• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Evo je, završena homemade prikolica. Namjenjena je za za prevoz, kombinaciju drva-sijeno. Pravljena je od novog IPE profila 80 mm. Gume su 15-ke ,,C,,. Dimenzije u podu su 125x290 cm a visina stupaca je 100-ak cm. Vjerojatno se napravi još i drveni sanduk.
DSC09066.jpg
[/url]
DSC09074.jpg
[/url]
pic upload[/IMG]
[url=http://postimage.org/]
img[/IMG]e.org/]picture host[/url][/IMG]
DSC09065.jpg
[/url]
free adult image hosting[/IMG]
DSC09063.jpg
[/url]
post images[/IMG] pozdrav
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Fino izgleda. Sad je treba dobro :icon_jook: da se daske ne rasuše.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ma trebalo bi da valja, a da smo bliže zalili bi je pravo, ali sada ovako :drink
Što se tiče dasaka nisam ih još ni povezao iz tog razloga da se malo prosuše, čekam malo sunca. Lp
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Sta mislite o ideji da se freza i malcer spoje u jedan prikljucak,gde bi se zamenom rotora sa moticicama za rotor sa cekicima freza pretvorila u malcer,i obrnuto?Da li postoji nesto slicno?
87e142763ebf-477x357.jpg
175_3.jpg
kosilica-malcer-motokultivator-slika-23299803.jpg
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Freza je usporena 2:1,dok je tarup ubrzan mislim 1:3. jedino zamena reduktora pa stavljanje čekica il sta već.
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Jedno pitanje imam, koja je optimalna brzina okretanja noževa od 500 mm da lijepo kosi i da se ne javljaju vibracije
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Jedno pitanje dali postoji na ovakoj kosi neki sraf ili nesto na kojem se steluje kako kosi.
images-8.jpg
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Jedno pitanje imam, koja je optimalna brzina okretanja noževa od 500 mm da lijepo kosi i da se ne javljaju vibracije
Mislim da bi to bilo oko 3800ok'. Obodna brzina noža 100m/s

Poslano sa mog SQ-45E01B koristeći Tapatalk
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Pa cuo sam da postoji neki sraf na kojem se steluje da bolje kosi,mislio sam da uzmem u komsije tu kosu da probam da kosim pa zato pitam:wink:
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Postoji samo štelovanje zazora između noževa da ne čupa već siječe travu, to je generalno za sve strižne kose.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Neznam za neki poseban šaraf, i to koiji se ,,podesi da ljepše kosi,,. Ja sam imao za TV kačenje u tri točke, ali sve je to tu negdje kosa je kosa, znam, da se moja na toplingu mogla podesiti da leži fino na zemlji ili da je poviješ-pobodeš naprijed ili zaviješ natrag da se ne zabada i to joj je bilo glavno i super je kosila. Za tu točno neznam dali ima tu mogućnost pošto je na 4 šarafa. ali najbolje uzmeš i probaš, a prilikom kačenja ćeš uvidjeti dali postoiji kakva mogućnost podešavanja. Mislim da su to dobre kose, posebno u prilično ravnim terenima.:(hi):
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Hvala puno tomotrkator uzecu pa cu vidjeti kako ce kositi a kojom se brzinom kosi 2 sporom jel.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Druga spora, može i druga brza sa manje gasa.
Ako nađeš čarobni (šraf) reci da kupimo.:icon_eyes:
Sa ovom svojom pokosio 3ha u drugoj sporoj-dosadnoooo-prevelika pogonska remenica.
22392537.jpg
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Tako je, gdje je fina i čista ledina ja sam mogao i brzom. Ali uvjek spori broj obrtaja kardana.

E nešto slično gore ovoj ssucurovoj, samo ništa ne prepravljano origi. bilo sve. Prodao, drugi kose, ali vremena se mijenjaju možda opet budem tražio. Još oči ,,parim,, za dobrim malčerom, to bi mi više valjalo. Volio bi i to nešto s origi. reduktorom ali kod nas teško za nabaviti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

foraze

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
18
verovatno si mislio na štelovanje zazor a izmedju stojećih i pokretnih noževa.Ja to radim na taj način što svaku šapu za štelovanje letve odpustim zatim krajnji zategnem toliko da mogu ručno da pokrećem kosu preko zamaljca, i tako redom svaku šapu.Inače kosim travu u brzoj 2.mali boj obrtaja kardana, a lucerku u redukiovanoj 3. veći borj obrtaja kardana sve to naravno na ravnome.
 

Najnoviji postovi

Na vrh