• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zoki,
imaš možda koju sliku ili drugu informaciju pomoću koje mogu doći do slike zatvarača s okom?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Dobro veli Puknuti, ovi srednji su dobri (skupi).

Ovakve:
timthumb.php

imam na Tehnostrojki i jako mi se sviđaju. Prednost im je da stranicu možeš rinfuzno otpirati, a i jeftiniji su skoro na pol od onih gore.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Takve ima i Leško na prikolici stranice se mogu rinfuzno otvarati a lijeva zavezana sa drotom (nova prikolica) jer se sama otvara u vožnji .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne bi bilo sto raznih šnapera da nije svaki za svoje , s druge strane postoje jednostavni kak s stranice prije

npr , ovi od slike sa ZJ posta ne valjaju jer ak imaš kolje ili deblja a ustvari sitnija drva nemeš otvoriti stranicu jer ga treba prebaciti ivisoko iznad vrha stranice .

Ovi s okom se meni ne sviđaju jer nisu praktični kad je između stranica teret koji daje pritisak na stranicu ..španer se oslobodi ali tada treba stranicu vratiti natrag da se otkopča oko ...nije da se nemre , ali kad več filozofiramo .....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Svima hvala.
Da je za kipericu, onda se ne bi dvoumil - rosi 02.
No, za moju sirotinjsku prikolicu, ili nekaj jednostavno kaj mogu sam napraviti (zato sam prosil za fotku) ili kupiti jedan od ova dva modela u Trgoagenciji (cjenovno su najpovoljniji koje sam pronašel):
https://www.trgo-agencija.hr/zatvarac-stranice-prikolice-za-zakacku-art-11761.aspx
https://www.trgo-agencija.hr/zatvarac-stranice-prikolice-reg-za-zakacku-art-11766.aspx

Drugi je podešavajući. Koliko je to bitno?

Za napraviti je, od dosada viđenih, najjednostavniji na qwerrovoj prikolici.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
onaj za podešavanje ima nekakvu limenu ručku , kad buš to zgužval nema popravka ..onoh drugog popraviš bez brige ...
podešavanje na ovom drugom ne treba jer ima zakačku od flaha pak je malo trkneš čekičem kad se razloka .

kad bi uspio ubaciti mali gumeni odbojnik onda stanice ne bi zvonile a zatvarač s španerom bi dobil pravi smiso i svrhu .
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Pozdrav, malo sam radio na nekoj prikolici za tv

hsn9yp.jpg


Dimenzije ce biti 210x130, gume 14c, tokar radi obrtnu kuku i ploce za bocno kipanje.
Moram jos naci klip hidraulike i izvesti na tomi prikljucak pozadi...

Dzomba, imao sam ja neku sličnu prikolicu. Bila je dovoljna za sjeno i kocke sjenaže do nekih 35 komada. Vozio sam dosta i drvo manjih dimenzija. Nije bila kiper, a šasija je imala kostur od cijevi 80*40. Ostalo je bilo leseno, pod i stranice... Bila je dobra do 1T utovora, više je bilo rizično...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Puki, najljepše zahvakjujem. :icon_pidu:

Ja nebi bil ja, kad ne bi probal još nekaj skombinirati. Ideju su mi dali oni panti za kipanje u rinfuzi pa sam skiciral kak bi to meni pasalo. Mislim da se sami ne bi trebali otvarati, ali za svaki slučaj bum još razmislil kak da ih jednostavno osiguram. Jedino su mi se malo kote 15 i 18 vidiju malo na knap za prste, a ne bi htel flah preveč udaljiti od cijevi (sukanje cijevi i savijanje vijka M12). Možda dodati jedan štift pri kraju flaha pa onda za njega povlačiti.
 

Prilozi

  • Pant iz flaha.jpg
    Pant iz flaha.jpg
    17.8 KB · Pregleda: 130

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Dobro ti je ovo, samo ga savini u Z da ti ne smeta za otpiranje, baš kak je na tvorničkim ručkama.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
Montirana lijeva špondina.

WiOyeDr.jpg


Još jedan primjerak zatvarača špondina, ne uobičajen na traktorskim prikolicama.

sCLOIm0.jpg
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Pozdrav svima, zanima me dali je moguće prikolicu za tomo vinkovića kačit na donju poteznicu na IMT 539 ili su potrebne neke velike preinake.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ako zatreba,:icon_hang: male izmjene i dopune da je što bliže traktoru...:icon_scratch::icon_axe:










 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Hehe, prezadovoljan-ponosan- ko jednom turi prste u zemlju teško ih vadi.:icon_razz:
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,254
Samogradnja freze za Tomu Vinkovića 730

Razmišljam, razmišljam i razmišljam
Da li da ovu zimu provedem u garaži ili???
Molim Vas za sugestije, savjete, prijedloge, iskustva, dimenzije, slike i slično...

HVALA
 

Najnoviji postovi

Na vrh