi
http://www.upslike.net/image/HiXuW
http://www.upslike.net/image/HiZMU
http://www.upslike.net/image/HiQox
 
Posljednje uređivanje:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
To je sve u redu,samo gde sad staviš nogu jer je cilindar na tom mjestu?
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Bez brige ima i više nego dovoljno mjesta.Ja imam radne cipele 45 i ima mjesta.
To ti se čini na slici da nema mjesta.
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
Re: Hidraulično kvačilo na TV 730

.Odlučio sam odraditi hidraulično_Oba cilindra su od auta Daewoo Kalos (kasnije Chevrolet).

Može neko kratko uputstvo što sve treba odraditi da se ugradi cilindar pa da preko stanke (zimske) i sam nešto slično učinim!? Da li se sad lakše pritišće?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Danas sam "izgubil" ler izmedu 1. i 2. brzine [emoji26] ako idem iz 2. u 1. onda radi normalno. Jel zna netko jel to velik defekt/problem i kolko se brzo to da sredit? Sad mi ovih dana bas treba traktor. ne bi htjel to raskapat sad ako nema straha da ce se nekaj jos jace ostetit

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Malo čudno, koliko sam uspio shvatiti kada ideš iz 2. u 1. onda imaš ler. Jedino što možeš uraditi bez otvranja mjenjača je da probaš malo naštelati na onoj pločici sa strane. Probaj ovako: u svakom slučaju kao prvo zabilježi u kom položaju ti je bila pločica što drži ručicu brzina, popusti ona dva vijka na pločici (ključ 10) , gornju ručicu ubaci (nebitno da li u rikverc, brze ili spore) i lagano pomjeraj traktor naprijed nazad i sto tako lagano pomjeraj ručicu brzina, znači probaj naći položaj u kojem ti zupčanici nisu uzubljeni i prema prvoj i prema drugoj. Kada si to uradio zategneš pločicu negdje na sredini položaja ručice kada ti je u leru. Interesantno mi je da ti nije isto kada ideš iz 1. u 2. i iz 2. u 1. Skoro nemoguće je da je unutrašnja poluga dobila lufta na osovini ručice za promjenu brzina. Provjeri da nemaš lufta u vanjskoj ručici i osovini.

Ujedno da pitam i iskustva sa gumama 7.50 - 16 na jednoklipcima, i felgama 6.00 - 16 pošto imam namjeru da stavljam veče gume. Zamolio bih ako netko ima 6.50 - 16 da mi izmjeri prečnik i širinu te gume. Unaprijed hvala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Da li ga trebas rasklapat neznam-ne bih htio reci nemoras pa da ti se nešto desi,ALI

JA vec godinama tako vozim...
Ak traktor saltam iz druge u ler(između prve i druge) traktor ostane u drugoj brzini
A ako ga saltam iz prve u ler(isto između prve i druge) traktor ostane u prvoj.

Ler mi radi samo između druge i treče,ali ja taj ler ne koristim ,tj kad stavljam traktor u ler stavim ga i na reduktoru i na mjenjaču jer nemam nekih priključaka potrebnih za rad s vratilom u mjestu...

Siguran sam da je tavak vec dobrih 8 godina i nemam nikakvih problema...stvar je bila kao kod tebe , nije se odmah rasklopilo i popravilo jer je traktor bio potreban za rad..i tako danas sutra 8 godina...
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Hehehe, kolko sam cito nije neki skupi popravak (vjerojatno onaj kljuc mjenjaca i onaj leptir il kak se vec zove). Sam je problem vrijeme, nikad dosta vremena za to raskopat

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,651
Širina guma 6.00 - 16 je 15,5 cm, promjer je 68 cm.
Širina guma 7.50 - 16 je 18,5 cm, promjer je 77 cm.

Znači da je guma dimenzije 6.50 - 16 između tih vrijednosti.
Cca 6.50 -16 širina 16,5 cm, promjera 71 cm.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Hehehe, kolko sam cito nije neki skupi popravak (vjerojatno onaj kljuc mjenjaca i onaj leptir il kak se vec zove). Sam je problem vrijeme, nikad dosta vremena za to raskopat

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Da ,a sada najgora stvar u svemu je to što imam nekoliko tih ključeva,kad sam narucivao iz masive ....

I još jedna stvar, ak je taj ključ oštečen a ti imas lose kocnice..cuvaj se ...jer moze ti se desit da traktor pri nekom tezem opterecenju-npr na uzbrdici ok vuces gnojivo, jednostavno ispadne iz brzine a ti nemas kocnice ili dovoljno dobre kocnice za zaustaviti se ....

Ja sam vise manje po ravnici pa nije toliko opasno a inekako imam iskustva pa znam odreagirati da ga prikolica zakoči ...al svejedno nije pametno heheh
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Nisi mi rekao još jednu stvar, da li ti se to dešava dok motor radi ili si primjetio da nemaš ler sa ugašenim motorom? Kod većine (provjerit ću ti to sutra) ako je motor ugašen neće izbaciti iz brzine u ler i to nije nikakva greška. Po meni, opruga koja se nalazi u nosaču ključa nema dovoljno snage da povuče ključ i da ga izbaci iz brzine u ler, kada motor radi ne bi se trebalo dešavati da nema lera. Po meni ako nema cupkanja ili iskakanje iz brzine to ne treba dirati. Javim sutra kako je kod mene.
Usput sam skontao i dimenzije guma, samo malo matematike 16 x 25.4 = 406,4 veličina gume + 6 x 25,4 = 152,4 visina gume x 2 i dobije se da je promjer 711,2 mm, dok je kod 7.50 promjer 787,4 mm.
Nisam bio siguran da li je 6 ili 7.50 samo širina gume ili je i visina, znači ta mjera je i širina i visina gume.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Danas sam "izgubil" ler izmedu 1. i 2. brzine [emoji26] ako idem iz 2. u 1. onda radi normalno. Jel zna netko jel to velik defekt/problem i kolko se brzo to da sredit? Sad mi ovih dana bas treba traktor. ne bi htjel to raskapat sad ako nema straha da ce se nekaj jos jace ostetit
.......
Tako se dešava kad pukne ključ mjenjača, ali tada se vrlo teško prebacuje iz brzine u brzinu, neće da uklopi itd. probaj iz druge u prvu, ali malo "na caku" s kvačilom......ili na ravnom s ugašenim motorom, reduktor ubaciš i uz guranje traktora naprijed-nazad mijenjaj brzine. Najvjerovatnije opruga nema snage da izvuče ključ iz utora kao što je @stjepko objasnio.

.....
Ujedno da pitam i iskustva sa gumama 7.50 - 16 na jednoklipcima, i felgama 6.00 - 16 pošto imam namjeru da stavljam veče gume. Zamolio bih ako netko ima 6.50 - 16 da mi izmjeri prečnik i širinu te gume. Unaprijed hvala.

Jesam ja i nebih ti preporučio, 6.50 možda, ali s njima ne dobiješ puno a skuplje su. Doduše kod mene je serija 800 i za nijansu ima brži prenos, na snazi se drastično osjeti, npr gdje sa 6.00 ore drugom brzom sa 7.50 jeeedva i to uz dim i mučenje, motor je bio s cilindrom 102 i hod 100 mm
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Danas sam probao opet (nazalost tek sad citam komentare), stoji ono kak sam reko...iz prve u drugu nema lera, a kontra ima. To sam radio sa upaljenim traktorom. Kad odem na.breg budem jos testiro

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Danas isprobano kao što sam i rekao, i kod mene neće da vrati u ler ako je zupčanik pod opterećenjem, (ugašen traktor) stoji na ravnom terenu, dovoljno je samo malo gurnuti trektor, to jest rasteretiti zupčanik i upada u ler, neovisno u kojoj je brzini. Daj poslikaj onu pločicu što drži brzine (što više pod pravim kutom da vidim u kojem položaju se nalazi) a istu bi trebao najvjerojatnije pomaknuti prema sebi. Mislim da bi puknuti ključ pravio puno više problema, iskakanje iz brzina, teško šaltanje itd. itd.,

edosoko kaže:
; Jesam ja i nebih ti preporučio, 6.50 možda, ali s njima ne dobiješ puno a skuplje su. Doduše kod mene je serija 800 i za nijansu ima brži prenos, na snazi se drastično osjeti, npr gdje sa 6.00 ore drugom brzom sa 7.50 jeeedva i to uz dim i mučenje, motor je bio s cilindrom 102 i hod 100 mm

Napravit ću još malo proračuna za brzinu pa ću vidjeti, hvala na odgovoru.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danijel044

Novi član
Tu od
20 Pro 2014
Poruka
13
Ljudi trebam pomoć! ili možda ne hmm.. :D

Dakle ovako...imam tv 420 iii "problem" oko hidraulike.

Naime...ako bilo koji priključak podignem ga u zrak pomoću hidraulike...ne postoji način da ga polako spustim i...npr podignem frezu...hoću je nježno spustit ,a ono kao da si kamen bacio u bunar...tresne o zemlju da se skoro raspadne Da li je to do neispravne hidraulike ili je to tako na tv 420 jer je jednoradni cilindar?

Ako je do hidraulike u čemu je problem?

Još jedna stvar je da ako priključak podignem na maksimalnu visinu te pokušam još podiči...traktor se krene gasiti očito sigurnosni ventil ne radi isto....
 

Najnoviji postovi

Na vrh