• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

vidanje

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
34
View attachment 22849

Ima netko možda?
Zupcanike kupiš nove a ležaj iz treće brzine možeš da izvadis tako što iseces brusilicom po udubljenju izmedju zuba zupcanika vodeći računa da ne ostetis kosuljicu ležaja tako sto ostaviš mesa na zupcaniku a poteras zube sa čekićem da ispadnu; zupcanik treće ti je oko 30 evra a ovaj mali od kardana 20; ležaj je 30 evra tako da vredi vaditi

zwer

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,366
Nije to od 3-će, ta dva bi trebala bit od kardana. Nisam siguran jer nisam ja rakapal traktor, rakobali ga tata i brat ja ga nisam ni vidio.

Uglavnom problem je bio s kardanom, stalno je iskakao, trebalo je držat ručku konstantno..

vidanje

Član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
34
Nije to od 3-će, ta dva bi trebala bit od kardana. Nisam siguran jer nisam ja rakapal traktor, rakobali ga tata i brat ja ga nisam ni vidio.

Uglavnom problem je bio s kardanom, stalno je iskakao, trebalo je držat ručku konstantno..
Levo ti je zupcanik trece brzine(pogledati link Zupčanik treće brzine / TOMO VINKOVIĆ | Sajla Trade) a desno ti je ukljucni zupcanik kardana... U levom zupcaniku imas lezaj koji mozes izvaditi koristeci milimetarsku brusnu plocu metodom kojom sam opisao u predhodnom postu. Iskakala vam je rucica kardana jer jer ostecen zupcanik;pogledajte u kakvom stanju su vam lezajevi u zglobu;takodje pogledajte u kakvom je stanju kljuc menjaca ...

zwer

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,366
čuo se sad s bratom, da, da totalno si u pravu :)

hvala na info.

zagorje

Član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
259
Treba pregledat i osovinu na kojoj je bio mali zupčanik kardana jer su skrhani zubi prema vilici , da li su dobri utori za seger jer po ovom izgleda da prvog segera nije ni bilo , pa je zupčanik kardana samim uključivanjem na ručici otišao previše naprijed i nije zahvačao cjelom širinom zuba.

Najnoviji postovi

Na vrh