• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
Krilca bi trebala biti više zatvorena i na špic, kako ti je sugerirao ZJ i kad je freza u radnom zahvatu krilca trebaju biti skoro ravna sa dubinom frezanja ili malo prema špicu (tako da ima malu tendenciju zaoravanja). Sad kad si ovog napravio probaš i ako ne bude zadovoljavalo, znati ćeš što treba prepraviti.:mad:
 

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Cenjene kolege sa foruma,

Puno Vam hvala na brizi i savetima! Sam covek u nekim nedoumicama luta i svrlja, pa tako i ja.
Elem, ova krilca (freza samo sto nije poletela ) nisam bio siguran ako stavim kao na slici originalnog dela kupljenog u BJ a nalazi se u jednom od prethodnim postova, mogla bi mi gusiti ili ti preopteretiti tv-a (veca povrsina krilaca - veci otpor?). lako se to da prepraviti, tezi deo sam napravio, nadam se !? :(think):

Frezirao sam i bez ovog noza nije bilo nikakvih problema samo sto nije to to... primetio sam da freza u tvrdjoj zemlji ili kad ima vise trave poskakuje i neide fino kao kada je nova i svi delovi ispravni. Ovo sam uradio ovako samo zato sto mi je zemljiste glinovito i tvrdje nego sto bi to bilo za pozeleti.
Uostalom videcemo, macak i brusilica su zapeti kao puska samo da se prolepsa i da se isproba!

Pozdrav
 
Posljednje uređivanje:

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Pozdrav treba da kupim hidraulicni klip za prednju ralicu e sad me zanima moze li dvosmjerni i koliko treba da se izvlaci i kako da provjerim jesu li dobre gumice i to valja li ovakvo nesto isvlaci se 30cm.
111368379138889886741578.jpg
 

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Razmisljam da napravim podrivac i dasku u jednom prikljucku nesto poput ovoga na slici. Nadam se da je slika vidljiva a u principu bitna je ideja.
Ako neko ima neko iskustvo sa podrivacem voleo bih da cujem njegove utiske.

Moram da napomenem da je kod mene veliki problem sa zemljom i travom koja je veoma nezgodna u smislu da prvo treba sa necim da skinem ili razbijem kako travu tako i zemlju, pa onda da freziram.
Ovo sto sam zamislio koristio bih i na prilaznom putu koji je jos uvek makadam nekih 300m, za ravnjanje i skidanje sredine i ivica. Pravio bih prikljucak da moze da se rotira za 180 stepeni i za 30 stepeni onda bi bilo prakticnih primena.
Za vrhove podrivaca mi je ideja da koristim stare motike ili ti nozeve od freze. Naravno preradjene ili ti skracene na istu pravu i ravnu duzinu.

Hvala
 

Prilozi

  • Podrivac+daska.jpg
    Podrivac+daska.jpg
    20.2 KB · Pregleda: 509

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Pozdrav treba da kupim hidraulicni klip za prednju ralicu e sad me zanima moze li dvosmjerni i koliko treba da se izvlaci i kako da provjerim jesu li dobre gumice i to valja li ovakvo nesto isvlaci se 30cm.

Ja mislim da se i kod mene izvlači tridesetak cm, s tim da može i više a evo i nekoliko slika ralice što si tražio ranije pa ako nekome još zatreba nek se nađe. Moram reći da sam više nego zadovoljen ralicom, nisam baš stručnjak postavit video pa ću i to jednoga dana. Cijevi su 4x4 sa malo debljim mesom. Sama ralica je od lima 5 mm 2x po 15 cm zbog nagiba a u gornjem dijelu je 30 cm lim 2 mm jer on nema nekih opterećenja. Ako treba još kakvih mjera pitajte.

28by39z.jpg


t6we0w.jpg


axgtfq.jpg


2itsfhx.jpg


2emkink.jpg
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Evo napokon nasao vremena da sklopim plug. Sirira izmedju redova je oko 60 cm. Sutra ide u zemlju :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
LP

ozTsnDs.jpg


2tbfIXl.jpg


ZXOXsGC.jpg


EcfZDJd.jpg
 

chokac

Novi član
Tu od
25 Ruj 2014
Poruka
26
Probao sam noz freze, sve sljaka kako treba ! Frezirano sa nozem kao sa slika od pre. Krilca visoka, siroka i ne dodiruju zemlju, samo skidaju i nagomilavaju zemlju i travu.
Modifikovao sam noz i krilca otprilike isto kao i origi. Sutra cu ako vreme dozvoli da isprobam.

Pozdrav
P.S. " Dva prolaza po ne uzoranoj zemlji (ledini) freza ide oko 20cm-25cm u dubinu. Treci prolaz je vec do lima pod zemljom i tada sam primetio da mi iskace u menjacu freza? Doduse nije gasena jedno 4 sata non-stop je frezirano? Vratim malo unazad ponovo je ukopcam i sve sljaka pa onda opet iskopca, nema pravila sem sto sam primetio kada je bas duboko ukopana onda iskopca sam, sta moze da bude? HELP sos sos sos"
 

Prilozi

  • Noz freze 7 tv95-7.jpg
    Noz freze 7 tv95-7.jpg
    38.4 KB · Pregleda: 419
  • Noz freze 8 tv95-8.jpg
    Noz freze 8 tv95-8.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 444
  • Noz freze 9 tv95-9.jpg
    Noz freze 9 tv95-9.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 325
  • Noz freze 10 tv95-10.jpg
    Noz freze 10 tv95-10.jpg
    47.7 KB · Pregleda: 343
Posljednje uređivanje:
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Plug je danas proban. Nisam puno radio sa njim jer je pocela kisa da pada. Kada sam poceo da pluzim ispalo mi je plitko, pa sam morao da prepravim na dublje. Sreca pa sam mislio na to i napravio mogucnost stelovanja dubine.

dwn7bde.jpg


Za prvi put, luft u volanu i losije isfrezano zemljiste ja sam prezadovoljan.

DZmZUtA.jpg
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
ja radio nešto slično i nisam nikad bio zadovoljan sa učinkom

pre plitko, poslje nisu dobro nagrtali pa sam odustao od njih
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Zbog loseg oblika pluga je to. Imam ja dva takva samo bolje krilca napravljena i sluze jako dobro
 

croak

Novi član
Tu od
3 Svi 2015
Poruka
1
Re: Tv - 800

g[/IMG][/URL]

prikolica ti je zakon pohvalno. zanima me dal mozda imasnneki nacrt ili ti se da nestonokirno napisati oko dimenzija i izrade... i sam bi htio nesto slicno izradit. hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nacrta nema,jer se je sve radilo iz glave možda mali lističi sa preračunima ali i toga nema.Napiši koje te sve mere interesuju pa ču ponovo obnovit (ono što sam tad imo u tikvi ali sad ???.Nije problem da ti ponovo izmerim i dam podatce,bilo što ili šasija ili keson ili razmaci kugli kesona.:drink: Ak si iz LJ možeš i lično doč pogledat- može dogovor preko PP.
 
Posljednje uređivanje:

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
596
Kolege, treba mi pomoć.
Imam Tv 826 i Gramipovu strižnu kosu za njega. Danas je otac išao kositi prvi put ove god, i odmah mu je nešto počelo lupati pa je stao da vidi što se događa. A dogodio se problem.
Naime zablokirao je ležaj letve-radilice (prije rada nije pregledao kosu doma) te je bloikirani ležaj "oglodao" svoj bolcen na zamašnjaku. Ne znam kako to sve rastaviti da popravim bolcen? Skužio sam da je dan veliki seger prsten drži remenicu na osovini ali ne znam kako ga skinuti? (vidi se na zadnjoj fotografiji).

Također me zanima kako skinuti zamašnjak s bolcenom sa remenice? Na fotografiji 2 i 3 se vide dvije rupe kroz koje je to spojeno vijcima, vijci imaju zarez za ravni odvijač, ali ih nisam uspio odviti, samo sam uništio zarez na jednom vijku.

20z7e2o.jpg



11c6pw1.jpg


w98kxv.jpg


v8g8qa.jpg



edit: znam da nisam dobro postavio fotografije, ali nemam editor kad pišem poruku, tako da ne znam kako urediti post.
kako postaviti funkcije editora?

Na računalu ili mobu? Trebala bi se vidjeti ikona.
U tekstu zamijeni url s img.



edit: pa piše mi na početku i kraju linka. Na računalu sam.


edit 2:
Koliko sam skužio iz Arnovog kataloga, blokirao je ležaj (br 53) pa je poglodao osovinicu (br 30), a ja bi trebao skinuti seger (br 32 ) da to mogu rastaviti i zamjeniti/istokariti osovinicu?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh