• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

vratar

Novi član
Tu od
7 Ožu 2016
Poruka
22
Pozdrav svima
Novi sam na forumu, a relativno novi vlasnik Tome Vinkovića
Imam problem ,a nemam ideju što bi ga moglo uzrokovati
Kada krenem dizati hidrauliku tj. plug, sa donje strane cilindra izleti nekoliko kapi ulja
View attachment 23461
Mozda si previse digao hidrauliku i onda ti dođe do toga...
 

Zec

Novi član
Tu od
15 Velj 2020
Poruka
9
Mozda si previse digao hidrauliku i onda ti dođe do toga...
Pa često ja nju pustim da dođe do vrha
Nisam ni znao da je se može dignut previše
Jer ako je ne dignem do kraja kad se spuštam i penjem lmatinskom kršu zapinja
Možda cu morati skratiti lance
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
tu ti izleti višak ulja koje prođe uz karike na cilindru..
Dok je par kapi nemaš brige, samo pazi da ti ne fali ulja u sitemu.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
tu ti izleti višak ulja koje prođe uz karike na cilindru..
Dok je par kapi nemaš brige, samo pazi da ti ne fali ulja u sitemu.
Upravo tako, ne možeš uvijek paziti gdje će stati, ako gubi previše ulja, remont cilindra, a ako je malo, tako je i kod mene, pazi na nivo ulja i guraj dalje. U tri četiri godine dosuo pola litra, to nije ništa.
 
  • Like
Reactions: Zec

danijel044

Novi član
Tu od
20 Pro 2014
Poruka
13
Bok svima. Jedno pitanje za poznavaoce tv420. Dakle moram bas izrazito paziti da ne dignem hidrauliku previse, ako dignem "previse" traktor se doslovno pocne gasiti te izbaci ulje na odusak na hidraulicnom cilindru. Ono sto mene zanima da li je to normalno ili imam problema sa sigurnosnom ventilom. Po nekoj zdravoj logici sigurnosni bi trebao odraditi upravo tada kad dodjes do maksimalne tocke dizanja. Ako imam problema sa sigurnosnim na sto obratiti pozornost , kako ga podesiti? Hvala :)
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Meštri nitko mi nije odgovoril kolko ulja za getribu i prijenos moram pribaviti jer dosta 10 litara za rukavce i getribu zajedno..
 

Eniz826

Član
Tu od
6 Ožu 2018
Poruka
54
Oko 8 do 9 litara koliko se sjecam da sam sipao u mjenjac i rukavac prednji ali opet nisam siguran
10l cebiti dovoljno za prednje
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Znači prema tome mi treba 14 litara hipenola. Znači oko 500 kunića.hmhm. Zahvaljujem i trebam si skinut taj priručnik odnekud.
 

Zec

Novi član
Tu od
15 Velj 2020
Poruka
9
Imam pitanje ako netko zna.
Jeli središnji zglob Tome Vinkovića ima hod u smjeru upravljanja ili bi se trebao uvijati?
Kada se na nešto oslone 2 dijagonalna kotača, druga 2 trebaju biti u zraku? 20200318_161718.jpg
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Imas dve plocice koju su pricvrscene sa tri m8 sarafa za stublinu sredisnjeg zgloba i one ti odredjuju koliko se prednji kraj traktora naginje u odnosu na zadnji
 

Zec

Novi član
Tu od
15 Velj 2020
Poruka
9
Znači meni treba da se maksimalno naginje na dalmatinskom kršu jer danas me izludio.
Samo me još zanima jeli to ako podesin da se naginje koliko je god moguće radi taktoru ikakvu štetu.

Hvala ti na odgovoru!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Možeš podesiti da se više naginje, ali nisam siguran koliko više trpe kardani i koliko spone imaju mogućnost da to rade. Ako pločice skratiš, nema više povratka. Mislim da je jedna oko 10 eura.
 

Najnoviji postovi

Na vrh