• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ne poznam ovu kosu kao bočnu strižnu, no mislim da nema puno razlike.
Vidiš li ove dvije rupe s navojem? To bi trebal biti radapciger, tj u njih ušarafiš dovoljno dugačke šarafe, te s njima izvlačiš nekaj van.
Neznam kad drži osovinu za zamašnjak, no ako je isti kao i na bočnoj kosi, onda je zamašnjak zašarafljen za osovinu s desnim navojem.
Z tom slučaju moraš osloboditi osovinu s druge strane (tam gdje su lageri), jer bude ostala našarafljena na zamašnjak, a šarafi budu gurali remanicu prema van, jer je vjerojatno na kajli. Zamašnjak ne moraš skidati s osovine.
Tek tad buš došel do stražnje strane zamašnjaka. Osovina koja nosi konični lager, je, koliko se sjećam, također našarafljena u zamašnjak i zakovana sa stražnje strane.
Taj raskovani dio izbrusi brusilicom...a dalje ti želim sreću.

Edit: sudeći po slikama, remenica i zamašnjak su jedan komad, pa ju valjda netreba skidati s osovine, ak je dostupna unutrašnja strana remenice.
 
Posljednje uređivanje:

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
596
Vidim te 2 rupe s navojem, mislio sam da je unutra nekakav vijak za plosnati odvijač (jer sam vidio i odvijačem napipao zarez) ali nisam mogao ništa odviti.
S prednje strane sam skužio veći seger-prsten ali ga nisam uspio skinuti. Mislim da on drži remenicu-zamašnjak na osovini.

Trenutno me najviše zanima dali "oči" na seger-prstenu imaju više dimenzija ovisno o veličini segera? Jer sam taj seger pokušao skinuti sa dvoja različita kliješta ali oba su iskakala, bilo je previše lufta u "očima".
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Naravno, za svaku grupu veličina idu druga kliješta.
Ak drži seger, znači da je iza kajla.
Kad skineš seger, robaj upeti preko ovih rupa s navojem, da vidiš kaj se događa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Trenutno me najviše zanima dali "oči" na seger-prstenu imaju više dimenzija ovisno o veličini segera? Jer sam taj seger pokušao skinuti sa dvoja različita kliješta ali oba su iskakala, bilo je previše lufta u "očima".
postoje seger klješta za vanjske i unutarnje segere ...ako radiš s krivima možeš imati pisane probleme
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Ima li neko neku sliku sadilice za luk, za Tomu V. Planiram da pravim jednu, sta mislite koliko bih redova stavio?
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Evo još jedna nedovršena prikolica iz kućne radinosti. Koristit će sitno uslužno za prevoz sijena, i sebi pomalo za drva. Biti će tu još jedan poprečni ,,I,, profil i red stupaca. Ovi stupci se vade, ovi što su na slici će biti prilikom prevoza sijena, samo na njima treba uraditi vrhove, a za drva će biti s lancima na vrhu, za stezanje. Ponavljam još nije završena. Budu slike nakon kompletiranja.
DSC09051.jpg
[/url]
upload pics[/IMG]
DSC09053.jpg
[/url]
free upload pictures[/IMG][/IMG]
DSC09057.jpg
[/url]
upload a picture[/IMG]
lp
 

ivoinox

Novi član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
9
Gotova rotaciona kosa..malo pustena u probni rad
 

Prilozi

  • 20150508_181216.jpg
    20150508_181216.jpg
    59.7 KB · Pregleda: 301

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Super to izgleda. gdje si nabavio taj reduktor, to mi djeluje kao orginal za malčer i koiji mu je omjer? Koja dimenzija koliko noževa i dr. Daj nam tih pojedinosti.
 

ivoinox

Novi član
Tu od
1 Velj 2014
Poruka
9
Reduktor sam nabavio od momka u okolici zagreba i nozeve..reduktor je original za malcere..malcer ima cetiri leteca noza..konstrukcija je velicine metar puta metar..odlicno se pokazao cak me i iznenadio..crnu zemlju guli hehe..
Sjedalo sam nabavio od stihlovog staplera..
 

Prilozi

  • 20150508_114714_58492.jpg
    20150508_114714_58492.jpg
    80.6 KB · Pregleda: 463
  • 20150508_114714_50198.jpg
    20150508_114714_50198.jpg
    80.3 KB · Pregleda: 426

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pa i batuje su okretači,ja imam takvog.Ali kojeg nabavit nek kažu ostali jer ja ga ne upotrebljavam.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja sa ovim prezadovoljan, lagano se vuce a ore jednako na 5 ili na 25 cm, uvijek lijepo okrene i poklopi brazdu,,,


ws2tz4.jpg


24gnh3n.jpg



Inace radi se o plugu leopard 10" koji je imao dvije brazde pa je preuređen u jednobrazni,,,
sa drugom brazdom imam jos neke planove za na zimu,,,:)
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Planiram uskoro da kupim plug, pa me interesuje koji je plug bolji?
Jednobrazdni Batuje ili Obrtac?
Za plug obrtač (taj sa slike) TV-420 moraš suziti maksimalno i + sa obrtanjem feltni, što u strani stvara nestabilnost.
Uzmi ti jednobrazdni i dobro ga ušicaj.:icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh