• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Postovane kolege foruma,
Prvo da se ovim putem zahvalim svim plemenitim i dobronamernim clanovima foruma, posebno u ovom slucaju clanu "Bobic".
Dugo pratim forum i video sam jako korisnih stvari.
Danas sam zavrsio remont dif. freze 95cm za mog tv 523. Puno mi je pomogao forum i njegovi postovi.
Okacicu par slika remonta sve u cilju da ce to jos nekom pomoci u remontu !

Pozdrav
P.S. " Dobro sam prosao i ako sam naleteo i kupio frezu od preprodavca :) cena povoljna i dovezao mi je, zamenio dva semeringa i obradio osovinu gde nalezu semerinzi! "
 

Prilozi

  • Dif.frezeTV95-11.jpg
    Dif.frezeTV95-11.jpg
    63.3 KB · Pregleda: 484
  • Dif.frezeTV95-33.jpg
    Dif.frezeTV95-33.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 488
  • Dif.frezeTV95-44.jpg
    Dif.frezeTV95-44.jpg
    65.5 KB · Pregleda: 410
  • Dif.frezeTV95-77.jpg
    Dif.frezeTV95-77.jpg
    40.2 KB · Pregleda: 432
  • Dif.frezeTV95-8.jpg
    Dif.frezeTV95-8.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 425
Posljednje uređivanje od moderatora:

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Gdje bi se dalo nabavit povoljno inverzija sa dva izlaza il ako neko ima a ne koristi ju da mi proda:(y):
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Tomo, sve zavisi koliko je povoljno?? ja sam svoju platio 150€,za ozbiljan rad i 3T trebaju ti obe.
inverzija2.jpg

22119048.jpg
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
To je nova 150€
Za novu nije previše.Gdje si ti nabavio i jel se da nabavit po toj cijeni jedna za mene:(y):
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ma nije nova, nova je oko 260/270€, ova je nova 96€ i super za teže priključke.
22364281.jpg
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Ovakvu imam al mi treba za promjenu smjera.
Ako ti naleti polovna sa dva izlaza javi a nova mi je malo preskupa
 

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Postovani trebaju mi dimenzije noza freze 95cm za tv523. Srednji noz ili kod nas ga zovu crtalo. Nalazi se ispod diferencijala. Nov ne mogu nigde da nadjem i moram praviti. Ako neko ima nesto slicno i u priblizno novom stanju molio bih neku meru ili bar dubinu gledano po sredini diferencijala.
Koliko se secam on je malo stariji od motika na frezi, mozda 1-2cm. Kada stoji freza na zemlji on prvi kaci zemlju pa onda motike!?
Takodje me zanima ova dva zakrilca na kraju nisu u ravni vec oboreni ka zemlji!? Prave tup ugao (- 180* ) ?!

Hvala
 

Prilozi

  • delovi freze 95cm.jpg
    delovi freze 95cm.jpg
    34.5 KB · Pregleda: 2,474
  • noz freze.jpg
    noz freze.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 459

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Taj kut mora biti toliki kad je freza u zemlji, da su pera paralelna s tlom. Zato su pomična i onim rupama se mijenja njezin kut, a time i dubina frezanja.
 

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Postovani,
Hvala na odgovoru.
Moram da objasnim jer mislim da se nismo razumeli, tj. ne govorimo o istom delu.
Skoro trideset godina koristim kojekakve freze i radim sa njima na svom imanju.
ja trazim pomoc oko pravljenja noza koji je nepomican i nalazi se ispod dif. freze povezan sa istim sa tri srafa koji nemaju mogucnost podesavanja. Ova dva mala pera na kraju su zavareni za ostatak noza.

U svakom slucaju hvala !

Pozdrav
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
To ti je graničnik dubine frezanja (služi da se freza ne ukapa previše, održava pravac, odrđava konstantu frezanja) može se ga još nazvati stabilizatorom. Uzmi dva komada lima 5 mm, jedan za vertikalu i jedan u obliku špica od razgrtača, tri do četri elektrode, tri rupe ili već koliko je potrebno, zašarafiš gore i pičiš.:icon_rolleyes:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ako sam ja dobro shvatio dio sa slike koji se prema katalogu zove nož ima nekoliko uloga,,,
prva od njih je da je nesto duzi od nozeva i kod spustanja freze na tvrdu podlogu ima ulogu da sprijeci pucanje nozeva,,,
druga uloga je odrzavanje pravca i rahljenje zemlje do koje nozevi nemogu,,,
treca uloga je uloga i polozaj koje jos imaju ona pera na kraju noza a to je uvlacenje freze na radnu dubinu te ciscenje puta regulatoru dubine koji ima mogucnost podesavanja,,,

 

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Postovani,

Hvala na odgovorima.
Manje vise ulogu gore pominjanog noza freze sam znao. Interesuje me kako ga napraviti sto pribliznije origi a da ne preteram u merama i napravim sebi i tv-u medvedju uslugu, tj. nadao sam se sto pribliznijim merama da iz prve napravim deo.
Napravicu noz kako umem i mislim pa cu videti, bice bolje nego nista !:icon_e_wink:

U svakom slucaju hvala !
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
@chokac ajd molim te bez tog postovani, ta ljudi smo forumasi i svi na ti bez obzira na godine,,,

na mojoj frezi nema taj noz pa nemam niti mogucnost da ti dam mjere, jednom kad budem isao i BJ uzet cu i njega pa cu postavit slike sa mjerama, ako nitko do tad ne napise mjere ili ne poslika,,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Da se ne mučiš tražeći mjere:
Nož mora biti niži od motika freza za nekih 3...5cm, tak da i ako se koji nož savine, nemre udariti u donje pero.
 

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Evo danas sam se malo zanimao oko noza freze tv 95cm. Stigle nove motike (nozevi) pa po njima na frezi otprilike izvukao sablon. Sutra krecem u akciju secenja i varenja.

Hvala svima na pomoci.

Pozdrav
P.S. " imao sam malu pomoc, macak mi je drzao karton :) "
 

Prilozi

  • Noz freze tv95.jpg
    Noz freze tv95.jpg
    31.2 KB · Pregleda: 259
  • Noz  freze tv95 1.jpg
    Noz freze tv95 1.jpg
    29.9 KB · Pregleda: 230
  • Noz  freze 2.jpg
    Noz freze 2.jpg
    28.9 KB · Pregleda: 235

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Bojim se da ti nož bude prenagli, pa bude nakupljal travu.
Pogledaj ovoga originalnog, pored kartona, i samo lukom popuni ovaj potrošeni dio do Y pera.
 

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Vredan sam bio danas :) napravio se noz freze a i jos po nesto !

Nadam se da se na slikama vidi noz spram motika na frezi.
Ocekujem komentar cenjenih i iskusnijih kolega sa foruma!

Pozdrav
P.S." Ja ovde ne bih nista menjao :eek:: "
 

Prilozi

  • Noz freze 1 tv95-1.jpg
    Noz freze 1 tv95-1.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 364
  • Noz freze 2 tv95-2.jpg
    Noz freze 2 tv95-2.jpg
    50.1 KB · Pregleda: 354
  • Noz freze 3 tv95-3.jpg
    Noz freze 3 tv95-3.jpg
    48.8 KB · Pregleda: 343
  • Noz freze 4 tv95-4.jpg
    Noz freze 4 tv95-4.jpg
    60.6 KB · Pregleda: 331
  • Noz freze 5 tv95-5.jpg
    Noz freze 5 tv95-5.jpg
    56 KB · Pregleda: 346
  • Noz freze 6 tv95-6.jpg
    Noz freze 6 tv95-6.jpg
    61.2 KB · Pregleda: 328
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Donja pera moraju ići u špicu, jer ova dva ravna dijela naprijed jako štopaju, i nakupljaju korjenje,
Jednako tak, kosina ove oštrice bi trebala ići prema špici donjih pera.
Probaj, no tak original nije izgledal, i bojim se da nebu dobro.
 
Na vrh