• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Gledao sam unazad tvoje postove, ti si izvedbu prilagodio košnji parkovske trave, za košnju kupina paprati (bujadi) ne možeš imati lim sprijeda-za sve deblje što zapne samo skače.:icon_scratch: Brzina na noževima bi trebala biti preko 2500o/m
vjerovatno ti prokližu i male remenice.
 
Posljednje uređivanje:

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Travu sam po vocnjaku probao, to ide bez problema jer je mlada i zelena samo kaša ispada iza, a ovo sam utjerao da vidim moze li i kako se ponasa u onom dzumbusu... Ako mi sa traktora udje 500 obrtaja, na velikoj remenici imam 1000, na nozevima nesto preko 3000, sad me dajes na razmisljane da ceoni lim napravim na skidanje :) kad mi zatreba za ono krupno...

A remenice sam gledao, ne griju se, tako da kontam da ne proklizuju,
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,114
Neznam kako se bude ponašao na nervnom jer si mu iza napravio krutu vezu na topling
Inače ostalo super odrađeno i dobro si se sjetio na doljnjim klinovima napravit pomak kao na tračnim grabljama:icon_thumright:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Neznam kako se bude ponašao na nervnom jer si mu iza napravio krutu vezu na topling
Inače ostalo super odrađeno i dobro si se sjetio na doljnjim klinovima napravit pomak kao na tračnim grabljama:icon_thumright:
ekvivalent krute veze na toplinku je ovo kaj on ima na "donjim klinovima"..ili jedno , ili drugo
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,114
Da ali je tu mogućnost prilagođavanja terenu puno manja
Tu više dolazi do izražaja lijvo desno:icon_e_surprised:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sad si može pomoći da umjesto toplinka koristi lanac u košnji, a toplink samo za transport (ako bi previše skakal po neravnom putu).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
I netreba, jer ovaj stroj nije previše dugačak, a ima dovljno lufta na spojnim mjestima.
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Vocnjak mi je dosta uredjen i ravan( u smislu neravnina), tako da nema neravnina nekih, a ovo sto sam probavao sa kupinama ima prelaza do 15cm kao uvale neke i na poteznicama samo odradi koliko je lufta ne dize ni tockove a ni valjak,

Ima li neko iskustva sa sjetvosoremacem za tv? Imam neki sirok 165cm, pa sam mislio da suzim na 100-120cm ako bi tv 822 mogao da nosi, zemlja mi je "pjeskusa", pa mozda nebih isao u izradu freze...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Tebi treba kultivator.
Nisam siguran da bi ti uski prsti SS-a dobro uništavali travu, pa mislim da bi na kraju S federa trebal imati motičice, ak već nećeš frezu.
 
Posljednje uređivanje:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,114
Od čega su ti ove"gljive"ispod noževa,od bojlera?
Da li se i one vrte zajedno s noževima ili imaju svoj ležaj?:icon_idea:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Lijepo obrije, koliko okretaja ima kosilica? Jesi probo i unatrag kosit, otvor je isti, nozevi mogu, mozda je lakse da ne struze po traktoru
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Brzina može do 5000o/min kosim u brzoj na sporom kardanu oko 2500o/min-kosim napred nazad ne obrćem traktor.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
A da al onda moras cekat da se sve zaustavi, to imas fiksno na traktor ili taj reduktor ima da se nastave vrtit nozevi a kardan na traktoru stoji?
 

Najnoviji postovi

Na vrh