• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

Dubravac

Član
Tu od
31 Ožu 2015
Poruka
200
Pozz

Ja na TV 821 nosim atomizer od 220 l, malo je problem na uzbrdici kod skretanja a dok je ravno ide solidno.
Potrebno je prskalicu primaći što bliže traktoru, iz tog razloga ja skinem blatobrane tako da dobijem još 7-8 cm.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Evo napokon kupio plug, kupljan za 150KM/75e sto po meni i nije losa cijena. Moram reparirati kopcu i napraviti crtalo. Ima li ko neku ideju za crtalo ili neku sliku?

OlriKXg.jpg
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nađi neku feder platu od kamiona pa izreži i naoštri.Napraviš malo dužeg da ga po potrebi možeš i skratit,to češ videt kad ga probaš kak je bolje.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Imam jedan komad punog zeljeza 4x2 pa cu odnijeti kovacu da mi iskuje i naostri. To bi trebalo biti dovoljno, nego je li mora biti u ravnini sa vrhom lemesa?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Jednostavnije uraditi ovako, ne štopa.

Moj plug.
 
Posljednje uređivanje:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Druže recimi dali je to negativ od slike ili si uspeo naci levi plug za tomu?
Ako radis usluzno imaces posla sa ovime,u stranama gde se ore samo na nizbrdo(na zalaz).
Sto se crtala tice napravi ovo kao sto ti je ssucur predlozio ili neko manje diskonosno od vecih traktora,jer sa onim ko sto je fabricko ti nema oranja,ja sam originalno skinuo nakon prve brazde i godinama orao bez crtala.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Lijevi je plug, ja mislim jedini koji sam vidio do sad. Orem sebi i nije toliko strana. Mada ako nekom i budem orao nije mi problem snaci cu se :D Da vidis samo gdje je prijasnji vlasnik orao sa p18, strana da se konj prevrne jbt.
Najvjerovatnije da cu uraditi ovo kao na prvoj ssucurovoj slici jer mi je i najlakse uraditi. Pozdrav.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Imam i ja lijevi 8 cola, moram napravit novi okvir-ram.


 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Bijele linije.

Kod mene crtala su duga 15cm, samo malo drugačije stoje kao kod zelenog pluga.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Evo, jos da ga nastelujem. Najveci problem sam imao oko kopce jer nije bilo sarafa za stelovanje vec neka zica. Ali sam uspio napraviti drugi. pozz

DV5ylur.jpg


NoObSXN.jpg


l0sqnJ1.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
sve je to super,al neznam dal je to do slike ili ne čini mi se da ti taj navareni nož visi dosta na nutra, koliko ja znam on bi trebo bit okomit na brazdu ili čak malo prema daski visit,a tebi je baš obratno
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Okomit na lemeš? al ne okomit na brazdu,ako ga ti možeš ravnat na udarac onda lako moguće da se i kod oranja bude skrivio
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nož za rezanje mora biti nagnut prema otraga da se lakše skinu biljni ostaci. To je već bilo pojašnjeno u temi (ovoj ili o oranju).
Vjerojatno buš imal još i problem s podešavanjem smjera pluga. Umjesto s 4 vijka trebal si ga pričvrstiti s dva u sredini pločice ili jednostavno klinom kroz gornju i donju rupu. Na bočne strane prihvatne ploče dođu vijci kojima se podešava smjer pluga (pravac otpora pluga).

To kaj sam napisal ne znači da ne buš s okakvim plugom mogel orati, ali u određenim uvjetima možeš imati dosta gnjavaže.
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Krumpi. Nmg ga macolom vratit a pogotovo da se iskrivi u oranju, odrezat cu pa cu zavariti ponovo.

Iwanho. Hvala na savjetu sutra cu to uraditi. Ovakav prihvat je dosao na kopci i pokusati cu orati sa njim. Necu orati puno pa mi nece biti problem ako gdje "zapne".
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Pogledaj na stranici prije kako taj nož mora stajat,kolega ti je dobro reko,potvrdio moje...taj nož ti mora bit okomit na brazdu tj malo nafnut prema dasci i može bit i oštar ne može škodit,ja sam do sada koristio normalni nož na nosači isto je ok
Po meni prihvat nije topliko problematičan ako je ovako u centru ja ga nebi ni mjenjo,ako ne poteže ni lijevo ni desno
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ima li ovo smisla prepravljat za mali traktor ili je to sve skupa preslabo?:icon_scratch::icon_idea: savjet i ideje su dobrodošli.:icon_wink:
 

Prilozi

  • plug-oranje-slika-64870924.jpg
    plug-oranje-slika-64870924.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 300
  • plug-oranje-slika-64870923.jpg
    plug-oranje-slika-64870923.jpg
    60.7 KB · Pregleda: 255
  • sadilica-krumpir-slika-64951368.jpg
    sadilica-krumpir-slika-64951368.jpg
    65.8 KB · Pregleda: 350
  • sadilica-krumpir-slika-64951371.jpg
    sadilica-krumpir-slika-64951371.jpg
    61 KB · Pregleda: 364
  • sadilica-krumpir-slika-64951369.jpg
    sadilica-krumpir-slika-64951369.jpg
    50 KB · Pregleda: 271
  • sadilica-krumpir-slika-64951372.jpg
    sadilica-krumpir-slika-64951372.jpg
    61 KB · Pregleda: 367
Posljednje uređivanje od moderatora:

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Sve zavisi od zemljista na kom radis,ako je teska zemlja moj ti je odgovor svakako DA.
Ovaj plug je pravljen od konjskog,dok sam imao tv imao sam isti plug i meni je veoma teska zemlja pa negde je i on bio velik,a sejacica se svakako isplati jer tomo 2 brazde tesko vuci moze.Ova sijacica je fabricki namenjena za imt motokultivtor i nije se bas najbolje pokazala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh