• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

bubamarac

Član
Tu od
23 Tra 2012
Poruka
746
2 komada lima par zakovica, bačva od 200 litara napravljena da ima poklopac koji se da stegnit i skinit..lipo natovariš bačvu svime šta joj triba, stegneš čep, i zakotrljaš ju niz njivu...
Kad ju vratiš do vikendice, beton izmišan...
Ako oćeš gospodsku verziju, napraviš joj 2+2kola, ka šta se prave za cjevi varit, pa da moš okrećat na kolima bačvu...:icon_fU::icon_razz::icon_axe:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Možda da nađeš kojeg crnogorca pa da pričekate zemljotres da se samo izmješa.:icon_fU:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
Pozdrav svima,

u razmišljanju sam kako bi počeo izradu roto kose (malčera). Trenutno tražim kutni reduktor (ako netko ima za ne previše para tu sam).

pročitao sam svašta na internetu i shvatio sam da bi trebao biti omjera oko 1:2.
na njuškalu ima svakakvih pa imam dva pitanja ako netko zna.

1. da li je reduktor od rasipača gnojiva preslab?

2. da li kutni reduktor od samoutovarne prikolice ubrzava ili usporava na izlazu?

Hvala svima....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav svima,

u razmišljanju sam kako bi počeo izradu roto kose (malčera). Trenutno tražim kutni reduktor (ako netko ima za ne previše para tu sam).

pročitao sam svašta na internetu i shvatio sam da bi trebao biti omjera oko 1:2.
na njuškalu ima svakakvih pa imam dva pitanja ako netko zna.

1. da li je reduktor od rasipača gnojiva preslab?

2. da li kutni reduktor od samoutovarne prikolice ubrzava ili usporava na izlazu?

Hvala svima
....
okreneš ga kako ti paše ako ti omjer odgovara
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
Od rasipača je definitivno preslab,a i omjer je 1:1 tako da je i prespor:icon_hang:

Hvala kolega. To što je prespor nije problem, to se da riješiti sa remenicama, ali to što je preslab to je problem... :)

okreneš ga kako ti paše ako ti omjer odgovara

Da to kužim ali ovaj od samoutovarke ima priključak za kardan već gotov sa jedne strane, pa ako je na ulazu 1 a na izlazu 2 onda mi paše i priključak za kardan, a ako je na ulazu 2 a na izlazu 1 onda mi ne paše ulaz za kardan.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tu ti ja nemrem pomoči ..ako je reduktor onda je uvjek nešto : 1

a ako je multipikator onda je 1 : nešto :
 

Serafian

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
42
Na njuskalu piše samo da je od samoutovarke, pa reko možda ovdje netko zna da ne zovem čovjeka bezveze (ako i on zna)...
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
samoutovarka ima prjenos 1:1

ja sam radio sa tim reduktorom i prenos preko remenice da se ubrza

dobra stvar toga je da ako previše zapne proklizi remen
 

SrdjanMld

Novi član
Tu od
16 Velj 2016
Poruka
8
Pozdrav svima. Nov sam u svemu ovome pa imam par pitanja za vas.
Imam TV821 i danas sam kupio frezu za njega, Rosit 88, pa me zanima u kojoj brzini je preporuceno frezati? Koje ulje treba sipati u frezu?
I takodje me zanima svrdlo. Planiram da ga napravim, ali me zanima na koji nacin moze kardan da mi se okrece a da traktor nije u hocu?
Hvala svima unapred!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,772
Prvo pitanje: 1. ili 2., brzoj ili sporoj (zavisno o tlu, dubini...) jer ionak jednako fino frezaš u brzim i sporim brzinama. Razlika je jedino u tome može li motor vrtiti vrezu u brzim brzinama ili ne.

Drugo pitanje: Hipenol 80...140

Treće pitanje: uključi kardan, reduktor u brze ili spore brzine (ili rikverc, ako ti treba), a mjenjač ostavi u leru.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Koristi li neko prskalicu na manjem tomo vinkovicu. Konkretno za tv 818 bi mi trebala ako moze da nosi u brdu i koliko moze?
 

Ralle 888

Član
Tu od
17 Svi 2013
Poruka
91
Koristim ja na tv-420, zapremine je 220 litara, ja je punim sa 100 litara i nosi bez problema. Naravno uz dodatni oprez i bez prevelike brzine (gasa) pri skretanjima.
 

baka

Član
Tu od
10 Sij 2016
Poruka
30
Može naravno. Ja imam prskalicu od 200l. I veoma je dobro nosi. Ova mi je bila na 420 tv. Njega sam prodao sada je kačim na 523. Mada su iste veličine tako da nema razlike. Evo slike u radu . Naravno mora se voditi oprez kada se radi sa njom u brdovitom terenu.
ydsMvwf.jpg

tvmT37C.jpg

9UYwkB8.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh