• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Jel ima smisla pokušati ovo popraviti - zavariti?
Radi se o TV523, kučište mjenjača, puknut dio za prihvat osovine zupčanika za promjenu smjera. View attachment 19243


Varenje bi trebala biti najjeftinija varijanta, Krome 30 elektorda bi trebala zadovoljiti sve potrebe; puno mjesta za pojačanje nema zbog uključnog zupčanika.


Ste otkrili razlog pucanja uha?



Što se tiće zamjenje blokavo, tu je već problem sa brojevima šasije oko registtracije, dodtatni izdatak za PP u prometnoj
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Zavareno elektrodom EZ NIKALJ 10.
Postavljeno i pojačanje od puknutog uha prema ležištu uključnog zupčanika.
Lom se desio kod frezanja između lješnjaka (prije zadnje kiše) - tvrdo ko sam vrag. Možda je već bilo napuknuto ili ....

Danas, nakon popravka, opet ispočetka oprezno frezano sa malim brojem okretaja freze i sve OK.
 

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Odlično da si napravio, ali optereti maximalno u probi pa ako izdrži onda je dobro zavareno i znat ćeš da te neće izdati...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
probajte u radu pa ćete vidjeti što bude.
ti siptomi me iznenađuju, jer večinom puca kuglični ležaj na kardaskoj osovini na poklopcu mjenjača.


u kavom sustanju trostepeni zupčanik i njegovi ležajevi?
aa nije sama osovina poderana pa ima puno lufta zupčanik pa je puklo usred vibracije?
ste provjerili prije varenja da nije bila možda pora od odljeva?
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Kod otvaranja mjenjača jedino što je bilo na dnu poklopca su mesingani limići kao na slici.Valjda vijenac ležaja.
IMG_20181103_211848.jpg
BTV, promijenjena su oba ležaja trostepenog zupčanika i valjčići na zupčaniku za promjenu smjera.
Na vanjskom ležaju trostepenog zupčanika nutarnja (manja) čahura je okreće na osovini zupčanika i nakon zamjene ležaja??? Na osovini nema tragova zaribavanja. Jel to normalno? IMG_20181028_092642.jpg
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
ovaj lim nije od ležaja prsten, več instrument lim koji ide ispod ležaja za kopenzaciju širine.
dali ispod tog prstena od valjkastog ležaja na trestepenom zupčaniku ima jedan prsten čelični,pošto se okreče možda je stari ležaj zacviko ze usred blokiranja ovo puko. treba zamjeniti zupčanik



dali ima lim da donjoj piramidi ita tupčanika 3 brzine prije zegera, po veličini bi reko da je od tud...
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Na proljeće bi htio zamjenit lajtunge od hidraulike, jedan ide iz rezervara hidraulike, a drugi ide iz pumpe hidraulike. Jel ok moja ideja da idem na gumena armirana crijeva? Kaplje mi ulje na oba lajtunga.

I još jedno pitanje...kaj bi bilo najbolje i kako uredit kočnice na Tomici? Dal ima pakne na sva četri kotača ili samo na zadnjima?

Da se ponovim sa pitanjem....itko??
:icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
A gdje kapa ulje?
Ako je na spojevima na pumpi, probaj samo zamijeniti O-ringe.
Crijeva možeš zamijeniti, no čelična imaju i neke prednosti: jeftinija su i trajnija, nisu osjetljiva na temperaturu u motornom prostoru, služe kao hladnjak...

Glede kočnica: ugrađene su samo na zadnje kotače, apreko kardana koče i prednje.
Potraži po forumu i naći ćeš ugradnju disk kočnica na prednje kotače. Ima toga i po slovenskim forumima.
 

sproject

Član
Tu od
25 Sij 2019
Poruka
47
Pozdrav,

Da li je serija traktora tv 418 imala više varijanti ?

Kako ste napisali da traktorska prikolica Fering Gračanica nosivosti 2t ima iste kočnice kao TV 418.

Kontaktirao sam dućan www.masiva-bj.hr ali ono šta su mi oni ponudili nema veze sa ferodama iz prikolice :icon_e_confused:
Nadam se da su oni pogriješili jer nikako ne mogu naći odgovarajuće ferode... slike u prilogu su fereode šta su u masivi rekli da su za tomo vinkovića 418 ...

Stare ferode sa prikolice nemam (prikolicu sam kupio bez feroda).

http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=29241&page=53

Prikolicu radio Fering Gračanica, ležaji se vrlo često podrobe.
Kočnice su od starog tipa Tome Vinkovića.

@edosoko

Od kojeg starog tima tomice ?
Da li znate možda tip ili godište ?

Hvala unaprijed!

http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=29241&page=54
 

Prilozi

  • ferode2.jpg
    ferode2.jpg
    19.9 KB · Pregleda: 43
  • ferode1.jpg
    ferode1.jpg
    20.9 KB · Pregleda: 38
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tomica 18 ima bazu feroda aluminijsku. Ako su baze dobre tada je bolje nalijepiti kod nekog jer stavi malo mekši materijal.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

pop1

Novi član
Tu od
2 Velj 2017
Poruka
27
Postovani,
molio bi ako netko moze objasniti kako se tocno postavlja sajla rucnog gasa na onu okruglu plastiku, TV 826, te na koji nacin se isti "ucvrsti" da tokom rada ne pada jacina gasa.
Moze i slika ako netko ima...
Zahvaljujem

Dali je tko ugradivao servo na tomeka?
Trazim majstora i servo
Imam 821
+385977656430 Krapina
 

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Na starijim serijama se ručica gasa stavi u full i oslobodi se utor u koji se ubaci kraj sajle (ona kuglica), onda se ostatak sajle provuče kroz rupicu na nosaču te okrugle plastike i dalje kroz bužir do regulatora gasa na motoru. A čvrstoća ručice gasa se reguliše na maticama ispod one okrugle plastike na koju se kače sajle, nisam siguran u ovo zadnje ali nisam vidio drugi način na koji bi to moglo da se reguliše..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gromacha

Novi član
Tu od
11 Svi 2018
Poruka
6
Ako znate da netko popravlja TV u primorsko-goranskoj zupaniji zamolio bih Vas da mi posaljete kontakt na pm.
 

jtd

Novi član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
11
kaj te muči na tv pa to sam popraviš to je sve čista stara mehanika , ja sam svojeg 700 prije tri godine rastavil do šerafa i sve ponovno sastavil
 

gromacha

Novi član
Tu od
11 Svi 2018
Poruka
6
na uzbrdici ili kad je mekan teren pod kosinom prednje gume se zakopaju i počnu šlajfat, a ako idem unazad onda je sve uredu
pitao sam na forumu pred par mjeseci i dobio odgovor da se vjerojatno radi o kroneru
mislim da je problem nastao nakon sto smo koristili pug koji nije bio namjenjen za tv

da li se radi o kroneru ili necemu drugom i kako to popraviti
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pozdrav svima
Pita jce...pocelo curiti odotraga na izlazu kardana pa sam krenuo mjenjati semering i na kraju vidio da lezaj nema vise od pola kuglica ??
Pitanje, kako.ga promijeniti, i na sto paziti?
Tv 731
 

jtd

Novi član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
11
razdvojiš traktor na pola otvoriš zadnj dif izvadiš osovinice od kardana pazi da promjeniš sve semeringe i bilo bi najbolje i sve lezaje ali ne uzimaj jeftine kineske
19605 ovako moraš rastaviti da to promjeniš
 

Najnoviji postovi

Na vrh