• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Dečki kako da riješimo slijedeći problem.
Dakle imam na PE-18 korpu(da korpu- korpicu) i prevozio sam nešto sitno gnoja,cca 50-ak kg, kada odjednom hidraulika više neće dizat. Ulja ima, ali kad sam otpustio na cilindru malo vijak. na dovodu ulja vidim nema znakova, isto tako i kod ulaza u pumpu, mislim da je stvar u pumpi, pretpostavljam da je precvikala kajla na osovini (nadam se). E ako je imao neko slični problem, dajte ljudi ruku da idem ciljano, da si prešparam sve skidanje. Ajde hvala
i pitaš i odgovaraš :(handshake):
dolaz do pumpe je ispravan? tu procuri? pumpje na remen ili u zadnjem trapu?
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
A na zadnjem trapu, ajde reci mi par riječi, za utjehu imam i jedan posve nov dvoradni razvodnik, da li bi se mogao pripasati umjesto ovog staroga ako mu samo začepim jedan izlaz? I pošto mi je pun kufer da kada ti hidraulika najviše treba tada ne radi(npr kod oranja ako se ne krećeš ne radi hidraulika, nego prešaltaj u ler pa onda diže.... itd ima iks slučajeva) da li je neko na tom tipu traktora prebacio pumpu na prednji kraj i na remenicu pa da mu je stalno u pogonu?
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
prvo ustanovi šta je problem, sumnjam da je razvodnik stradao
ima li taj dvoradni položaj kao ovaj tvornički da preklopiš i potpuno oslobodiš cilindar, padne do kraja.......
postoji tvornička izvedba, rezervoar, pumpa i razvodnik upakovani naprijed....kao na TV-418, pumpu vrti remen
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Edo našao sam kvar.Dakle na spojki pumpe i pogona ima jedna spojnica koja je sa unutarnje strane sa jedne nazubljena za pumpu dok je na drugoj strani čisti fi koji ide na pogonsku osovinicu,i tu je drži jedan štift. E sada kako zamjeniti taj štift bez da skidam cijeli zadnji trap? Da li je to neko možda radio pa da li ima možda neka caka. Thanks
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
zadnji kraj na ex-u sam radio prije tri-četiri godine ne sjećam se detaljno kako izgleda :(
ili da izvučeš osovinicu iz ležaja......ili da pokušaš skinut onaj limeni poklopac ispod sjedišta pa možda možeš i spolja nešto zakucat....:(wait): ili izbit osovinicu prema nazad, odnosno prema otvoru gdje se montira pumpa
nisam siguran imam li slika zadnjeg trapa, potražit ću

obavezno naći sve dijelove tog štifta
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
A prijatelju, skinuo ja poklopac, ali ćorak, nema pristupa,jedina je mogućnost ako ide osovinica van u smjeru gdje stoji pumpa,ili rastavljanje na pola. Da nema neka rupa ispod sica i rezervara?
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
osovinica ide vani prema otvoru od pumpe, samo što nju drži ležaj, a ležaj je u poklopcu......
još ti preostaje da pokušaš da povučeš osovinicu kroz otvor pumpe, jel štift još unutra, da navariš vijak debljne štifta na neku šipku, na šipki napraviš kuku i pokušaš povuć osovinicu vani
a nije neki problem ni skinut poklopac.......
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Zna li neko gdje se zakaci ona opruga za kocnicu, sto dodje iza kvacila?
Imao sam negdje sliku al zaboravih gdje.:mur:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
:icon_scratch:
21598116.jpg
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Opruga se nalazi tu (crvena linija), kako sam ja skontao sluzi za vracanje kocnice, jer je sad spala, pa nece da mi vrati kocnicu skroz.
m66z.jpg
 

senad75

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
64
Hvala na slikama nagiba ipak nisam ni išao raditi kosina je tu negdje kao i ova na slikama al je orano pa je još gore kad bi stao na brazdu :eek: a ne vrjedi zbog 15-20 km se prevrtati
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
osovinica ide vani prema otvoru od pumpe, samo što nju drži ležaj, a ležaj je u poklopcu......
još ti preostaje da pokušaš da povučeš osovinicu kroz otvor pumpe, jel štift još unutra, da navariš vijak debljne štifta na neku šipku, na šipki napraviš kuku i pokušaš povuć osovinicu vani
a nije neki problem ni skinut poklopac.......

E nažalost ne ide van prema pumpi:( napravio sam i izvlakač ali ništa,onda se sjetim da ima jedan majstor koji ih radi od pamtivjeka i lijepo mi kaže, otvori mjenjač i mjenjaj štift!:(sweat)::mad:: jbt. ko da nisu mogli to predvidjet. Zbog komada "žice" od 5 mm treba napravit skoro pa generalku!!
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
jutros nađoh tu osovinicu ali nisam imao vremena postavit....
vidjet ćeš i sam kad otvoriš
nije neki problem otvorit zadnji kraj, ispustiš ulje, odvojiš ga na četiri brezona, prethodno potklocaš prednji kraj i pod motor i ispod zgloba, zadnji je otprilike u ravnoteži pa ga dvojica lako ganjaju okolo, skineš limeni poklopac (koji si već skinuo), zatik/štift od birača brzina protjeraš unutra i skineš birač (ručku kojom mijenjaš brzine izvučeš vani; paziš da ne izgubiš osigurač), odvrneš sve vijke M10, i na sredini otprilike imaš rupe s navojima; tu zavrćeš M12 i poklopac polahko krene vani.....posudu podbaciš ispod da ne prljaš
vraćaš obrnutim redoslijedom, prilikom sastavljanja sve zupčanike ubaciš u kućište (pogonsko vratilo i trostepeni) ovaj za pogon pumpe na poklopac.......neće uvijek da uklopi, jer mora uzubit prenosni s kardana i ova osovinica u pumpu.......pa malo okreneš leptir
ne steži vijke dok poklopac potpuno ne legne na kućište
030420141603.jpg
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Nedavno sam nabavio špricu (prskalicu) sa ovakvim priključkom za izlaznom vratilou - kardanu: 20140403_172.jpg
Problem je u tome što na TV 523 imam ugrađen invertor, a bivši vlasnik je kod ugradnje zagubio originalni nastavak za kardansko vratilo.
Gdje kupiti originalni nastavak (pozicija 28 iz kataloga dijelova)?
 

majstrjoso

Novi član
Tu od
9 Velj 2014
Poruka
19
Lijepo izgleda, da li će raditi javim uskoro


lijep pozdrav, dali radi kočnica s diskom ili ne, dali je to sistem kočenja na cilindar ili na potez, sistem kao kod ručne kočnice na autu
 
Posljednje uređivanje:

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Poćeo sam raditi servo volan i stao odmah na poćetku. Da li mi netko može reći kako ste ućvrstili zupćanik na osovinu (zelena strelica). Da li ste možda koristili original nastavak od mercedesa (crvena strelica)? Volio bih kada bi mogao napraviti da se taj zupćanik u slućaju potrebe može skinuti i zamijeniti.
 

Prilozi

  • DSC00134.jpg
    DSC00134.jpg
    38.1 KB · Pregleda: 2,835

Najnoviji postovi

Na vrh