• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ne vjerujem da se isplati to prepravljati. Bolje bi bilo te priključke prodati i kupiti odgovarajuče za traktor.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Danas na sajmu bila i ova šumska prikolica,za malog tomu baš origi.Svoj motor sa pumpom,kran i klešta sa rotatorom.:icon_thumright:
080420161704.jpg
[/url] [/IMG]
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Sajam je u Komendi SLO i traje do nedelje.Ak imaš vremena možeš ič pogledat.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
To sto tomo moze povu, nije problem utovariti rucno, tako da je dizalica suvisna,
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
ROtoSITnilica dobila po tamburi, danas malo prepakovana. Lanac je dohvatio vijak koji gura zatezač pa ga je izvalio iz poklopca, malo je puštalo ulje na rotoru, usput zamijenjen semering, semering na reduktoru takođe.


Unutra srećom ništa nije skršeno




Poklopac je negdje zapeo za brijeg pa je i on deformisan


Ova prirubnica je došla otpuštena i uvijek je ovdje puštalo ulje.


Unutra su dijelovi počeli da hrđaju od kondenza.....




U ovom deklu dole je semering koji je počeo da pušta ove godine, zbog njega sam i rastavio sve....kad se već krenulo da pregledam sve i da sam miran.




Vratilo koje uklapa u reduktor a na drugom kaju je gornji lančanik, u cijevi nema ulja pa je ovako zahrđalo, ovo sam nakon čišćenja poprskao sprejem za lanac motocikla, formira se gel...


 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381

Nakon skidanja nosača ležaja i semeringa samse iznenadio kako unutra nema zemlje i koječega

Semering naravno novi s duplim rubom, ležaj je zdrav tako da je ostao


Cijev sam skinuo da podmažem spojnicu i vratilo ali sam vidio da na izlazu iz reduktora počinje da curi ulje




Ovaj semering je odnekle bio među dijelovima pa sam i njega zamijenio








 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaka čast na trudu i sada si dugo miran,a kad nekaj treba onda to treba uradit na vrijeme i onda traje.
Ja sam danas raskopao svoju kod reduktora radi zamjene oringa i semeringa i popravka lamele na kardanu i zamjene ulja...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Mala dorada na nosaču ruke za utovar drva.Ova kutija je prije bila na prikolici od labina koje više nema.Pa da ne vučem u šumu prikolicu samo zbog alata kojeg nemam na tomi gde stavit a potreban mi je u šumi je ovo najbolja varianta.Kutija se brzo namontira i skine tako da u šumi je odma dole.

free image hosting
image uploader
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Vidio i sliknuo ga danas u LJ kod Lidla na parkplacu.Zgodno napravljen cikular,spoda kuka za prikolicu samo ne znam šta če pilit sa njim jer šajba nije baš velika za drva a pito ga nisam.

upload pics
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja mislim da bi barska stolica bila primernija i pored gajba pive.:icon_super:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ali gdeje , pa zubi šajbe su okrenuti tako da pilu " u smjeru vožnje"?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Imaš prav,tek sad sam povečo sliku da vidim,tam baš i nisam toliko gledo šajbu več kak je sastavljeno.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Koliko vidim čovjek je povukao crte kuda će rezat.:icon_eyes::icon_hang::icon_rolleyes:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ha ha sad vidim da je parkiran tačno po crtama na asfaltu,točnije ne može.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Samo okrene sic (kao na kombinirci) i žaga, ali u tom slučaju mora imati pomoćnika da mu dodaje do ruku.:D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh