• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Vrijedno se radi, neki dan sam sa sličnim grabljama vozio po praznoj gumi toliko da je i zračnica izašla između felge i gume.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hm, nema nijedna korpa na šinu, svi imaju priključivanje na tri točke, a onda bi na 420 trebal i raditi ili kupiti i poluge.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Vidiš to je jedna od dobrih ideja, jedino ja moram napraviti da se kipa....

Teškar, znam da mora biti na gornju poteznicu isto kopčanje inače ode ona 4 šarafa

Bilo ih je nekoliko u oglasniku, kopćanje na šinu i poteznicu, no nema više....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mrga,
iskombimiraj rješenje za šinu koje je prezemtiral kolega ssucur i rješenje za kipanje sa slika. Nosač približi maksimalno prema šinji da ti čim manje trpi hidraulika.
 

Prilozi

  • 15587018.jpg
    15587018.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 318
  • 15586982.jpg
    15586982.jpg
    40.2 KB · Pregleda: 262
  • 17651331.jpg
    17651331.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 310

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Jel zna netko optimalne dimenzije kutije? Visina 600, širina 1000 i dubina 1000 mm je ok ili previse za malog zvrka?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Mislim da je previše, moja je metar široka,80duboka i 80visoka
Peter sad tu gajbu vozi sa 732, ovu gore sa slike
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Sve zavisi šta ćeš vozit, ako napraviš malo veću nemoraš sa teškim materijalom pretjerivat:icon_razz::icon_scratch:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mrga,

točno je kaj veli ssucur. Najbitnija je namjena. Kaj se tiće opterećenja traktora, bolje da je šira i plića. Širina može biti i veća od širine traktora. Ja sam na traktoru širine 120 cm imal košaru širine 145 cm i nema problema za vožnju (osim ako imaš neki uski prolaz. Dubina i visina otprilike podjednako utječu na eventualno podizanje prednjeg kraja na strmini.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hm... fala na savjetima.... Sad i sam neznam kaj napravit, ipak je to uski traktor od dobrih 1 m i raditi širu, te pliću, ne preduboku, kaj nebu bilo problema s nedaj bože lakšim bočnim prevrtanjem?

Hm, vozilo bi se sve, od zemlje, betona šljunka, itd. pa što se nađe. Jel ima 420 barem 900 kg? Znam da 732 ima neku slabu tonu.

Do konačne dimenzije idem pripremat radije prihvat, klinove i bolcne za kipanje itd.

Ujedno imam plopčevinu od 1m*2m pa sam mislil napraviti metar širine jer mi paše :) no ne mora biti tak, mogu i ja rezati uzdužno...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imam jedno pitanjce. Košara (gajba, plato) je veliko opterećenje za takav traktor. Zglobni traktori su posebno osjetljivi na prevrtanje kod naglog skretanja prilikom vožnje uzbrdo. Kod mene većina ljudi koji voze takve male traktore (i neki s malo većim traktorima) imaju male prikolice.
Zakaj ne bi rađe složil takvu malu prikolicu?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za malog tomu 100 širine 65-70 dužine i nekih 35 do 40 visine i dosta mu je ponekad i previše.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Imam jedno pitanjce. Košara (gajba, plato) je veliko opterećenje za takav traktor. Zglobni traktori su posebno osjetljivi na prevrtanje kod naglog skretanja prilikom vožnje uzbrdo. Kod mene većina ljudi koji voze takve male traktore (i neki s malo većim traktorima) imaju male prikolice.
Zakaj ne bi rađe složil takvu malu prikolicu?

Iwanho, to već imam (auto prikolicu), trebam nešto tipa plato za utovar šljunka i zemlje da se zapiknem na rikverc, dignem, odnesem i iskipam. Zato trebam,

Imam i klasičnu kak to mi zovemo košaru, no to nije za zglobnjake jer mikrometri lufta u volanu/sredini znače slalom na cesti.

Zato ti imaju svi male prikolice napravljene od košari na malim tomekima.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
E vidiš, to je to... još i kopčanje na šinu, samo da je izbliže slika kako je izveo na šini pomak jer kad diže onda onaj gore lanac ili poteznica mora pratiti...
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Mislim da je kolega sa SLO foruma registriran i kod nas, dobro bi bilo da postavi koju sliku (kopčanja i kipanja).:icon_scratch:
 

Najnoviji postovi

Na vrh