• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
View attachment 22849

Ima netko možda?
Zupcanike kupiš nove a ležaj iz treće brzine možeš da izvadis tako što iseces brusilicom po udubljenju izmedju zuba zupcanika vodeći računa da ne ostetis kosuljicu ležaja tako sto ostaviš mesa na zupcaniku a poteras zube sa čekićem da ispadnu; zupcanik treće ti je oko 30 evra a ovaj mali od kardana 20; ležaj je 30 evra tako da vredi vaditi
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Nije to od 3-će, ta dva bi trebala bit od kardana. Nisam siguran jer nisam ja rakapal traktor, rakobali ga tata i brat ja ga nisam ni vidio.

Uglavnom problem je bio s kardanom, stalno je iskakao, trebalo je držat ručku konstantno..
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Nije to od 3-će, ta dva bi trebala bit od kardana. Nisam siguran jer nisam ja rakapal traktor, rakobali ga tata i brat ja ga nisam ni vidio.

Uglavnom problem je bio s kardanom, stalno je iskakao, trebalo je držat ručku konstantno..
Levo ti je zupcanik trece brzine(pogledati link Zupčanik treće brzine / TOMO VINKOVIĆ | Sajla Trade) a desno ti je ukljucni zupcanik kardana... U levom zupcaniku imas lezaj koji mozes izvaditi koristeci milimetarsku brusnu plocu metodom kojom sam opisao u predhodnom postu. Iskakala vam je rucica kardana jer jer ostecen zupcanik;pogledajte u kakvom stanju su vam lezajevi u zglobu;takodje pogledajte u kakvom je stanju kljuc menjaca ...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
čuo se sad s bratom, da, da totalno si u pravu :)

hvala na info.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Treba pregledat i osovinu na kojoj je bio mali zupčanik kardana jer su skrhani zubi prema vilici , da li su dobri utori za seger jer po ovom izgleda da prvog segera nije ni bilo , pa je zupčanik kardana samim uključivanjem na ručici otišao previše naprijed i nije zahvačao cjelom širinom zuba.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
jedno brzinsko

koje ulje ide u getribu?

Hipenol?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,289
Ja te zube ima skrhane na osovini za prvi zeger i nema nikavih problema,
ako dobro podesiš pločicu nema problema i nema potrebe za zamjenu osovine.
Najbitniji je kvalitetan kuglični ležaj koji puca kod opterečenja i s...be zupčanike...
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
zubčanici su novi, mislim to su smiješne cifre kolko koštaju...
ležaji i osovine provjerene, nema lufta nigdje, ništa drugo nije okrhnuto ili nekako oštećeno...

tomica sastavljen nazad, samo ne znam koje ulje stavit nutra....
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Hipenol 90, ja ubacim i litar 140, nećeš pogriješit, samo nemoj puno 140 pogotovu ako šta radiš zimi kad je hladno. Sipaš 8 litara.
 

barac

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
90
Pozdrav svima !
Vidim da se govori o količini ulja za getribu,mislio sam zamjeniti to ulje budući nije mjenjano od kad je traktor napravljen ,pa me zanima dali je to 8 litara ukupna količina sa rukavicama. Ja sam mislio da ide barem 12 ili 14 litara.govorimo o 800 linji
 

Zec

Novi član
Tu od
15 Velj 2020
Poruka
9
Pozdrav svima
Novi sam na forumu, a relativno novi vlasnik Tome Vinkovića
Imam problem ,a nemam ideju što bi ga moglo uzrokovati
Kada krenem dizati hidrauliku tj. plug, sa donje strane cilindra izleti nekoliko kapi ulja
20200215_201724.jpg
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Treba promjeniti gumice na cilindru...dolje sjedalo arnjevi i blatobrani i nosac hidraulike te cilindar....nije strasno....
 

Najnoviji postovi

Na vrh