• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Dzomba ta konstrukcija nece izdrzat 2t vode, po slici to je do tone max, da ne moras brinut ako ces putem izgubit pola

Ovako izgleda konstrukcja za 2 tone tereta ide i na 2,4 al to je max tad već cvili
 

Prilozi

  • 100appleimg0715.jpg
    100appleimg0715.jpg
    63.1 KB · Pregleda: 209
Posljednje uređivanje:

dzomba

Član
Tu od
22 Sij 2016
Poruka
35
ljudi, nisa mi nije jasno,
imam auto prikolicu, isto ja pravio kostur je od cijevi 40x40x2mm dimenzija 200x105 na njoj sam vozio 20 puta cisternu jednu od 1000L i dva bureta po 150L za pasatom, ima i naletnu kocnicu, C gume 14-ke legnu dobro, nikad niti se uvila niti slomila niti bacala auto... a sad su cijevu 80x60x4mm podvozje a plato 50x30x3mm i da nece izdrzati to, neznam ali cu saznati kad natovarim...
a sto se tice kipanja treba mi za max 1000kg tereta da se kipa,kad postavim klip pojacacu podvozje staviti jos dve 60x40 cijevi ispod platoa po duzini, na sta ce se oslanjati klip gore...
kocnicu cu imati ma njoj ili rucna ili polugom hidraulike da se koci (za sad vjerovatno rucna)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Kiper tereti šasiju i jednoj točki, a bačve vode je raspodijeljeni teret.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,147
Voda nije "miran" teret,nemoj pretjerivat s cisternama,jedno je na asfaltu,a drugo na makadamu:(handshake):
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako već vozi cisterne, neka budu napunjene do čepa. Onda su mirnije, a ako nema niš zraka u njima čak su potpuno mirne (pokopac mora dihtati).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Možda nije miran' ali je kontinuirani teret, poglavito jer je raspodijeljen na paleti.
Govorimo o nosivosti šasije, a ne o vožnji tekućeg tereta. :)
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kiper tereti šasiju u pet točki a kod kipanja tri točke ako je cilindar u sredini platoa,kad je cilindar na prednjoj strani platoa isto kod kipanja ima tri dodirne tačke sa šasijom tako da nikad nije sva teža na jednoj tački.Lakše je platou kad vozi dve cisterni na paleti neg kad vozi istu težinu peska zbog uvijanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nebi se baš složil s tobom.
One dvije točke samo pridržavaju položaj sanduka (odnosno bolcni im ne daju da se odignu u zrak), dok je na cilindru zapravo sav teret (na početku kipanja), dok se težište ne prebaci, odnosno malo se premjesti ili otkipa.. Govorimo o jednakomjerno napunjenom sanduku, kontinuirani teretom. Razmisli malo.


Na onom na kojem je cilindar ispred centra mase (sanduka), teret je (jasno) manji.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Nebi se baš složil s tobom.
One dvije točke samo pridržavaju položaj sanduka (odnosno bolcni im ne daju da se odignu u zrak), dok je na cilindru zapravo sav teret (na početku kipanja), dok se težište ne prebaci, odnosno malo se premjesti ili otkipa.. Govorimo o jednakomjerno napunjenom sanduku, kontinuirani teretom. Razmisli malo.


Na onom na kojem je cilindar ispred centra mase (sanduka), teret je (jasno) manji.
Upravo tako. Sanduk se dize komplet dok klinovi ne upru. Kad se tezina tereta prebaci onda tek sanduk sjedne na one dvije tocke.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
A te dvije točke su koliko sam ja vidio pante zavarene na rubove kvadrata, ne znam kako bi to prihvatilo takve terete, moja rijetko kad vozi vise od 2t a sva se već rasklimala a daleko je cvrsca od ove na slici
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,765
Cijev nije puna,nego je to šipka,a ona je slabija nego cijev.
 

qwerr

Novi član
Tu od
9 Kol 2016
Poruka
19
A te dvije točke su koliko sam ja vidio pante zavarene na rubove kvadrata, ne znam kako bi to prihvatilo takve terete, moja rijetko kad vozi vise od 2t a sva se već rasklimala a daleko je cvrsca od ove na slici
Ovu prikolicu je napravio majstor koji jih radi več 15 godina za tomo vinkoviče i druge traktore , a nije imao ni jednu reklamaciju zbog tih pantova ili konstrukcije .Ja jo imam 5 godina ,a nije se ništa razklimala .Vozio sam svašta kamenje,pjesak, drva .... i radi odlično .Svaka čast majstoru. Ako ti treba nova ima je na avto netu ponekad.:(call):
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,060
Gwerr nisam govorio za tvoju prikolicu, pričali smo o samogradnji dve-tri stranice unazad
Tvoja je ok
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
qwerr,
tvoja prikolica je za male traktore super izvedena.
Molim te, ako nije problem, daj par slikica od stranica (oblik, povezavu bočnih s prednjom i zadnjom i zatvarač stranice. Čini mi se da je zatvarač posebno rađen, nije jedan od onih koje nudi npr. Rosi Teh.
Spremam se na izradu stranica za svoju home made prikolicu (nije kiperica) pa bi mi ti podaci jako dobro došli.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
moj tata ima najbolje stranice , zatvarače i pante ..tj, nikakve ..

nažalost još nisam vidio zatvarače vrijedne moje pažnje , možda su to "kaminski" integirani u stupoe , ali to ide u kombinaciji s stupoveima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ovu prikolicu je napravio majstor koji jih radi več 15 godina za tomo vinkoviče i druge traktore , a nije imao ni jednu reklamaciju zbog tih pantova ili konstrukcije .Ja jo imam 5 godina ,a nije se ništa razklimala .Vozio sam svašta kamenje,pjesak, drva .... i radi odlično .Svaka čast majstoru. Ako ti treba nova ima je na avto netu ponekad.:(call):
Ovo je u osnovi konstrukcija Tehnostroj ETK prikolice. Kutijasta šasija. To nemre biti loše.
 

Najnoviji postovi

Na vrh