• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,009
Evo drago mi je da si skužio,to ti ide kroz taj gumeni čep,ali ako si ga kod izbijanja deformirao,morat ćeš ga ponovno obradit nečim da bi ga vratio u prvobitno stanje da može izaći(čekić,biax ili nešto slično)
 

grgin corporation

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
22
evo mene opet :D

svi djelovi dosli i sad sve sastavljam,
jel ima neka shema kako postavit zupcanike
jer ima jedan klip na youtubeu,i na njemu mi izgleda kao da tip namjesti da je kljuc prohodan kroz sva 3 istovremeno, jel tako treba bit ili cik cak
 

grgin corporation

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
22
Dal se ko sjeca di dodu ove bakrene podloske na koji tocno zupcanik
Plus u masivi mi kazu da nemaju takve nego ove desne sa slike koje su vece od starih IMG_4059.jpeg
 

grgin corporation

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
22
Ako se dobro sjecam dode na ovaj lezaj di je seger ili izmedu tog zupcanika i srednjeg
IMG_4060.jpeg

našao sam u radionickom prirucniku samo da ide skroz gore ispod lezaja, a ova dva sa slike su izgleda stavljeni naknadno od prijasnjeg vlasnika
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Te podloske moraju biti da ležaj skupa s osovinom nema aksijalnog lufta tj da ne šeta naprijed nazad..ako mjenjaš osovine ili kučišta a možda i ležajeve taj luft treba podešavati..
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Dal se ko sjeca di dodu ove bakrene podloske na koji tocno zupcanik
Plus u masivi mi kazu da nemaju takve nego ove desne sa slike koje su vece od starih View attachment 64807
Podloske ti idu na pozziciju na slici oznaceno sa A,ako se se zupcanici klimaju levo desno stavi podlosku odgovarajucu na poziciji B.Kad sklopis poklopac menjaca pogledaj da li ima lufta naprd nazad,izmedju poklopca i kucista menjaca ne ide dihtung nego diht masa
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    136.5 KB · Pregleda: 14

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Daj samo postavi prave farove, je s ovima je tehnički neispravan
 

grgin corporation

Novi član
Tu od
7 Ruj 2023
Poruka
22
Pozz svima,

Zna li netko di se mogu kupiti prirubnice za pumpu hidraulike tv 523, u masivi nemaju
A na netu trazim i vise manje nalazim slike drugacijih , a nigdje kao iz kataloga djelova IMG_4538.jpeg
 

Rade Zitkovac

Novi član
Tu od
4 Pro 2023
Poruka
2
Pozdrav svima. Trebala bi mala pomoc. Imam TV 420 duze vreme, sam sam ga sredjivao kompletnog. Problem od pre neki dan. Traktor ustao u brzom hodu. Normalno ubacen bez ikakvog opterecenja, sada kao da je zaribao, rucica se nepomera nikako. Probano svakako ali ostaje u brzom hodu. Traktor se normalno krece napred i sve brzine su mu funkcionalne. Necuje se nista cudno. Svaka vrsta pomoci bi mi dobrodosla.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,009
Neznam dali na tvom ima,ali postoji blokada kad radi kao mtk,da ne možeš prebaciti u rikverc ako je kardan uključen,gore kod ručice iskoči jedan štift,ako nije to ondas je vjerojatno u mjenjaču problem,koji ležaj se raspao ili vilica koja prebacuje brze spore,rikverc
 

Rade Zitkovac

Novi član
Tu od
4 Pro 2023
Poruka
2
Hvala Bane na odgovoru, nema nikakve blokade, dok je bio ok. mogo je da i dok radi kardan da ide u rikverc, sporu ili brzu. Moracu da ga otvaram ali po ovom vremenu, cekace prolece..........
 

Najnoviji postovi

Na vrh