• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ekstra su ti traktori, a i priključci. Ali dobro pazi, ssucur je dobro primjetio, čuvaj uške tako ćeš ih lako otkinut, pa eto ti belaja. Mislim da nije tako pametno koristiti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
# baka, pa ti si pravi projektant, bravo, kad staviš sliku samo obriši ono IMG i pravokutne zagrade (na početku i na kraju linka). :(clap):
 

baka

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
30
Hvala na savetu. Koristim ovako već dve godine, do sada nisam imao problema. Ali razumem o čemu pricate.

Evo još neka slika.
5Kd61IU.jpg


Još jedna
.
FallCht.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Dobar posao, izbuši jednu rupu da bude ista visina oba kopčanja kao na traktoru, da ti se korpa diže u istom položaju. (vodoravno)

Ove dve visine moraju biti jednake.
 
Posljednje uređivanje:

baka

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
30
Kada budem nakačio na traktor pa ću tačno videti gde izbušiti. Hvala na savetu.

Prskalica.
CGZ9iu4.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

baka

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
30
Maline , dobro si video. Živim u gradu ali obožavam selo.

sqzabzB.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,605
I ja ih imam zato sam pitao,doduše puno manje od tebe.
 

baka

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
30
Do duše moj kraj je poznat po malinama.

Vile za seno.
ukJORbF.jpg

simBzHS.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

baka

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
30
Kada su na zemlji onda je poklopac na njima podignut. Kada počnu da se dižu onda poklopac počne da pritiska teret i da se spušta. Veoma jednostavno. Inače kači se na tri tačke.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ovdje se bolje vidi.
Kad spustiš vile topling pogura kopčanje unutra i samim tim diže gornji dio vila.
kod dizanja stvara pritisak cijele težine.
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
@baka mehanizacija ti je na zavidnom nivou, svaka čast
imam vile za sijeno, umjesto ovih kratkih šiljaka su duge cijevi kao i ostale, poprečna nosiva cijev je bušena i tu su ugurani šiljci, pro forme zavareni, nema potrebe za ojačanjima u vidu trokuta, funkcionišišu isto da prilikom podizanja pritiska sijeno ili šta već.....
Vrlo korisno pomagalo, od skupljanja sijena, guranja do plasta, nošenja sijena, skupljanja kukuruza za silažu, skupljanja suhe kukuruzovine, skupljanja i nošenja kojekakvog otpada prilikom čišćenja njive.......
Vinković nije baš dorastao za nošenje nečeg ozbiljnijeg na vilama, 12-14 (zavisi kako su suhe) kockastih bala na vilama podiže prednji kraj i tad počinje igranka :icon_pidu:
 

baka

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
30
Hvala, trudim se da budu što bolji. Slike od vila su od prosle godine , tada sam ih pravio. Koristio sam ih celu sezonu za razne stvari, ti si ih nabrojao. A što se tice malih šiljaka na vilama oni su okrenuti prema zemlji , skoro da se pobijaju. I oni kupe ono sto proleti velikim šiljcima. Tako da iza vila ne ostane ništa. :icon_wink:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Dal si možda i prikolicu napravio,jer TVu skoro da pripada da je ima.Ak si,daj koju sliku da vidimo.:drink:
 

baka

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
30
Nisam pravio za Tomicu. Imam jednu malu IMT, od motokultivatora Honde. Prodao sam motokultivator pa mi ostala prikolica. Mada imam u planu da pravim veću. Ako ima neko neki nacrt za prikolicu neka ga postavi da vidim.
KanOMsu.jpg

Za sada ovo. Mada je u planu još neki priključak. Veca prikolica , bušilica za zemlju. Ako ima jos neku ideju neka kaže.
 
Posljednje uređivanje:

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Svaka cast Baka za prikljucke stvarno su dobri a i tomice su ti vrh imas li jos koi prikljucak:(rofl):
 

Najnoviji postovi

Na vrh