• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
i naprijed i nazad na lijevim rukavcima imaš čepove/mjerače, tu kontroliraš i doliješ.....po potrebi
tako je na svim vinkovićima
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Znači na poluosovinama, to sam jedino i zaključio ali mi je bilo malo "prenisko" za doljevat ulje u getribu.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Čep i mjerač.:icon_keel:
19119985.jpg
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Pozdrav,
Na TV523 kod korištenja kardana, znači kada se vrti donji kardan, pušta ulje između mjenjača i okretnog zgloba. Kada kardan nije ukljućen puštanja nema.
Nije to neko strašno curenje (1 litra za 3-4 sata frezanja) ali ostavlja fleke na betonu a i stalno moram kontrolirati nivo ulja.
Jel slijedi rastavljanje mjenjača?

Da opišem kak je prića sa curenjem ulja rješena:
Skinut poklopac mjenjača.
Nađena slijedeća oštećenja:
Kuglični ležaj na izlazu kardana (6205) raspadnut i oštećen semering.
Konusni ležaj na osvini koničnog zupčanika za zadnji pogon oštećen (3026), puknuta unutarnja čahura ležaja.
Ključ mjenjača i nosač su bez oštećenja, te nije mijenjan.

Zamijenjeni svi ležajevi i semerinzi na poklopcu mjenjača i osovini priključnog vratila. Ispod ležaja 30206 trebalo je dodati instrument limove 0.85 mm da se sanira aksijalni zazor.

Pozdrav
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Pozdrav. Danas sam sipo ulje u mjenjac i presuo sam malo (zurba). I sad me zanima hoce li mu sta naskodit posto ulja ima malo vise iznad gornje crtice?
Ako moze odgovor hitno jer moram po sijeno.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Idi vozi sijeno. Nemoj u motor sipati viška.
Kiša neće do 30-og
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Kao što je kolega rekao nemoj u motor sipat više a u getribi nesmeta malo više
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako je malo nikom ništ, ali ako je malo malo previše trpe semerinzi
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ehhh, jucer imadoh jedan problem banalan ali opet problem pa mozda moje iskustvo nekome pomogne,,,

mnogima je poznato da sam ga kupio prije nekih pola godine,,,
do sad je sve osim volana (ono kad se smrzla voda u njemu) bilo u redu do jucer,,,

bio ja napravio neku imitaciju kultivatora pa reko da seisproba,,,
problem mi zadavalo sto nisam postavio nikakve stabilizatore za određivanje dubine pa zna kad-kad zaglibiti, ali nije to bio problem,,,

vocnjak inace ima 6 redi, bio ja odradio dva i trececi do pola,,,
i tako ja u tom trecem redu (od sest) picim samo tako ali nakupi mi se slaka (citaj trave) pa moram stati da to malo ocistim,,,
podignem ja hidroulik, mislim dam komandu na rucici kad ono hop nece tomo da ga khmhmmm,,,
ulja ima i vise nego sto treba,,,
bem ti srecu reko taman ga pocnem koristiti a on zajebe,,,
pas mu mater a koliko li sam ga samo hvalio,,,

i nista, nemam tako velikih kljuceva kod sebe da vidim kaj se događa na holenderima, ima li pritiska ili nema, nista ajde Bobi odkopcaj i doma,,,

dođem doma krenem od pumpe, skinem crijevo kad ono ne curi iako bi trebalo bar na prirodni pad ali nece,,,
puhnem preko crijeva u rezervoar da vidim da nije zastopano i vidi vraga ide, ide sad i van, smece garant,,,

spojim opet crijevo na pumpu upalim tomeka a on dize,dize mali ko novi,,,

i nista popijem gembac onako hladan isprobam se dizati prekonekoliko puta i radi,,,
ajd reko odoh jos malo dok se jos vidi jer nemam rasvijetu nikakvu buduci da sam skidao zatitu pa sam skinuoi blatobrane usput,,,

i tako odem ja opet na plantazu i pritjeram radi kocanja poluge skoro na dnu ajd reko da ih podignem da se preciznije pritjera akd ono
nebi tomo da ga khmhmmm

i nista ajde Bobi opet doma, sva sreca da mi je blizu plantage,,,

onda se temeljito primio posla, ispustio ulje do kraja, skinuo zezervar i a ono gumicetina (okrugla gumica sa cepa) neka unutra,,,
ona je zatvarala dotok ulja u pumpu,,,
izvadio gov*o i obrnutim postupkom sve vratio u prvotno stanje, osim gumice naravno,,,
sad dize mali ko veliki samo je pitanje do kad,,,
danas nastavak slijedi ili
 
Posljednje uređivanje:

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Lako je sad biti pametan, ali nekad je vrijedilo pravilo da nakon kupovine rabljenog auta (vozilo), prvo što moraš napraviti je promjena ulja, filtera i ostale potrošne robe.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Gledaj, kad sam kupio tomeka s njim sam dobio i racune o uljima i djelovima koji su trebali biti promjenjeni u njemu,,,
pitao sam vlasnika kad sam ga isplatio ima li ista sto ne odgovara prici od prije, rekao mi je da jedino ulje u motoru nije promjenjeno i da bi ga bilo dobro promjeniti a sve ostalo je promjenjeno kako je rekao,,,
naravno ulje sam odmah promjenio iako nije radilo gotovo nista jer traktor je stajao zadnjih godina od kad je umro vlasnik,,,
pardon, palio se samo povremeno ali nije nista radio,,,

i ulje hidraulike bilo je kompletno vani izvađen i filter iz rezervoara al' gumica se nije nigdje vidjela, valjda se zalijepila za neku od stijenki,,,
seca nije bilo u ulju i filtrirano je bilo preko najlon carape kad se vracalo u rezervoar,,,
tako da me iznenadilo to kad je zakazao,,,
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
Dal netko zna ima li kakve šanse da se stavi neki drugi hidraulični razvodnik umjesto originalnog?Pumpu sam stavio novu,cilindar je predihtan a još mi spušta hidraulika a ponekad pod jačim gasom sam i diže!
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
ne vidim razlog zašto nebi moglo, samo treba da obavlja sve funkcije kao i tvornički, prima tt ima moderniji razvodnik i sve je OK

možda je tvoj neko rastavljao i nije vratio sve kako treba.....
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak češ nabavljat drugog gledaj da je-jednoradni sa plivajučom funkcijom i da ima siurnosni ventil.Sigernosni ventil treba za starije modele da je podešen na 120 bara-za seriju 800-160 bara kad propušta ulje natrag u rezervoar.
 

neretvanac100

Novi član
Tu od
23 Lip 2014
Poruka
12
Re: rastavljanje freze

i imam još jedan problem,tomo je osta u prvoj brzini,ručica slobodno hoda ono kao da se nešto otkačilo.to sve se dogodilo u radu,nije se čulo nikakvi zvukovi tipa lomljave,krčanja i sl.
 

zagorac85

Član
Tu od
12 Ruj 2010
Poruka
132
nažalost najvjerojatnije češ morati otvoriti getribu jer se nešto unutra desilo!Može biti više toga bitno da se nije ništa čulo!
 

Najnoviji postovi

Na vrh