• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Mislim da bi neki stari bojler ili hidrofor mogao posluziti svrsi,,,:(nod):
ono za prvu ruku a kasnije vidjeti nedostatke pa napraviti nesto ozbiljnije,,,
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
i ja mislim jer je malog precnika a ovo bi trebalo bit sto veceg precnika valjda:confused:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Mislim , Valjda ,, e kolege vi očito ne znate što je valjak te što mora raditi ,,,
Valjak se ne može raditi od papira ni kartona ,,, prevedeno ni od milimetarskog lima , valjak neče ništa napraviti ako je pre lagan da bi odradio određeni posao , znači mora biti težak a sva njegova težina udara u jednu točku ,,, recimo kada ga prevezemo preko međaša ,,, i mekani lim ode u PM. , što je valjak širi mora i biti proporcionalno teži ako valjamo neravnije površine promjer mora biti veči , ako ravnije može biti i manji , zanimljivo je da se niko ne pita zašto tolika grdosija vuče ta relativno mala valjčića a neki traktortčić od cca 60 ks ,, kolko sam ja shvati ti valjci moraju biti jako teški da bi izvršili taj rad sječkanja ali moraju imati i relativno veliku radnu brzinu jer puževim korakom ne bi odradili taj posao ,,, a moja ocjena isplativosti ovakvog stroja ,,,,, je vrlo upitna ,,, na valjku se nalaze noževi koji težinom valjka ( a ne lepršanjem ) sjeku ,,, za taj rad zemlja mora biti idealna ,,, ako nije idealna valjak će se za čas napuniti zemljom i tada imamo samo obični valjak ,,, a kod nas u jesen kada bi ga najviše trebali je večinom vlažno ,,, ašto je isto tako bitno zbog noževa se ne mogu ugraditi čistači ,,,
to je samo moje mišljenje a možda i nisam u pravu ,,,
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
E vidis takav ja odgovor volim,

ali,
kad sam spominjao hidrofor ili bojler mislio sam na stijenku od cca 3 - 4 mm sto bi trebalo biti dovoljno da izdrzi varenje o opterecenja na flafu (citaj nozu)

Buduci da bi, ajmo ga nazvati, valjak trebao biti samo za namjenu u vocnjaku bio bi maximalno prilagođen tome,,,
ne mislim ga prevoziti nigdje vec bi on bio stacioniran jedinio tamo,,,
unutrasnjost bi se ispunila betonom sto bi trebalo dati na tezini ali i samoj izdrzljivosti istog,,,

e sad zasto to vuku mrcine nemam pojma ali misljenja sam da bi taj valjak trebao ici relativno lagano buduci da ce se vrtjeti na lezajevima,,,
pretpostavljam da bi trebao ici osjetno lakse nego da vuce, recimo, sjetvospremac ili spartac,,,

vocnjak bi se kao i do sad odrzavao kao ugar i trava nebi trebala prelaziti visinu od 10 cm a u tom vremenskom razponu mislim da ce se naci idealnog vremena za to da "valjak" odradi ono za sto je namjenjen,,,
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,212
Ako malo bolje pogledate video vidječete čep na onom lagvu. Predpostavljam da toče vodom.

Debljina stjenke nije previše upitna jer mu oni noževi služe kao orebljenje i nema brige da se bu kaj savijalo
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ima čep za vodu.
dalbomaxicut.jpg

Ovaj moj 300X12mm i ima čep.
19609723.jpg

19609707.jpg

20204978.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Bojler sa stjenkom 3 , 4 mm nisam vidio ako ima možda i posluži iako takvu stvar ne bi radio ispod 5 mm , poklopci na kopačicama ne rade ništa a ipak pucaju ,,, beton bi bio ok ili staro ulje , pa i voda ( samo ona korodira i smrzava ) a za travu ,, pa ipak to nije kopačica ,, ne znam koliko bi vrjedilo ,,,, ali ako ne probaš nećeš ni znati
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma to sa bojlerom je bilo samo karikiranje,,,:redface:
i jasno mije da necu znati sve dok ne isprobam,,,

ono stomeni treba je vrlo plitka obrada kako bi sto manje dolazilo do stecivanja korijena,,,
valjak bi trebao biti neka vrsta zamjene za frezu ili sjetvospremac,,,

tlo je u vocnjaku relativno ravno i kroz vrijeme bi se dalo posloziti da bude idealno, a trava nebi trebala prelaziti vise od 10 cm,,,
ukoliko vremenski uvjeti nebi dozvoljavali upotrebu valjka jos uvijek bi tu bile na raspolaganju druge opcije tipa freza ili sjetvospremac ili, ili,,,,

@ssucur
nebi li kucista UCF i UCFC bila pogodnije od tih koje si poslikao,,,:icon_scratch:

http://www.trgo-agencija.hr/kucista-za-lezajeve/sa-upetim-lezajem.aspx
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Eh, ja imam problem sam sa sobom, hoću od jednog okvira za valjak da napravim i gredičar, montiram dvorednu sadilicu za krompir, zagrtačicu i još i još...:icon_scratch::mur::icon_razz:
20428555.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Uh, hvala znam da sam nešto zaboravio....:icon_hang::icon_thumright:
21593945.jpg
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
@ bobic: gledajuc tvoje slike nasada mislim da ne budes zadovoljan ovim valjkom, mislim da ostavi previse korova, jedino da nozeve stavis gusce. Jos mi se cini da napravi vise reznica od freze.
Osim toga mislim da ti je najveci problem tvoj stroj, po meni taj valjak mora bit dosta tezak i mislim da ce to bit problem za tomicu.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
@ bobic: gledajuc tvoje slike nasada mislim da ne budes zadovoljan ovim valjkom, mislim da ostavi previse korova, jedino da nozeve stavis gusce.

Ono cega se najvise bojim jest skupljanje zemlje između nozeva,,,
ako sam dobro primjetio razmak između nozeva bi trebao biti 1 : 1,50 odnos visina noza u odnosu na razmak između nozeva,,,

Jos mi se cini da napravi vise reznica od freze.

??? ne kuzim ovo,,,,:icon_e_confused:

Osim toga mislim da ti je najveci problem tvoj stroj, po meni taj valjak mora bit dosta tezak i mislim da ce to bit problem za tomicu.

Hmm,,,
ja mislim da taj stroj nebi trebao biti problem za tomeka mog,,,,
zasto?
ja kontam 'vako, ako tomek bez problema vuce kubik i kusur sljunka sto bude oko dvije tone, ako vuce 3 metra drva sto je opet preko dvije tone po svakojakim terenima i da ne nabrajam sad primjere,,,
valjak bi trebao biti tezine cca 400 kila, također na lezajevima, pa kontam da mu to ne bi trebalo predstavljati problem,,,
je da ce on orati zemlju na dubini od 6-7 cm al opet,,,


inace koliko sam shvatio taj valjak ima vise namjena, vise oblika nozeva i tako to,,,
u videima koje sam stavio sluzi za malciranje visoke trave za sto se moze koristiti tup noz jer je bit da samo prelomi travu kako bi joj zaustavio zivotni ciklus a ona bi trebala sprijeciti rast drugih korova a ujedno i sprijeciti isusivanje zemljista te samo crpljenje istog,,,
u nekim videima sluzi za malciranje ostataka kultura poput duhana, kukuruzovine, suncokreta i nastavi niz,,,
ono sto se dobije njegovim prolaskom i ostrim nozevima je da se usitne ti ostaci kako bi se primjerice lakse zaorala ta masa,,,
kod mene bi taj valjak trebao sluziti za odrzavanje jalovog ugradakle vrtilo bi golu zemlju ili sa vrlo niskim raslinjem,,,
prednosti u odnosu na frezu i ostale strojeve bi trebale biti u tome sto bi se taj valjak trebao mnogo manje snage vuci u odnosu na frezu ili sjetvo spremac koji ce također biti u igri,,,

e sad volio bih da me netko argumentima uvjeri da sam u krivu,,,:)
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Malo sam pogledo te snimke pa si mislim da če trebat oštrina na noževima da bi se dobio neki učinak premosorazmerno težini valjka i brzini sa kojom bi TV to vuko.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
??? ne kuzim ovo,,,,:icon_e_confused:

Npr. korov od pola metra ce ti razrezat na 5 komada i ljepo ga zagurat u zemlju?

valjak bi trebao biti tezine cca 400 kila, također na lezajevima, pa kontam da mu to ne bi trebalo predstavljati problem,,,

Kako ga misliš dignut sa tomicom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh