• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ja mislim da je ova tema za ljude koji svojim rukama i svojom pameču urade nešto što jim pomaže kod rada a ne za pametovanje gugl majstora od kojih nisam još vidio da bi nešt korisno izradili a da nije kopirano.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ja mislim da je ova tema za ljude koji svojim rukama i svojom pameču urade nešto što jim pomaže kod rada a ne za pametovanje gugl majstora od kojih nisam još vidio da bi nešt korisno izradili a da nije kopirano.

Ako ovo ide na moj racun shvatio sam poruku,,,
Mislio sam da je forum mjesto na kojem svatko moze iznijeti svoje misljenje ma kakvo ono bilo,,,
Sto se pak vitlanja drva u sumi tice pretpostavljam da imam osjetno vise iskustva od "nekih" (ne mislim pri tom na tomicu jer tomica je djecja igracka za sumu) no malo je mojih slika kojima bi to dokazivao a niti imam namjeru to raditi,,,

Primjedba se odnosila i na samoizradu, gospodo imajte u vidu da smo razliciti da neki od nas rade i nemaju vremena pokusirati iako mozda i imamo pokoju pametnu ideju,,,

Ukratko nismo svi jednaki i umjesto da to bude prednost ovog foruma nekima to sluzi za podje*avanje,,,
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ah, forum je forum-da izmenjamo iskustva i raspravljamo o svemu i svačemu.:icon_hang::icon_rolleyes::icon_axe:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=LcDnH8FPIxc[/YT]
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
svjedoči sam gdje je krpan 5 tona dizao nekog fiata red veličine imt-a558 preko donje koluture .

osim ako je ovo za čačklaice

Krpan 5t ljulja i dize Brenu /IMT 5106-6tona tezine + prednje vile na kojima je priblizno metar drva bukovih/... "Velečasni" ako ti volis tegliti i odapinjati rucno balvane samo naprijed, ja licno imam vremena da vitlam metricu po metricu...

Misljenja sam da ovaj nacin motanja sajle (vodilica ispod bobnja) nije dobar jer ce tomu okrenuti buduci da je lagan i da nema nikakvo uporiste,,,
kocnice ne mogu zadrzati niti iole deblji komad drveta,,,

Zapravo probajte pa napisite dojmove,,,:(wasntme):

Ako se radi za kucnu radinost, misljenja sam da ovakvo vitlo ima itekako primjenu... Za neke ozbiljnije poduhvate treba ozbiljnija mehanizacija...
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Kad završim napišem.:mur::icon_razz:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=C8I2BAeSghA[/YT]
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Pozdrav ssucur, fino to izgleda. Nisam pratio sve postove od ranije. Pa pitanje možeš li s traktora kad podigneš te vile otpustiti da gnjoivo spadne ako je namjenjeno za to?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Post u nazad, iste su vile na polugama i na utovarivaču. Može. Žao mi upotrijebit dvoradni cilindar za kip-imam i za njega plan gdje ugradit.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
E vidio sam SAD jasno mi je. Prava stvar, čuva leđa, i sve ostalo. Svaka čast. :icon_pray: pozzz.
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Da li netko zna koji je omjer kardana na roto malčeru Tomo Vinkovic RK120? To je onaj sa dva rotora - nezz kak da se izjasnim, znaci ima dva odvojena noza. Ko kosilica na guranje samo su takva dva noza.
 
Posljednje uređivanje:

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Hmmm.. vidim da očito nitko ne zna...ali, naletio sam na jednu još bolju stvar, http://panexagm.com/malceri/ ....Razmišljam da uzmem model sa 95cm radnog zahvata. Piše da uz malčer ide kardan, a znam da sam negdje pročitao da bi kardan morao imati "ono nešto" tako da rotacija malčera u trenutku smanjivanja gasa ne pogura cijeli TV pošto malčer nakon smanjivanja gasa još ima veliku rotacijsku brzinu?
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
Hmmm.. vidim da očito nitko ne zna...ali, naletio sam na jednu još bolju stvar, http://panexagm.com/malceri/ ....Razmišljam da uzmem model sa 95cm radnog zahvata. Piše da uz malčer ide kardan, a znam da sam negdje pročitao da bi kardan morao imati "ono nešto" tako da rotacija malčera u trenutku smanjivanja gasa ne pogura cijeli TV pošto malčer nakon smanjivanja gasa još ima veliku rotacijsku brzinu?

spojku....da. ja bez toga ne kopčam malčer. I 120 širine za 521 je definitivno previše.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Svakim danom bolje izgleda još malo pa češ ti to usavršit.:icon_thumright:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Malčer Panex

...Piše da uz malčer ide kardan, a znam da sam negdje pročitao da bi kardan morao imati "ono nešto" tako da rotacija malčera u trenutku smanjivanja gasa ne pogura cijeli TV pošto malčer nakon smanjivanja gasa još ima veliku rotacijsku brzinu?
Kardan bi trebal imati frajlauf kulung na sebi, ako isti nije ugrađen u getribi. Na nekim malčerima je.
Na slikama je obični kardan, tak da je za očekivati da je frajlauf u getribi.
Nazovi i pitaj da budeš siguran. Cijena mi se ne čini prevelikom.
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Re: Malčer Panex

Kardan bi trebal imati frajlauf kulung na sebi, ako isti nije ugrađen u getribi. Na nekim malčerima je.
Na slikama je obični kardan, tak da je za očekivati da je frajlauf u getribi.
Nazovi i pitaj da budeš siguran. Cijena mi se ne čini prevelikom.

Da, moro bi nazvat i pitat, i baš me zanima na kojem Tomo Vinkoviću korištena ta roto kosa.
Također, da li znaš nešto o AGM malčerima? Prodaju malčer, 95 cm radna površina, za 5800 u cashu! Dok su kod ostalih prodavača cijene po 11 -12 000 ili više.
Da li ima netko iskustva sa njima? Jel to nešto kaj se brzo pokvari il? Godinu dana je garancija...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
Vjerojatno je kineski, no ne mora značiti da je (pre)loš.
Za travu i lozu bu valjda valjal, no za granje nebi znal.
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Hmm....da.. baš sam u nedoumici... ništa, popratit ću još malo, možda nešto naiđe bolje. Do 2. mjeseca bi već moro imat sve spremno :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh