• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Evo Bobić ovaj ima argumente.:icon_scratch::icon_rolleyes::icon_razz:
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/valjak-boi-roler-oglas-8742722

To argumentira sto?
koliko vidim sirina 2,5 metara a tezina 1100 kg sto bi trebalo odgovarati tezini od cca 400 kg za metar sirine kako sam pisao,,,

Npr. korov od pola metra ce ti razrezat na 5 komada i ljepo ga zagurat u zemlju?

o ovom bi se dalo ali ta tvrdnja ponajvise ovisi o vrsti korova koji se freza,,,

Kako ga misliš dignut sa tomicom?

a tko kaze da ga mislim ili da ga moram dizati?
lijepo sam pojasnio za koju namjenu ga mislim koristiti,,,


Bobić kaže:
kod mene bi taj valjak trebao sluziti za odrzavanje jalovog ugradakle vrtilo bi golu zemlju ili sa vrlo niskim raslinjem,,,

Dakle ono sto zelim je plitka obrada sa cestim prohodima,,,
cesta obrada trebala bi sprijeciti kapilarna isparavanja a samim tim i smanjiti potrebu za navodnjavanjem,,,
vario sirina koja bi mene zadovoljavala bila bi cca 150 cm +/- par cm.
kad bi se stvorili idealni uvjeti mislim da dubina obrade nebi trebala prelaziti 5-6 cm a to tomeku nebi trebao biti problem,,,
misljenja sam da bi potrosnja goriva trebala biti prekonekoliko puta manja nego kod frezanja ili raubanja sto bi svakako uz opterecenje trebao biti vazan argumenat,,,
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Ja mislim ovakvo nesto samo da ovo nije veliko za tomeka:frown:
download.jpg
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
a tko kaze da ga mislim ili da ga moram dizati?
lijepo sam pojasnio za koju namjenu ga mislim koristiti,,,

Ne znam kako će ti radit kod skretanja, zbog toga. No dobro, ja nebi radio priključak koji ne mogu dignut.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Darko!!!!
Tjeraš me da se prijavim u službi na forum,:mur:
Praviš kako tebi odgovaraju mjere, i po mogućnosti traktora.
Pogledaj u mom albumu SSUCUR imaš više vrsta, držanje sa gornje strane + sa obe strane itd....:icon_e_wink:
 

seba993

Član
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
36
Koliko bi mogou dobiti za plug, priklop za plug i frezo za TV-ja sa priklopom na 4 vijake?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,650
Ne ! Nego ovakve. Znači ovo je osnovni model vila. Ovo su ručne (za one koji ih nikada nisu vidjeli niti radili sa takvima, a vjerojatno ni sa sličnima). Ovaj model se koristio za čišćenje i za ukrcaj gnoja, koristile su se za slaganje sijena na voz ili prikolicu. Isti takav oblik (samo puno veći se kod mene koristio za prijevoz sijena), Bile su na IMT 539. Moje je iskustvo da sam to vidio kako funkcionira u praksi još davne 75 god. Vile ko vile (da li one bile na dršci kao ove na slici, ili na nekom traktoru, mtk itd..), samo da nisu na helikopteru.:icon_lol:
Nije isto neki alat vidjeti na slici ili vidjeti to u živo, i kad je u funkciji, a pogotovo raditi s njim !:icon_rolleyes:
e5det6oye7ivf88dni46.jpg
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ne znam kako će ti radit kod skretanja, zbog toga. No dobro, ja nebi radio priključak koji ne mogu dignut.

Hmm,,,:icon_scratch:
Pa bi li i prikolicu trebao dizati,
princip kod jednoosovinke je gotovo isti pa je ne dizemo na hitrouliku,,,

Inace taj valjak ako ga osposobim nebi se trebao nikuda prevoziti vec ce biti stacioniran i sluziti jedino u vocnjaku tako da ne vidim potrebu za nosenjem,,,
no i on se jos uvijek moze nadograditi da se moze prevoziti i na kotacima,,,
misljenja sam također da bi vucenje preko ruda trebalo biti mnogo lakse nego da je prikopcan na polugama jer tomek je ipak zglobni traktorcic, ali lavljeg srca,,,
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
@brgud, kod mene imaju svi ovakve vile-ovog oblika, neznam kako bi ih zavukao da su uvijene....:icon_rolleyes:
18954741.jpg

18954725.jpg

@bobić, da si kod mene u službi, gdje radim, imao bi materijala za 5 valjaka 300X10mm.:icon_razz:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,650
Ako si na potpuno ravnom terenu, i ako ih sa hidraulikom možeš spustiti skroz da legnu (onda je to moguće). Ako si na neravnom terenu, i nije moguć pristup onako kako bi želio onda ih spustiš da ti početak rogova ide ispod lovnice (sijeno složeno u stožac) koje je slegnuto cca 10 dana, i onda ideš nazad dok sva lovnica ne bude na vilama. Znači isto kao i kad radiš sa ručnim vilama (ništa jednostavnije). Ali treba malo vježbati sa ručnim alatom (dok ne savladaš tehniku rada), pa onda to isto primjeniti u polu automatiziranom radu.:icon_fU:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ne daj se Bobić, ima i gore od toga...:icon_wink::icon_scratch::icon_axe:
Tek sad vidim da je @brgud postavio vile na 2 valjka............
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Inace taj valjak ako ga osposobim nebi se trebao nikuda prevoziti vec ce biti stacioniran i sluziti jedino u vocnjaku tako da ne vidim potrebu za nosenjem,,,
no i on se jos uvijek moze nadograditi da se moze prevoziti i na kotacima,,,
misljenja sam također da bi vucenje preko ruda trebalo biti mnogo lakse nego da je prikopcan na polugama jer tomek je ipak zglobni traktorcic, ali lavljeg srca,,,

Tvoje je mišljnje da ga zakačiš i problem rješen ,,,, a li kao što neko kaže nije sve kao na slikama , istina je što kažeš da je vučenje i skretanje na rudu lakše i jednostavnije nego u kopčanju u tri točke iako i tu postoji veliki ALI , nije sve u hodu naprjed , potrebno je koristiti i RIKVERC , a tu češ biti nemoćan da rudom ili bez nje , cca 400 kg valjka gurati u rikverc i to normalno kamo ti želiš ,,, skoro pa nemoguće ,,, to bi bilo izvedivo ali sa pomoćnim kotačima koji bi upuštao preko hidrulike sa jednim ili dva cilindra , stvar se malo poskupljuje ali postaješ mobilan svuda i u svakom smjeru , , u samom radu če ti biti potrebna i brzina što sa tomom teško budeš postigao , jer recimo u prvoj direktnoj valjak če se samo naslanjati i teško če izvršiti potreban rad , jer njemu brzina daje silu rezanje + teret valjka ,,, i još me nešto pomalo brine a to je kada jednom prođeš sa njim on če bacati dosta zemlje , busena trave te če sve ostati izrovano ,,, što poslije , kosilica , brane-drljače , freza ,,,,,
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ne daj se Bobić, ima i gore od toga...:icon_wink::icon_scratch::icon_axe:

Ma jasno da ima i mnogo gore od toga,,,
kad gledam ove ljude koji su nastradali u poplavama ima da se poklopim po usima i da se nikad vise ne pozalim,,,

nego ajd da iskoristim situaciju i saznam onako cisto informativno koliko od prilike tezi takva cijev 300X10X1000mm,,,jer kod nas je cijena zeljeza na odpadima cca 4 kn pa bi znao i koliko bi me mogla kostati,,,:icon_e_confused:


@ARNO kod mene je pjeskovito tlo i obicno nema gotovo nikakvog raslinja, pretpostavka (iako je ona majka svih zajeba) je da ce se sa valjkom samo izmjesati zemlja, da se eventualno vec ponikla trava biti unistena samim pomjeranjem zemlje koju ce valjak inercirati prema odotraga,,,
cilj je cescim prohodima zadrzati sto vise vlage u zemlji, naravno uz to sprijeciti i rast korova koji bi dodatno iscrpljivali hranjiva a samim tim bili bi i direktna konkurencija mom nasadu,,,
dakle za ocekivati je da moj valjak nece rezati travu niti raditi bilokakav malc vec ce vrtit golo tlo,,,

voznja u rikverc, mislim da do iste nece niti dolaziti osim kod parkiranja do sljedeceg koriscenja a opet ne vidim razlog zasto ga nebi mogao gurnuti unazad ako vec naprijed bude isao bez problema,,,:icon_sad:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Cijev 300X10X1000mm=71kg:icon_wink:
300X8X1000mm=57kg 6mm=42kg itd.
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
voznja u rikverc, mislim da do iste nece niti dolaziti osim kod parkiranja do sljedeceg koriscenja a opet ne vidim razlog zasto ga nebi mogao gurnuti unazad ako vec naprijed bude isao bez problema,,,:icon_sad:

Da li si kada gurao punu prikolicu u rikverc , mislim na onu koju si do sada vukao naprijed ,,,, TOMO , je predviđen da vuče pa mu je tako raspoređen i njegov teret , da ne govorimo o ripnama koje su u tom slučaju naopako , dolazi do izdizanja zadnjeg kraja tome , zabacivanja u stranu ,, to su stvari sa kojim bi se mogao susresti , a samim time što ti je teren pjeskovit valjak će se bolje ukapati i teže će ići u rikverc ,,,, iako ja ne tvrdim da možda i neće ići , u svakom slučaju ja bih kao što sam ti već rekao napravio pomočne kotače na hidrouličko podizanje zlu ne trebalo ,,, ili barem predvidjeti da se mogu ugraditi
 

Najnoviji postovi

Na vrh