• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

guinness

Novi član
Tu od
28 Ožu 2014
Poruka
4
pa kako da ti objasnim...ja vise cujem tu buku nego rad motora cak mi je u poslednje vrijeme se znalo desavati kao da nesto mane od nesto (zeljezo od zeljezo) a ja smanjim gas i idem pod malim gasom pa to prestane....buka se ponasa samo kad pustis kvacilo i kad motor vuce...vidio si na slikama koje sam postavio gdje je bio problem ta osovinica proradi u tijelu od kucista mjenjaca i onda nastaje buka jer ona prenosi buku na stale djelove traktora i tako da se nemoze bas odgonetnit s koje strane dolazi taj zvuk ili buka kako mi kazemo...naravno ako ti stvara tako neku buku dok vuce moglo bi lahko biti ovo isto sto se meni desilo...
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Hvala na odgovoru, ali kod m,ene je interesantno sto huci samo u 3 pod punim gasom. Mozda su mi kocnice jer mi je u oca bila ostala rucna jednom.
Koje ulje ude za mjenjac i prednji trap?
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
piše u knjižici za EX-a, za novije je preporučeno (u uputstvu) SAE 90
moja preporuka i jedno i drugo samo da nije staro i zaprljano opiljcima, 140 je skuplje pola marke po litri
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Imam neko ulje zaboravio sam mu ime 80w90, pise da je za zubcanike, za poljoprivredne, gradjevinske masine itd. Pa da to naspem?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Slobodno na max pa i malo iznad a pogotovo ako negdje slini.
Bolje bi bil hipenol 120ili140 jer to 80w90 je malo rjede pa bi ti ga kad se zgrije mogel malo hitati na iberlauf.
 

mac1

Član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
38
Pozdrav društvo , imam problem sa šaltanjem kad ga stavim u 3 brzinu nekad neće primit nego koda sam ga stavio u ler, samo se čuje neko roštanje , onda ga izbacim u u ler i opet vratim u brzinu i onda primi .
Prvo je bilo samo ponekad a sad mi se čini češče , jel to nešt opasno , da vozim tak ili da ga odpeljam mehaničaru ?

Hvala !
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moja preporuka bi bila da ga odneseš mehaničaru .eventualno šlepanje dolazi u obzir .
Jedino ako si stava nek još pukne kaj misli tak da sve odjednom promjenim .

vaš velečasni
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Danas sam nasuo ono ulje 80w90, nisu mi htjeli zamjenit za gusce na benzinskoj.
U prednji trap mi otislo 300ml, a u zadnji vise od litre. Jos se cuje ono skripanje, ali sam primjetio da kad dobije ubrzanje da ne skripi.
Moze biti da su kocnice, jer je starom ostala rucna zategnuta jednom.
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Možda nije pravo mjesto za postavljanje mog pitanja al nek mi oproste :icon_pray:
trebao bi da frezam u jednoj kosini a moram iči bočno a strah me da se ne prevrnem,zanima me dali neko može da slikovito pokaže koliko odprilike iznosi taj nagib od 20 stepeni
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sami nagib kod vožnje pravo i nije toliko riskantan ali okretanje na nagibu je opasno.Tih dana sam dosta u šumi koja je u brdu sa priličnim naklonom i tu je potrebno dobro pazit na korjene i panjeve kod zakretanja.TV je zglobni i zbog toga je brže na boku od ostalih.Za takve terene dosta pomaže hidro volan jer nije toliko osetljiv na trzaje zbog lošeg terena.:icon_hang:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=XZyudbu3LkA[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Dečki kako da riješimo slijedeći problem.
Dakle imam na PE-18 korpu(da korpu- korpicu) i prevozio sam nešto sitno gnoja,cca 50-ak kg, kada odjednom hidraulika više neće dizat. Ulja ima, ali kad sam otpustio na cilindru malo vijak. na dovodu ulja vidim nema znakova, isto tako i kod ulaza u pumpu, mislim da je stvar u pumpi, pretpostavljam da je precvikala kajla na osovini (nadam se). E ako je imao neko slični problem, dajte ljudi ruku da idem ciljano, da si prešparam sve skidanje. Ajde hvala
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo ti traktorski nagib.:icon_winkle:
21595538.jpg


Lijevo su statični, desno vozni. Uspon i nagib od 45 stepeni je za traktor (vozni 100%)
znači nemoguća misija.:icon_scratch:


15470753.jpg

Oko 22 stepena.
21595539.jpg

21595540.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh