• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Skini odušak i probaj puhnuti kroz njega sim tam.
Naravno, prije ga operi da ti iz njega kaj u grlo ne uleti.

Predpostavljam da je gore nekaj ovakvoga

260_260.jpg


Ili ovakav s filterom

260_260.jpg
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
tvornički odušak je otprilike ovakav kao što je @MUHA postavio, unutar rupe su zrnca koja su porozna i zrak piči kroz njih, preko je aluminijska kapica da ne uvlači prašinu unutra, na mlađim vinkovićima se zna naći i nekakve žičurine smežurane unutra umjesto onih bobica, kod mene je pravljeni rezervoar i ima samo jedan čep na kojem je rupica
sporo spuštanje prikolice je moguće zbog neodgovarajuće ili istrošene spojnice
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Pozdrav svima,danas bio kod nekog prijatelja isto ima toma 420 pa ima problem kad ukljuci frezu da freza cim je optereti odma rucica sama izbaca dali neko zna sta je uzrok???
 

foraze

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
18
najsigurnije je prvo dobro pregledati ručicu naričito ležište kuglice jer sam ja imao slučaj da to ležište bilo ovalno za neka 2 mm pa sam morao bušiti pa piksnovati, zatim proveriti elastičnu čiviju kao i osovinu i rupu gde ulazi čivija pa tek onda po potrebi rasturati menjač.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
ako ručica ne hoda (kad kuglica uklopi treba čvrsto stoji) onda zupč za uključivanje izlaznog vratila, zupčanik treće ili ležaji na osovini izlaznog vratila
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Pitanje - koja je ukupna debljina obloge lamele za TV 21 ks (LDA 820).

U uputstvima piše da je debljina 3,5 mm. Međutim, zanima me odnosi
li se to na ukupnu debljinu obloge (s obje strane, što mi nije logično) ili
bi sa svake strane obloga trebala biti debela po 3,5 mm, što zajedno
sa nosivim dijelom iznosi 8 mm (nosivi dio cca 1 mm).

Hvala

Pozdrav
 

Prilozi

  • promjeri-lamele.jpg
    promjeri-lamele.jpg
    37.4 KB · Pregleda: 169

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Debljina KPL lamele je kak si napiso oko 8mm.Neki poznanik je menjo pa sam si zapamtil debljinu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ja vjerujem da su i limovi lamele deblji od 1 mm jer obično nije jedan več 3 komada
 

Å¡pico

Član
Tu od
31 Srp 2013
Poruka
44
Pošto sam nabavio sve dijelove (lamela, potisna ploča i ležaj), ovih dana ću sastaviti traktor. Ploča je ona iz Masive, i nije tvornički podešena nego ju treba podesiti.

Iako se o tome puno puta na forumu pisalo, zanima me koja je udaljenost od
vrha capica do onog metalnog zadebljanja na lameli. Po priručniku kaže da
je 38 mm, međutim, na forumu sam pročitao da su neki namjestili na 16 mm,
24 mm i sl.

Motor je LDA 820

Hvala na odgovoru i pozdrav
 

Prilozi

  • Podesavanje.jpg
    Podesavanje.jpg
    26.9 KB · Pregleda: 195

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: Cijena registracije TV

Problem sa kvačilom?
Sajla nije popustila al ne odvaja.Nešto je unutra al neznam šta.Kad ga ušaltam vozi bez proklizavanja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Možda je pukla korpa ili se rasštelalo kvačilo na onim šarafičima pa neravnomjerno odvaja
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Zvao sam jednog majstora pa mi reko da je strgan neki jahač.Ja sam rastavio i gledao al nevidim ništa strgano osim što one tri cape nisu u istoj visini
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako capice nisu na jednakom rastojanju u odnosu na lamelu nemože ni odvajati kak treba.
Ako je mala razlika onda drhti kod kretanja, a ako je velika onda se događa to kaj se tebi događa, tj. ne odvaja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh