• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,904
Nisi rekel za koji tip priključivanja: u 3 točke ili na gredu s rupama?
Napravi tak da ima dobar horizontalni otklon (da se može dovoljno šetati lijevo-desno), a na kraj postavi dubinske kotače s crtom u sredini (da ti vode kultivator po redu).

Nego, Tomek je nizak, a obično se kukuruz kultivira kad poraste. Nebu li ti ga lomil?
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Za sada je na šinju ali ići će na tri toćke jer planiram uzeti sijaćicu i tanjuraću. Znam da je nizak zbog toga i pitam da li je netko rajcovo s njim i kakova su iskustva. Mislim da bi jedno rajcovanje mogao odraditi s njim. Tko pita ne skita. Ajde dajte vaša mišljenja.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
freza završila za ovu godinu, oprana, podmazana i spremljena na suho
100520141820.jpg


100520141821.jpg


što se tiče kultivacije kukuruza mislim da bi najbolje išlo onom kopačicom za konje jedan da vozi drugi da trči iza :(think):
govorim na osnovu iskustva sa sijačicom, dok je njiva ravna i kad paziš (voziš na leru) nekako se drži pravac, ako žuriš i još ako ima nagiba.....:icon_rofl:kao dijete kad se uči pisat, ide pravo i odjednom ode u stranu 10-15 cm i tako nekoliko metara, a to se desi kad pomakneš volan da koriguješ bočno otklizavanje
na finoj parceli i polahko se može fino uradit, još ako je moguće na kraju redaka da ima malo ledine to je onda milina
motičice što bliže zadnjim točkovima i s mogućnosti podešavanja širine zahvata

@mladen_60 koji TV imaš i koju sijačicu planiraš kupit?
 

foraze

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
18
Da li je netko možda rajcovao kukuruz sa tomicom. Pošto je on zglobni traktor zanima me da li jako zabacuje rajcer kada se mota u redu i da li pravi puno štete. Pokušao bi ga praviti pa ako ima kakova ideja ili možda nekakova skica sa mjerama bio bi zahvalan.Gledao sam jućer u Osijeku na autopijacu 1 motićica boćna ili srednja košta 63 kn. Jel to puno ili ima negdje jeftinijih. Pravio bi dvoredni znaći 6 motićica.
Molio bih vaše komentare.
ja sam pre više godina preradio oltov dvoredni špartač na taj način što sam promenio položaj motika,zadnje napred a prednji nazad, naravno na dve pune baterije tako sam u jednom prohodu radio dva cela reda ne jedan + dva po pola i nema nikakvih problema param u redukovanoj trećoj naravno, sredina i volan su u ispravnom stanju.
 

mladen_60

Član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
62
Imam tv521, uzeo sam ga jesenas. Planiram kupiti oltovu mehanićku dvorednu (iako se dvoumim oko pneumatske dvoredne) ali to ima vremena do proljeća. Za sada sam sredio plug, frezu i špricu. Sada bi odradio rajcer pa bi onda krenio na sređivanje drljaća(brane). Na drljaće bi na lance objesio jednu šinju od traćnica. iza toga stavio drljaće i na kraju valjak. Ako netko ima iskustva sa rajcovanjem i sa ovakovim drljaćama molio bih komentare. Svaka pomoć je dobrodošla pošto sam poćetnik.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Edo evo tu kopacicu za konje, samo preradio sam je za tv
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=quvVaQ7hyJA[/YT]
unistio sam nekoliko korena dok naucim kako sa njom, zaјебana stvar
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,904
Brgud, član Stefan je iz Makedonije, pa ne mora znati kak se to kod nas zove.
Uostalom , ne mora se zvati niti kultivator, već obarjač, špartač, rajcer...
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Priprema materijala za jedan dobar jednobrazdni plug.:icon_toilet:
21699929.jpg

20419510.jpg
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
SSucur gdje dolaziš do ovih dasaka za plug ovako u kompletu? TRebao bi i meni jedan ovakav par.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Koliko coli plugove moze TV 420 vuci bez problema?
jedna ili dvije brazde,,,

kod mene je pjeskovito tlo ali ne obracajte paznju na to,,,
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
To se ne može jednostavno reći, kod mene je zemlja lagana za oranje i moj tv731 vuče 2X28cm plugove, sve zavisi od zemlje i pluga, položen ili uspravan.:icon_eyes: NPR-Lakše vuče 2X8 nego 1X16 cola.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,904
Eh da, svaki se put skoro rasplačem kakvi sve strojevi se razbijaju i idu u staro željezo. :=:)
A i radna mjesta, budućnost i sudbine ljudi s njima... :(n):
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Koliko vredi original tomo vinkoviuc prikolica1.5t dobre stranecice ima kipu ali pod mora nlv da se odradi i gume nisu lose?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ak bi bila slika lakše se ocjeni.Kakvo je stanje cilindra,kočnica,lampe pa i šasije? Tako na nevidjeno ako primeram cene po oglasima kod nas od 500-800 eura.Ak imaš sliku stavi pa če se lakše ocjenit stanje.
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Slikacu je ove nedelje to treba brat da uzme inace nasao je naobliznjem otadu.............
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Aaaaaaaa zajebane igreeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!:fiery:
Tandžari bog ssucura svog.:icon_anal:
12-05-2014.:icon_razz::icon_razz:
21696834.jpg

Danas.:icon_hang::mur:
21705622.jpg

Ovo naj stariji ne pamte da je ovdje izlilo.:icon_rolleyes::icon_scratch:
Ode djetelina u Savu.....................................
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Majko mila pa ovo je gadno vidjet a tek doživjet,šteta ma čista katastrofa
 

Najnoviji postovi

Na vrh