• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Dugo sam radio na ovome, konačno sam dobio osnovu za jedan solidan priključak,
ili ti 10--->1. Da nebi morao odvaditi neću više stavljati slika dok ne završim. Ova pera što vidite su za zakačit zubače brnače ili drljače 2,2m ležaj je za valjak odnosno gredičar. Ovo sam uspio zavarit zahvaljujući slabom vremenu, osnovni cilj 7 dana godišnjeg je bio spremanje sijena.:icon_winkle:Accuweather zakon-uspio.:icon_razz:
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Prvo sam imao ideju, da napravim ljesu, ali sam skontao da bi bolje bilo oboriti stranice. Napraijed je ucvrsceno lancima, a nazad cijev. I to se sve lahko razmontira. Jedini problem mi je sad sto je prikolica sire nego duza. Sirina 2,2m, a duzina 2, jos kad se natovari sijeno, bude jos veca razlika.
v80vxvq936vu9zxkbw4w.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Agromehanika Kranj sa DDV 284€:icon_wink::icon_razz:
Traži rabljenu. Za svoju sam dao 150€
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,650
Ova cijev ti neće izdržati kad nakrcaš sijeno (savit će se i sijeno će trebati još jedanput nakrcati). Ovo je dobro ali samo kao "ideja" ali je za svaku pohvalu. Treba je isprobat za znat!:(giggle):
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
U mom kraju tomica je rijetkost pa je stoga i bilo sto od njega naci prava umjetnost,,,
a i u svakom bi slucjau radije uzeo novo nego polovno,,,
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Ova cijev ti neće izdržati kad nakrcaš sijeno (savit će se i sijeno će trebati još jedanput nakrcati). Ovo je dobro ali samo kao "ideja" ali je za svaku pohvalu. Treba je isprobat za znat!:(giggle):

Bogami izdrazala je 17 velikih tura sijena, nece se savit jer sam ispod nje stavio letvu. Cini se kao da nece izdrzati, i ja sam bio skeptican ali izdrzala je.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,650
E super kad je izdržala. Sad kad je testirana može se i atest napraviti.:(y):
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Danas sam pravio nosac za rezervnu gumu. Sliko sam prije farbanja, mislio sam i poslije, al zaboravio. Ova mala sipka na rudi je mjesto gdje ce se zakaciti spaner i mjesto gdje se stave noge, jer ce guma posluziti i kao sjediste. U potrazi sam za drugom C gumom, pa da njih stavim na prikolicu, a neku drugu za rezerve.

09772113491014700130.jpg


01490449801666938678.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Moje iskustvo je da rezervna guma na ovakvoj prikolici je samo teret na rudi koji osjetimo svaki put kada kapčimo prikolicu ,,, a guma se probuši toliko rjetko da se ne isplati je vozikati oko kuće i stalno tegljiti rudu pod povečanim teretom ,,,, neka nje negdje kod kuće zlu ne trebalo a ako se idre dalje onda se lako stavi ,,, a i guma bez adekvatne dizalice i ključa ,,,, i to bi u tom trenutku trebalo biti sa njom ,,,,,
 

neretvanac100

Novi član
Tu od
23 Lip 2014
Poruka
12
molim poštovane forumaše da mi pomognu sa kojim savjetom.
Trebao bi prominit ležaje ali nemogu nikako rastaviti osovine ,uspio sam izbit samo jedan bolcen i to na sve jade,sve je speklo jer nije rastavljano odavno.e sad šta radit? E da kažem da se radi o frezi za tv 521, 1 metar,p tri noža širine sa svake strane,mislim da sam bija jasn:icon_rolleyes:
 

belscak

Član
Tu od
5 Svi 2010
Poruka
78
molim poštovane forumaše da mi pomognu sa kojim savjetom.
Trebao bi prominit ležaje ali nemogu nikako rastaviti osovine ,uspio sam izbit samo jedan bolcen i to na sve jade,sve je speklo jer nije rastavljano odavno.e sad šta radit? E da kažem da se radi o frezi za tv 521, 1 metar,p tri noža širine sa svake strane,mislim da sam bija jasn
Ja sam nedavno rastavljao frezu zbog promjene semeringa i imao isti problem sa tim bolcnom
uzeo sam onaj mali plamenik i dobro grijao njega i oko njega uzeo veliki čekić i deri.Jedino si odmah kupi dva nova takva mislim da je bio nekih 50kn.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

neretvanac100

Novi član
Tu od
23 Lip 2014
Poruka
12
jedan bolcen san uspija izbit ali ne ide ni osovina vanka,sve je spečeno,a neće biti druge nego grijat i udri.:(sweat):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

neretvanac100

Novi član
Tu od
23 Lip 2014
Poruka
12
ljudi evo mene,uspija san rastavit osovine,radija je brener,sunce prži odozgo brener grije ,milijun stupnjeva,čekić od tri kila i udri,satra san je ubat i uspija.e sad doša san do djela iza lanaca za podiznje(kad se gleda od kardana prema noževima) di imaju 4 šarafa,to san rastavija i sad imam semering,njega san izvadija, i šta dalje sljedi,jeli ima neki šaraf za odvit da bi se dalje išlo,to jest da bi se izvadila osovina šta ide prema noževima? unaprjed hvala na odgovorima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh