• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
lijep pozdrav, dali radi kočnica s diskom ili ne, dali je to sistem kočenja na cilindar ili na potez, sistem kao kod ručne kočnice na autu

Koči preko cilindra nožna kočnica, a ručna je na sajlu kao kod auta, ručna drži odlično, nožna malo slabije, dok ne sjednu pločice kako treba.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
postovi o inovacijama volana i kočnica su kopirani u temu inovacije molim vas o inovacijama nastavite tamo, više tema je otvoreno iz razloga da nam se svima olakša
Hvala
 

ivoinox

Novi član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
9
Pozdrav narode..imam problem sa hidraulikom, kada prikvacim prikljucak hidraulika nema snage da ga digne..uspije ga dici tek uz moju rucnu pomoc..u cemu bi mogao biti problem..ulje za hi
drauliku je nasuto novo..
 

Miodrag

Novi član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
4
Pozdrav forumasi! Pre nekih mesec ipo dana sam imao problem sa kljucem u menjacu i ovom prilikom zelim da se zahvalim jednom izuzetnom coveku clanu foruma Foraze! Gospodin je iz mesta pored mog i ponudio mi je pomoc u vidu saveta i dolaska na lice mesta da popravim TV 420. Verujem da jos ima izuzetnih ljudi na ovom svetu koji zele da pomognu nekome u nevolji, a i na kraju krajeva forum je tu da se druzimo i razmenjujemo iskustva! Takodje da ne zaboravim clana Savu Sucura sa kojim sa bio isto u kontaktu i koji mi je isto dosta pomogao oko navedenog problema! Zahvaljujem svima koji su mi pomogli u svakom smislu te reci bilo savetima ili drugacije! Misljenje iskusnih ljudi se uvek ceni i cenilo se!
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Evo sredila se pumpa hidraulike. Nažalost jedini je način za promjenit taj štift je skinut dolje zadnji mjenjač, a to povlači za sobom poluge kočnics,struja, hidraulični cilindar, blatobrane, skoro pa generalka. Da mi nije sila za košnju, još bi ga i ofarbao (tamo di malo fali boje). Ali da niko to od inžinjera nije predvidio i da nije našao bolje rješenje.............. Sutra kad je vać na opercijskom stolu, malo ćemo poštelovat kvačilo i vozi miško. Hvala svima na pomoći a posebno gdinu Edosoko-u
 

marijanm

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
34
¸Dobro vecer svima tu.Imam veliki problem imam TOMO VINKOVIĆA 419tv. Ovako kada orem ili frezem ili vozim u prvoj za trzava a u drugoj iskaće i drobi a ne iskaće iz ručice.nedavno smo promjenili kljuć on je u redu...Molim vas da mi pomognete
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pozdrav i tebi.Moje mišljenje da češ na žalost morat još jednom otvorit menjač i sve pregledat od ležajeva,zubčanika,nosač ključa ak ga niste menjali pa i diferencial sa letečima da nije odletio kakav zub od zubčanika.Kad otvoriš poslikaj pa če se lakše pomoč.
 

marijanm

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
34
Morao bi ga opet rasklopiti i vidjeti

dali je na prednjem djelu ili na stražnjem djelu ta slika:Abarth to sto ste mi sliku poslali Može i planetnici i sateliti.Večina TVa ima dva trkača a ima i verzija sa četri trkača.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ta slika je od zadnjeg difa TV transportera a redak je ovakav dif sa četiri trkača.Skoro svi TVei imaju samo dva,tak da ne mari tu sliku.
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Kako treba da izgleda, i koja je uloga oduska na rezervoaru hidraulike (mislim na onaj cep odozgo)?:(nerd):
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ovaj u sredini.:icon_sad:Da ne spljošti ili naduva rezervoar.
20389891.jpg
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Da,taj,mada ja imam tv420,ali predpostavljam da su indenticni? E sad,kod mene je to potpuno isti zavrtanj kao i merac,s tim sto nema onu mernu sipku. I sve funkcionise normalno:(sweat): Jel treba da bude supalj,da bi vazduh mogao da prolazi,ili sta? Jel moze neka slika samo oduska skinutog?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Daleko mi traktor 400km, valjda će kolege tv-420 uzeti 5 minuta vremena.:icon_e_biggrin:
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Xex,ni meni nije blizu,slikao bih trenutno stanje da vidite :(mm): Primetio sam samo da sporije spusta prikolicu kod kipanja,tj.mora se malo nategnuti da bi se skroz spustila. Predpostavljam da je zbog toga:icon_rolleyes:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Otpusti skoro do kraja čep za sipanje ulja pa probaj dali je to.:drink:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Izvadi filter hidro ulja i zameni ga.TV ima povrat hidro ulja kroz filter, moguče je zaštopan i otežava povrat ulja.Malo verovatno da je greška na oddušku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh