• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
E ova je malo velka, no bolje je radit veću pa pazit na pretovar nego manju pa premala....

Pretpostavljam 3 mm lim debljine bi trebal biti dovoljan? Mislim da sve skupa ne bude preteško

Hvala na slikama, nadam se da bude kolega forumaš opalio i koju sliku kopčanja.

Za početak je dovoljno i ovo da prvo iskrojim gajbu...
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Radiš za širinu traktora, dobra dođe i za čišćenje snijega, a za druge teže stvari pazi:icon_scratch::icon_razz:
Ova je malo preduboka.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
E ova je malo velka, no bolje je radit veću pa pazit na pretovar nego manju pa premala....

Pretpostavljam 3 mm lim debljine bi trebal biti dovoljan? Mislim da sve skupa ne bude preteško

Hvala na slikama, nadam se da bude kolega forumaš opalio i koju sliku kopčanja.

Za početak je dovoljno i ovo da prvo iskrojim gajbu...

Pogledaj post 1226 od ssucura. Samo ga izvedi čim bliže šini (U- profilu).
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
Pozdrav, malo sam radio na nekoj prikolici za tv masinu...

vr3or6.jpg


hsn9yp.jpg


Dimenzije ce biti 210x130, gume 14c, tokar radi obrtnu kuku i ploce za bocno kipanje.
Moram jos naci klip hidraulike i izvesti na tomi prikljucak pozadi...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ovakav oblik donje šasije ti je slab čak i za običnu prikolicu, a kamoli za kiper. Na ovom srednjem zavoju trebaš dobre ukrute i bez obzira na njih uvijek bude šasija težila k uvijanju.
A i gornja ti nema uzdužnih nosača da raspodijele teret kipera.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
Ja bi isto rekao da je to malo preslaba konstrukcija za kiper prikolicu, a pogotovo zglobovi na kojima se otvara !:icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Mala je to prikolica, ali se mogu pojaviti "čudne sile" prilikom kipanja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bože mili pa to je za tomo vinkoviča a ne buldožer
na malom prikolicama i samo zadnjem kipanju se isplati prilagoditi konstrukciju tak da se kipa oko zadnje osovine
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
sto se tice donjeg dijela, pojacace se jos dok vidim "kacanje" klipa zato nije pojacano, takodje i na gornjem ce se shodno tome doraditi potrebno ojacanje za raspored tezine, za sad ovako da nebi sjekao poslije nesto...
a tereta po mom terenu moze da vozi toliko da rucno mogu da prevrnem, jer je bas "brdovit teren" treba mi za drva, stajnjak... (potrebe jednog domacinstva) koristice se 10-15 dana u godini...
sto kaze puknuti nije za veliku grdosiju (jeste da je tomo "duplak"), a najvise mi moze trebati da doveze 2 cisterne po 1000l vode za zalivanje, cestom, a njih ne kipam...

hvala na sugestijama
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
Kao što je kolega rekao pomakni zadnje pante na osovinu,imat ćeš kipanje nazad što je sasvim dovoljno pa ti onda skoro ni hidraulika ne treba.
Ja imam goldoni 518 kao transporter bez hidraulike i uvijek ga u dvoje dignemo bez problema,s tim da su panti na osovini onda ti i konstrukcija može biti slabija a samim tim i laganija:(y):
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
To je na tomo vinković i pasquali, na mojoj je nešto manje od 2/3 naprijed,a ostalo nazad,tako da težina ipak nešto sijedi na prednjem kraju,samo si prije kipanja malo više tereta staviš nazad:(y):
 

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
mislim da sa takvom prikolicom nebi mogao da izvucem 2 cisterne vode da je osovona skoro na 1/2, na uzbrdici bi vagao nazad, radije cu ostati pri svojoj konstrukciji i ukinuti bocno kipanje (koliko sam razumio ono moze usukati sasiju?).
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
2 cisterne plastične brez komora uz uzbrdicu:icon_scratch::icon_axe::icon_scratch:
Ja se nisam usudio sa 731 takvu vrstu tereta vozit uz uzbrdicu, jednu dovučem istočim pa ponovo.:icon_scratch:
Šta ako izbaci iz brzine, dali ti kočnice mogu držat traktor, prikolicu i te 2t,a niz obalu u naj manjoj krivini ima da te smota ko pitu gužvaru.
 
Posljednje uređivanje:

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Ta prikolica mora bit odlična i tako bi trebala bit osovina za tomeka.

Ovo vitlo mi je interesantno. ?????
 

qwerr

Novi član
Tu od
9 Kol 2016
Poruka
19
Vitlo je bilo na nekom drugom traktoru , pa sam preradio nosilace i brzinu. Pošto je bilo prebrzo pa sam smanjio pogonski zubčanik da ide sada cca 0.5 metara na sekundu sa 1400 obrtaja traktora .Idealno za traktor da se ne muči ništa.:(whew):
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
Dečki, malo ste pobrkali lončiće. Nije isto (ne može se uspoređivati) prikolica na TV transporteru (ili Labinu) sa prikolicom koju se vuče (bez pogona).
I kod takvih prikolica ima razlike, zavisi koji traktor ih vuče.:(nerd):
 

Najnoviji postovi

Na vrh