• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,548
Obično semering strada kad ležaj dobije luft, znači da mijenjanje semeringa (ako ležaj ima luft) nije napravljeno skoro ništa.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Interesuju me dimenzije križa kardana (gornjeg pogonskog) da li je 23,8 x 61,2 čini mi se da mi je na ovom jednom traktoru pri kraju pa bi da nabavim da imam u rezervi. Ako je ko mijenjao pa zapisao ili zapamtio. Unaprijed hvala.
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
TV ugradnja servo volana

Znam da ima tema, ali su postovi poprilično stari.
Dakle interesira me ugradnja servo volana na mog TV420, ima li tko kakvu preporuku majstora koji to radi? Da li ovaj neki majstor iz zagorja još uvijek aktivan?

Ja imam jedino ponudu od majstora Filipana za ugradnju orginalnog serva za cca 1000€.

Ima li netko slike kako izgleda ugrađen servo od mercedesa..?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Re: TV ugradnja servo volana

Kod serva ti nije previse vazno kako izgleda, nemoj se s tim zamarat. Vazno je samo da li funkcionira ili ne.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Re: TV ugradnja servo volana

Probaj kontaktirati Bolfeka , na Njuškalu stalno ima ponudu .

To je mercedes volan sa komplet potrebnom opremom za tomeka.

Napravi ih je na stotine
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Re: TV ugradnja servo volana

Neuspjevam pronaci njega, pa ako mozes stavi link.
S time da ja trebam i ugradnju toga.
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Re: TV ugradnja servo volana

Evo kontaktiral sam Bolfeka na njuskalu...cijena je 3000 kn i ako hocu montazu to je jos 1000 kn s obzirom da je traktor kod Garesnice, a on kod Pregrade...
Poslao mi je slike na mail i tekst uputa montaže.
Kakva su vasa misljenja...dal je to stvarno plug and play ili mogu ocekivat neke komplikacije prilikom montaze?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,338
Re: TV ugradnja servo volana

On je slagao mojem susjedu na TV prije jedno 5 godina i nema nikakvih problema s tim.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Re: TV ugradnja servo volana

Mislim da je on više prodal svojih nego tvornica originalnih.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
419 danas samo ostao bez svih brzina,nikakvih znakova prije nije bilo,nikakav zvuk,trzaj kad je stao.stavim u brzinu okrečem pogonski kardan na sredini traktor ide naprijd nazad bez problema.ne vrti ni kardan kad ga uključim da vrti na mjestu.je mjenjač ili lamela
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Eto da se javim, servo volan ugradjen jucer. Trajalo je poprilično, ali je završeno uspješno!
Bilo je nekih sitnih komplikacija, ipak smo laici u tome, ali sam i više nego zadovoljan.

Na proljeće bi htio zamjenit lajtunge od hidraulike, jedan ide iz rezervara hidraulike, a drugi ide iz pumpe hidraulike. Jel ok moja ideja da idem na gumena armirana crijeva? Kaplje mi ulje na oba lajtunga.

I još jedno pitanje...kaj bi bilo najbolje i kako uredit kočnice na Tomici? Dal ima pakne na sva četri kotača ili samo na zadnjima?
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Jel ima smisla pokušati ovo popraviti - zavariti?
Radi se o TV523, kučište mjenjača, puknut dio za prihvat osovine zupčanika za promjenu smjera. View attachment 19243
 

Prilozi

  • IMG_20181024_171413.jpg
    IMG_20181024_171413.jpg
    21.8 KB · Pregleda: 142
Posljednje uređivanje:

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Po meni da, jer ćeš teško naći kućište, a ako ga i nađeš sve ispod 2000 kuna dobro si prošao. Bar su tako cijene kod nas. Imao sam prilike vidjeti sa zavarenim krstom gdje dolazi konusni zupčanik i radi već 7 - 8 godina, a mislim da su mu tu na krstu opterećenja puno veća. . Al za to moraš naći dobrog zavarivača.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Najprije sve izvadi, ugrij polako malim brenerom i zavari elektrodom za inox. Nije na odmet napraviti i lagana iskošenja na mjestu zavara.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 
Na vrh