• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

Zimmerman1

Član
Tu od
26 Svi 2013
Poruka
34
Re: Priključci (tvornički i homemade)-Rosit 115

Dragi prijatelji

Molim vas info što mi točno treba za spojiti frezu Rosit 115 na TV730?!
Odnosno dali mi treba inverzija smjera vrtnje i onaj kardan (bude oklopljen s nekom zutom plastikom) kako bih spojio ovu frezu na TV730?!

I kako se zove taj kardan (zuto oklopljen) strucnim nazivom i koja bi mu bila cijena?

Takodjer dali ova freza rosit 115 prihvaca samo desni smjer vrtnje s traktora, a nemoze lijevi kako ima 730 tj dali se mora spajati obvezno onaj nastavak s promjenom smjera vrtnje?

Takodjer jos jedno pitanje, koja bi cca bila cijena ove freze u nelošem stanju (95 god)?

Zahvaljujem se unaprijed na odgovorima.
 

makferson

Novi član
Tu od
11 Ožu 2011
Poruka
24
Lijepi pozdrav svima !
Ovo nije odgovor gornjem clanu,nego jer neznam otvoriti novu temu evo pitanja:
trazim pumpu za vodu za TV-ja,mozda to netko ima za prodat ili gdje bi to mogo kupit.?

Hvala i sve dobro !
Mak
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Treba ti sve šta si reko,inverzija i kardan,a treba ti i kopčanje u tri točke ako nemaš,a za cijenu neznam

pogledaj njuškalo,ma da ja osobno nisam nikad naletio na pumpu orig tv
 

Zekoo

Novi član
Tu od
2 Srp 2016
Poruka
1
Kosačica za Tomu 420

Koju marka kosačice je najbolja za Tv-420, i kakva su vasa iskustva sa kosačicama? Da li je isplativo kupiti?
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
pozdrav, forumasima, poceo sam sa izradom kose-malcera (kako li se vec tacno zove) tri noza, zahvat 145cm, pola stvari je "pronadjeno" kod kuce, do sad placen tokar i cijev za okvir, imam TV 822 nadam se da ce moci da nosi bez nekih problema, stim sto sam ga planirao pozicionirati vise desno iza traktora tako da mogu malo prilaziti pod voce, a lijeva strana da pokriva gumu samo, evo i par slika pocetnih radova
2zqczr6.jpg


1znbs5t.jpg


9ifyp2.jpg


reduktor (multiplikator) ubrzava 2 puta, na njemu imam trostruku remenicu fi 190mm a male su fi 60mm, svaki noz ce tako imati svoj remen...

ako neko ima iskustva sa pravljenima..., sugestije, primjedbe, sve uvazavam u fazi izrade :)
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To znači da ćeš ubrzati kardan za 5x što bi moralo biti dovoljno, jedino što bi mogao biti problem su male gonjene remenice ali to će se pokazati u radu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
to sam i ja kontao, da bi mozda bile problematicne, ali vidjecemo kad masina upali :) nevalja posao ako ne bude neke dorade :icon_lol:

pozadi ce biti valjak naprijed dva tocka
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Nebi li trebal naprijed bit otvoren da može traava ulazit? vidim da ti je ovaj pleh u ravnini sa bočnim stranicama
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Mislio sam i to uzeti zeljezo fi 14 i povariti svako 3-5cm jer necim mora zastititi nozeve... Ali gdje sam god gledao zatvoren je skroz sem gdje izbacuje. Kolega ima orginal sa dva noza od traktoric parkovskog i zatvoren istom visinom lima sem strane za izbacivanje, a vidjecu i to kako ce ici pa brusilicu u ruke...:icon_lol:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
145cm puno fi60mm malo ostalo u redu. Ma zavisi po čemu ćeš mlatiti sa tim.
 
Posljednje uređivanje:

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
99% trava ce da se kosi i ne veca od 20-25cm i sta ovce ostave one krupnje trave da pokupim... A bude li velik ima vec kupaca za vece traktore :) i da li neko zna koja bi freza pasala za tv 822 tj. Koje sirine, i to sam mislio polako praviti... :icon_rolleyes: :icon_biggrin:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
80cm ako mislis frezat za sadit ili max 100cm ako ti dubina nije bitna... I slazem se sa ssucurom mislim da ce mu 145 bit previše, kada dođe na taj grm trave ce ga ugusit, mi 822 koristimo samo za špricu nije mu snaga jača strana
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Pozdrav za sve, par puta sam pisao ali bez uspjeha. Da li je tko od forumasa gledao rolo balirka koje guraju mtk i da li bi ona mogla na TV
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kod toga je problem što je vjerojatno dosta skupo u odnosu na ono što možeš sa time raditi pa malo tko i nabavlja takve alate. Neznam u kojoj svrsi bi to bilo korisno osim u nekim jako nepristupačnim terenima koji su ionako teško isplativi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Uz neke preinake mogla bi na tv, te rolo balirke su rađene za MTK skupe čak i za TV neiskoristive i neisplative, pogotovo za serije 7xx.
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Danas izvrsena proba košenja trave, kupina i ostalog cega je bilo, nije koseno 2 godine, za mene utusak dobar, prvom brzom da tako kazem, sam kosio, brzina na nozevima mozda i prevelika na pola gasa, ne gusi ga, mravinjake i ne osjetim, samo prasina pospe iza...

Na to malo ne grije se nista uopste, jedino cu morati tockice staviti na okretanje, pri okretanju malo suce ove sad tockove, pa podignem malo da rasteretim.

IMG_20160724_112322-ecfd95.jpg


IMG_20160723_125008-78d61c.jpg


IMG_20160723_142751-d4bc6c.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
dzomba, nešto ne štima-ne siječe dobro. kad prođeš sa roto mora ostati obrijano, a ne čupavo. Ako si kosio prvom brzom to je u redu neznam kolika je brzina noževa.
Ovdje sam pravio sigurnosni pojas iza nije ostalo ništa.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Odlično, čak ima i pomične priključke da bolje prati teren

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Hmm, reduktor ubrzava dva puta, remenica na njemu je fi18,5cm vanjski, a male su fi 6cm, po proracunima bi brzina trebala biti ok, :s: e sad mozda me visina jos malo zeza, ili visina lima na ulazu, lim je "stariji" 2cm od nozeva... To ostavi samo gdje bas velik grm kupine, kao da polegnu pa ne uhvate nozevi
 

Najnoviji postovi

Na vrh