• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Ak tam curi, znači da brtve na klipu propuštaju ili cilindar ima risove iznutra.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pretpostavkjam da pricamo o hifraulicnom cilindru. Bretve se kupuju po uzorku ili idu za odredjeni cilindar, jer cisto sumnjam da postoje vise brtve original za taj cilindar. Mislim, ne curi jako, al ono....smeta me ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Ak ne spušta puno pod teretom, a da ne slini, ugradi crijevo na mjesto oduška i spoji ga u posudicu za skupljanje ulja.
Ili skini cilindar i rasklopi ga/odnesi nekom tko popravljacilindre, jer to ionak slijedi prije ili kasnije.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Ma ne propusta puno, al.kazem...smeta.me. Kod nas nema nikog da.popravlja cilindre, vwc mozes kupiti iskljucivo novi. Zato i pitam, nije mi ga problem rastaviti i promjeniti gumice, jedini je problem..te gumice pronaci
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jtd

Novi član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
11
Pretpostavkjam da pricamo o hifraulicnom cilindru. Bretve se kupuju po uzorku ili idu za odredjeni cilindar, jer cisto sumnjam da postoje vise brtve original za taj cilindar. Mislim, ne curi jako, al ono....smeta me ?
Brtve se kupuju po dimenzijama, raskopaš cilindar izvadiš brtve i naručiš nove ,cilindar ako je malo izgreban ispoliraš vodobrusnim papirom 1500 pa 2000 i teraj dalje

Naručiš od njih semeringe ako oni nemaju onda nema niko. Šalju poštom
Elasto d.o.o., Savišće 2, Rakitje, 10437 Bestovje
t.: +385 1 3323-000, f.: +385 1 3323-002
www.elasto.hr
elasto@elasto.hr
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TV-3019

Novi član
Tu od
29 Ožu 2019
Poruka
1
Opteretio sam tv-732 malo više nego inače, zapeo mi je u mekanom trenu ispred ulaza, i kad sam stao, ispod motora je počela kapati hidrauilka iz dva okrugla otvora koji izgledaju kao da je iz njih ispao vijak, čini mi se da imaju i navoj, nalaze se na sredini ispod motora jedan za drugim u razmaku nekih 10tak cm. Danas sam punio ulje od hidrauilke, moguce je da sam napunio previse iako mislim da nisam, pa sam pomislio da je to nekakav odušak za višak ulja.

Ali buduci da nisam siguran jer se mozda radi i o ulju od motora, a mozda cak i o ulju od hidraulike pomjesanim sa vodom i prljavstinom. Bio je mrak nisam siguran a sutra trebam raditi pa bi volio znati da li je to stvarno odusak ili je nešto drugo.

Išao sam pogledat nije ulje od hidraulike, nego je je ulje od motora. Znači motor radi ''normalno'', ali ulje curi nakon kartera kroz dvije rupe, tvorničke koje izgledaju kao da je iz manje ispala mazalica a iz veće vijak. Te rupe nisu direktno ispod motora nego ispod mislim da se to zove kutija zupčanika, one nisu obilježene ni u priručniku ni u katalogu.

Što bi to moglo biti u toj kutiji zupčanika polomljeno da se ulje tamo izljeva van?
Koliko je teško to razmontirati, i kakav posebni alat za to treba ?

Ulje ne curi kada se traktor pokreće, nego samo kada nije u brzini, i kada ga ugasim. Ulje curi i iz kućišta anlasera.
 
Posljednje uređivanje:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Pa i sam je napisao da je ulje iz motora. I ako curi iz kućišta alansera i curi kad je motor van pogona!
 

Eniz826

Član
Tu od
6 Ožu 2018
Poruka
54
Pozdrav imam toma 826 poceo je da trza prilikom voznje 1 brzine,krenuo da rasklapam kad vidim zubovi konusnog od mjenjaca osteceni, kupim nju,kljuc mjenjaca i osovinu kljuca,vratim sve opet isto,ponovo rastavim,pregledam zupcanik 1 brzine vidim da su mu zaobljene ono sa strana i malo je kao ostecen,interesuje me da li je to do njega bilo
Sada cekam da mi i on stigne pa da vratim sve
 

Bujkem

Novi član
Tu od
15 Tra 2019
Poruka
2
Zdravo ljudi,
Imam tv420, i suoer radi ali u poslednje vreme je pocelo da mi se desava da dok recimo vucem tarup odjednom ispadne iz brzine kardana i tarup prestaje da radi a traktor nastavlja da ide. Onda sam provalio pa sam drzao rukom i osetim pre nego sto ce da ispadne iz brzine i vratim ga rukom i tako neko vrem. Medjutim posle nekog vremena kao da non stop zeli da ispadne iz brzine. ????Eto ko je razumeo na sta mislim a zna sta to moze da bude voleo bih da me posavetuje, hvala vam unapred,
P. S takodje kod rucice menjaca kardana je onako nauljeno ne curi ulje ali je onako nauljeno samo to taj menjac, i malo ga protiska cev kroz kuju prozali ulje hidraulike.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Zdravo ljudi,
Imam tv420, i suoer radi ali u poslednje vreme je pocelo da mi se desava da dok recimo vucem tarup odjednom ispadne iz brzine kardana i tarup prestaje da radi a traktor nastavlja da ide. Onda sam provalio pa sam drzao rukom i osetim pre nego sto ce da ispadne iz brzine i vratim ga rukom i tako neko vrem. Medjutim posle nekog vremena kao da non stop zeli da ispadne iz brzine. ????Eto ko je razumeo na sta mislim a zna sta to moze da bude voleo bih da me posavetuje, hvala vam unapred,
P. S takodje kod rucice menjaca kardana je onako nauljeno ne curi ulje ali je onako nauljeno samo to taj menjac, i malo ga protiska cev kroz kuju prozali ulje hidraulike.
Ono sto ti ja mogu reci da sam na istom problemu na istom modelu traktora zamenio ukljucni zupcanik kardanskog vratila ali to nije resilo iskakanje rucice kojom se ukljucuje kardansko vratilo iako je zupcanik bio ostecen i iskrivljen od polovine zuba. Problem iskakanja rucice resavam na taj nacin sto svezem armiracku zicu sa rucice narucicu kojom se uklucuje blokada i to tako drzi i ide bez problema...
 

Bujkem

Novi član
Tu od
15 Tra 2019
Poruka
2
Ja sam drzao nogom posle nekog vremena je krenuo da iskace non stop, danas su ga otvorili i treba da zamenim dosta toga
Ukljucni zupcanik
Valjcici
Zupcanik 3ce brzine
Iglicasti lezaj za zup 3ce brzine
Zuocanik prikljicnog vratila
Poluga prikljicnog vratila
Osovina poluge prik vratila
Dihtung prednjeg menjaca
Kljuc menjaca
Za ruke 100e plus delovi 150e
I plus radim i korpu i lamelu to je
Sve zajedno 110e
Eto neznam da li je mnogo za sve ovo
Sta vi mislite
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Pozdrav imam toma 826 poceo je da trza prilikom voznje 1 brzine,krenuo da rasklapam kad vidim zubovi konusnog od mjenjaca osteceni, kupim nju,kljuc mjenjaca i osovinu kljuca,vratim sve opet isto,ponovo rastavim,pregledam zupcanik 1 brzine vidim da su mu zaobljene ono sa strana i malo je kao ostecen,interesuje me da li je to do njega bilo
Sada cekam da mi i on stigne pa da vratim sve
To malo sto ti se cini je i dovoljno da trza u voznji, malo ostecen kljuc malo zupcanik i eto problema;cak i kada zamenis kljuc to ne resava problem ili ga resi samo privremeno jer se obiju ivice na kljucu i opet ista stvar...
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ja sam drzao nogom posle nekog vremena je krenuo da iskace non stop, danas su ga otvorili i treba da zamenim dosta toga
Ukljucni zupcanik
Valjcici
Zupcanik 3ce brzine
Iglicasti lezaj za zup 3ce brzine
Zuocanik prikljicnog vratila
Poluga prikljicnog vratila
Osovina poluge prik vratila
Dihtung prednjeg menjaca
Kljuc menjaca
Za ruke 100e plus delovi 150e
I plus radim i korpu i lamelu to je
Sve zajedno 110e
Eto neznam da li je mnogo za sve ovo
Sta vi mislite
7070 dinara ili ti oko 60 evra sam ja platio pre mesec dana ukljucni zupcanik,zupcanik trece brzine i kljuc menjaca a lezaj trece brzine(30 evra) sam izvadio iz starog zupcanika
 

roka

Novi član
Tu od
11 Velj 2019
Poruka
8
Kada uključim polugu sa lijeve straneza donji kardan,kolika je brzina,i koje su brzine kada se uključi ručica multiplikatora naprijed ili nazad.Tek sam kupio frezu, trktor tv 420 imam dva mjeseca i danas sam uzorao.Hvala.
 

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Kada uključim polugu sa lijeve straneza donji kardan,kolika je brzina,i koje su brzine kada se uključi ručica multiplikatora naprijed ili nazad.Tek sam kupio frezu, trktor tv 420 imam dva mjeseca i danas sam uzorao.Hvala.
Moj 420 ledinu može da freza samo 1. spora i spori kardan, a pošto ne obrađujem nikad više od 1000m² onda pređem još jednom 1. brzom- spori kardan. Ako nije ledina u pitanju onda odmah ova druga opcija, ali mogu reći da nikad prije dok su mi drugi uslužno radili taj posao nije bilo lakše poslije frezanja raditi u toj zemlji
 

filiprap

Novi član
Tu od
9 Lip 2019
Poruka
24
Pozdrav, ako možda znate jel je moguće zamijeniti hidrauliku na Tomi Pe18 kapčenja u 4 šarafa u kapčenje u 3 točke? Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh