• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Nema lezaja kucista diferencijala na slici
Nije da se pravim pametan.. konusni sam vidio jedino na vrhu osovine na kojoj su zupcanici brzina i kljuc za ubacivanje, i on je oznaka 30028...40x80x 19.75.+-5%
ostali su valjkasti al ne konusni...aj pojasni
 

makferson

Novi član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
24
Lijepi pozdrav !
Dugo nisam bio na forumu , toliko dugo da je doslo do narednog kvara na traktoru.Zadnje sto sam mijenjao na masini je bio valj sa
svema,sto ide uz to.
Sad bi trebal preorati vinograd pa mi zatajila hidraulika.Ne mogu dignuti radni prikljucak,kad povucem polugu ne dize orude i daje isti glas kao kad
bi bio na gornjem maksimalnom kraju.Pumpa je smestena direktno na rezervoaru za ulje i vezana na ojnicu motora.
Da li je netko od vas vec imao slicni kvar i kako to rijesiti ? i kako postupati kod rasklapanja pumpe?netko mi rece,da je verovatno filter zapacan ,treba ga ocistiti ???
Za odgovore unaprijed HVALA !
LP
Mak
 

Ante Dodig

Novi član
Tu od
26 Ožu 2022
Poruka
1
Pozdrav, nov sam tu kupio sam tomu 821 servo volan, nema lifta u sredini al mi volan malo seta lagan je pola kruga pa tvrd. Sta bi trebao napravit ?
 

Andrijaa

Novi član
Tu od
13 Ožu 2022
Poruka
5
Dobar dan svima,

Da li Vam se događalo u freziranju da se ručica kardana freze sama vraća u neutralni položaj (položaj isključen kardan). Ukoliko ste imali slučaj, kako riješiti odnosno što je uzrok?
Napomena: TV 418
Unaprijed hvala.
S poštovanjem,
Andrija
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Pritegni malo kuglicu na ručici
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Trebam susedi ići izviditi koćnice na TV. Slabo koći. Da li mogu na TV poštelati kočnice kao na Imt 539? imali kakva caka?
 

makferson

Novi član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
24
Lijepi pozdrav !
Dugo nisam bio na forumu , toliko dugo da je doslo do narednog kvara na traktoru.Zadnje sto sam mijenjao na masini je bio valj sa
svema,sto ide uz to.
Sad bi trebal preorati vinograd pa mi zatajila hidraulika.Ne mogu dignuti radni prikljucak,kad povucem polugu ne dize orude i daje isti glas kao kad
bi bio na gornjem maksimalnom kraju.Pumpa je smestena direktno na rezervoaru za ulje i vezana na ojnicu motora.
Da li je netko od vas vec imao slicni kvar i kako to rijesiti ? i kako postupati kod rasklapanja pumpe?netko mi rece,da je verovatno filter zapacan ,treba ga ocistiti ???
Za odgovore unaprijed HVALA !
LP
Mak
Evo,odgovaram sam sebi.
problem je bio u potpori za remenicu,na jednoj strani otpao je celi sarauf,kojim se regulira visina remenice i napon remena.Zbog tog felera i paljenje je bilo usporeno.naravno i hidropumpa nije radila.
Nakon popravke sada sve radi kako treba.
Zelim mnogo uspeha kod vasih radova sa TV.
Lijepi pozdrav
Mak
 

Beslic

Član
Tu od
26 Svi 2022
Poruka
32
Post o Tomi je ogroman pa se izvinjavam ako je već bilo reči o ovom mom problemu...Hidraulika mi ne drži i kada nakačim i podesim radnu visinu nekog priključka, postepeno se sama spušta. U čemu je problem?
 

Beslic

Član
Tu od
26 Svi 2022
Poruka
32
Vjerojatno u semerinzima ili nečistoći na ventilima.

Nedavno sam nabavio tv420 i počeo sam pomalo da radim na njemu...da li može malo detaljniji opis - koji semerinzi, ventili, kako srediti...da li mogu sam ili u servis?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,343
1. ne znam gdje su upravljački ventili (mogu biti lijevo dolje kod volana ili naprijed na spremniku ulja)
2. ventil moraš rastaviti i vidjeti što je potrošeno.
3. semerinzi i "O" prsteni u trgovini. Uzmeš stare i tražiš takve

još može biti problem u glavnom cilindru - propušta! Najprije to vidi!
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Ima uopće u razvodniku što za promijeniti? Kolega je rastavio na 523 i veli da nije imao što a isto mu popušta.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,343
Ajde najprije skini onaj šeraf na glavnom cilindru što je "ispod jaja" kad sjediš.
Ide li ulje van, ako ide propušta "gumena karika" u cilindru
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
U razvodniku nemaš kaj promjeniti. Ako i ima kakav o-ring gore ispod onog poklopca on služi samo da prašinu pobere i spriječi koju kap da van izađe.
Kad se podere da zbog njega teret pada onda treba drugi.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Molim pomoc...vucem ja kanap ko lud ..ni da se javi ...pogledam u rezervoar...ni kapi nafte...naspem ..nigdje da curi...ozracim i upalim,..jel moguce da je nafta kroz BOSCH pumpu otisla u ulje u karter...hvala
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,931
Moguće je, kako kaže kolega Lee Champa, provjeri razinu u samom karteru pa ćeš više znati.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
pa tesko da se sjecam nivo od prosle godine al znaci moguc je da je otislo dole... moram ispustiti svee
 

Najnoviji postovi

Na vrh