• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
morat ću smislit bilo šta jer ovako ručno vilama mi se stvarno više neda. Mislio sam jel bi moglo proć da se napravi nešto kao jednostavni zadnji naletni utovarivač za đubre al da zube ima prema dolje pa da ga spustim, zakvačim dio po dio i vučem van. Poslije nije problem, mjesto gdje se to odlaže je na par metara od nadstrešnice. Mislim da bi mi to bila najjednostavnija i najjeftinija varijanta i za neku samogradnju. Razmišljao sam već da kupim neki rastrančirani plug samo zbog konstrukcije pa za njega dam napravit neke "vile" sa zubima prema dolje. Eh sad se sjetih da sam pred tjedan dana na lokalnom sajmu vidio ofucani dvobrazni plug za 500kn. Toliko vrijedi sve to silno željezo
 
Posljednje uređivanje:

bing2008

Član
Tu od
16 Sij 2022
Poruka
57
samo ta dva, tv-PE18 i tv-730
PE 18 će vjerojatno ići na prodaju kad sve nabavim za 730, od starog mi ništa od priključaka ne paše
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Ovak, kao što sam napomenuo, tip je umjesto limova koji nagrću redove ubacio kvadratnu cijev i na nju privario špice. Plug zabije u đubre i traktorom preko sajle izvlači van kroz vrata.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
32 motike,po 16 sa strana. Poskakivanje zavisi od tvrdoce zemlje a i od kamenja,kad naidje motika na kamen ili busen zubace samo gona i okrece,sto se tice brzine okretanja to zavisi da li je malo gasa,pola ili jos vise. bane1978rupe mislim da malo ne pasu pa ih treba korigovati.le champa vodilica je bila ispod na frezi ali je smetalo jer ne stoji frezac pod istim uglom kao na motokultivatoru i skinuo sam
Vidi ovu ovu opciju freze 130 širina pokriva točkove od traktorčeta, pogonski reduktor je od originalne tv18 freze samo smo ga postavili gore. Jer on ima neki talijanac traktor sa motanjem prednjih točkova i spori kardan pa smo uubrzavali osovinu freze da dobije miran rad. Freza je 9x4 motike na cjevastoj osovini. 20220129_131103.jpg 20220129_131011.jpg 20220129_130950.jpg
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Vidi ovu ovu opciju freze 130 širina pokriva točkove od traktorčeta, pogonski reduktor je od originalne tv18 freze samo smo ga postavili gore. Jer on ima neki talijanac traktor sa motanjem prednjih točkova i spori kardan pa smo uubrzavali osovinu freze da dobije miran rad. Freza je 9x4 motike na cjevastoj osovini. View attachment 45511 View attachment 45512 View attachment 45513
Ovo je TOP nego koji TV ovo gura, sjednim klipom a da spustis hidrauliku do kraja dole...hm..a da se ne gusi...ima skije sa strane za dubinu...dobro...e sada koliko upada dole zavisi od zemlje itd...a odlicna ideja
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Ovo gura traktor 2 klipa 28 k, problem je bio mali izlazni broj okretanja kardana neki talijanski, pa smo ubrzali da dobijemo dobru brzinu. Na tv 18 je išao direkt a kad je mijenjao traktor nije dobio frezanje pa smo izvršili preradu. A dubina ide do osovine drugi prolaz. Netreba nikakvo podešavanje visine samo pustiš i tjeraj.
 

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Pomoc , zna li neko ovaj adapter za TV na izlazu kardana jel razliciti od starog pe18 u odnosu na ostale...npr 418..420..520..818..itd...da ne kupim pogresan i nema drugog resenja osim ovoga za prelaz dalje uff
 

Prilozi

  • kanda-slika-70207788.jpg
    kanda-slika-70207788.jpg
    17.5 KB · Pregleda: 7

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Ovo gura traktor 2 klipa 28 k, problem je bio mali izlazni broj okretanja kardana neki talijanski, pa smo ubrzali da dobijemo dobru brzinu. Na tv 18 je išao direkt a kad je mijenjao traktor nije dobio frezanje pa smo izvršili preradu. A dubina ide do osovine drugi prolaz. Netreba nikakvo podešavanje visine samo pustiš i tjeraj.
Posto smo u temi "KUCNA RADINOST" da li je neko posjedovao kardan u komadu sto je isao sa tome na nesto..freza..rotokosa...itd a da nije koristio onaj famozni inverter od 100EUR...sa 10z na 6z..traktorski...vec direktno sa Tome na kosu, frezu...blabla...pa sve je skuplje osim kardana klasicnog ..znaci da pojednostavim jel ikad tvornica ili neko napravio kardanski prikljucak od 5O-100cm...da ima kroner na zglobu 10z da samo utaknem u TV
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-01-25-23-06-57-281_ba.pik.v2.android.jpg
    Screenshot_2022-01-25-23-06-57-281_ba.pik.v2.android.jpg
    17.8 KB · Pregleda: 9

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Na TV , na njegovom kardanskom izlazu, problem je naći priključak koji promjerom i zubima odgovara!
Moraš kemijati
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Pomoc , zna li neko ovaj adapter za TV na izlazu kardana jel razliciti od starog pe18 u odnosu na ostale...npr 418..420..520..818..itd...da ne kupim pogresan i nema drugog resenja osim ovoga za prelaz dalje uff
Ovaj adapter i jedan ležaj i nastavak standardnog kardana kupiš/napraviš kod strugara i koristiš
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Posto smo u temi "KUCNA RADINOST" da li je neko posjedovao kardan u komadu sto je isao sa tome na nesto..freza..rotokosa...itd a da nije koristio onaj famozni inverter od 100EUR...sa 10z na 6z..traktorski...vec direktno sa Tome na kosu, frezu...blabla...pa sve je skuplje osim kardana klasicnog ..znaci da pojednostavim jel ikad tvornica ili neko napravio kardanski prikljucak od 5O-100cm...da ima kroner na zglobu 10z da samo utaknem u TV
Čak i da nađeš takav karadan da paše na onih 10 zubi kako bi ga uopće pričvrstio na tv kad on ima uvučeni kardan,znači treba ti prvo priključak kakv je Vidanje stavio,ali pazi na smjer okretanja ili ti treba inverzija kakvu ima na slici LEE CHAMPA,ali sam čuo da kod tih inverzija zna smetati onaj dugmić za spajanje kardana tj zapinje za drugu osovinu pa treba uzeti kardan sa drugačijim osiguračima

Ostaje ti još jedan problem sa tim adapterima što smetaju za hidrauliku pošto pe 18 ima okomiti cilindar,pa ih moraš skidati kad ih ne koristiš
 
Posljednje uređivanje:

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Ovaj adapter i jedan ležaj i nastavak standardnog kardana kupiš/napraviš kod strugara i koristiš
E hvala nego Vidanje..gledao sam tvoj video sa zglobovima i osovinom od automobila nego nije mi jasno prikljucak koji je nakacen na izlaz tome, ne vidjoh ovu tvoju "inverziju" koju meni predlazes...znam ja dje je prodavnica ...nego pokusavam se snaci..i da freza isto okrece kao i stari Tv..kontra..znaci ustekaj i frezaj...lp
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Kupi se leptir koji je originalni i stavi se na osovinu kardansku. Potom napraviš onakav priključak kakav je na slici od kolega vidanje. Samo ona strana priključka koja ide na traktor takođe na osovini treba imati leptir, taj se zavari. Spajanjem ta dva leptira čine vezu, a ovamo kaiš kardan. Ovo je za isti smjer smjer kazaljke sata. To sam radio nemam slika. Nego šta ti trebaš sve kafići na kardan.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
A ono sa dva izlaza ti je inverzija na desni smer
E hvala nego Vidanje..gledao sam tvoj video sa zglobovima i osovinom od automobila nego nije mi jasno prikljucak koji je nakacen na izlaz tome, ne vidjoh ovu tvoju "inverziju" koju meni predlazes...znam ja dje je prodavnica ...nego pokusavam se snaci..i da freza isto okrece kao i stari Tv..kontra..znaci ustekaj i frezaj...lp
Samo sto je moj sa jednim lezajem.. Levi smer je frezacice a prkalica od 330 litara neka slovenacka moze i levo i desno da se vrti pa ne treba mi kontra smer
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    221.6 KB · Pregleda: 16

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Kod tebe je na tv pužni volan koliko je krugova, jel 4.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh