• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jel to tak glomazno jer to sve danas sutra ide ili je planirano za "normalnan" traktor ili ?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Može poprilično, možda čak i više od malog ferca. Večinu težine ima naprijed. No samo dok ne smotaš volan.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Ako može držati punu prikolicu, može i utovarivač.
Treba mi materijal za pomičnu grdu i priključak za prikolicu-ovo je privremena varijanta od materijala koji imam.:mur::icon_razz:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mislio sma na gornje uporište ..možda statički izdrži ,ali ako malo poskoči /zaljulja ....?

na cilindru je od oka 6x veča sila
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Ja sam za varijantu da se cilindar upre u nosač koji se pruža odozgo od nosača standardnog cilindra hidraulike, zašarafljen s četiri gornja brezona plus na četiri donja brezona (varijanta kao na seriji 800) upravo zbog trzuckanja, poskakivanja.....sve drugo osim statike
I još da osim donjih brezona ploča ima otvor u koji knap liježe piksa oko izlaznog vratila (kao što uklapa freza, kosilica...)
Nosače koji su vezani za rukavce (nekadašnji arnjevi) dodatno povezati s kućištem zadnjeg trapa.....nekako...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,994
Da li je neko radio ili vidio neki minijaturni berač kukuruza,znači da ima samo otkidački mehanizam bez skidanja lišća sa klipa i to pad u nekakav sanduk (bez elevatora(vidio sam nešto slično na you tubu)ali ne mogu više naći,ili ako ima neko rabljene rakete od berača a da mu ne trebaju :icon_e_wink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
cilindar si zapravo trebao okrenuti kontra ..jer bude ovak najprije ozljeđen na stranicu ili negdje
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Da li je neko radio ili vidio neki minijaturni berač kukuruza,znači da ima samo otkidački mehanizam bez skidanja lišća sa klipa i to pad u nekakav sanduk (bez elevatora(vidio sam nešto slično na you tubu)ali ne mogu više naći,ili ako ima neko rabljene rakete od berača a da mu ne trebaju :icon_e_wink:

evo bane.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=OgkODCk3BHM[/YT]
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=axW6Y6cKn50[/YT]
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=qcEjYRczcn0[/YT]
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Malo se radilo.:icon_hang:



Pozdrav svima iz Hercegovine!
Par pitanja vezano za korpu: Koje su dimenzije, koja je debljina lima i slično...?
Možeš li još koju sliku stavit, da se vide detalji oko mehanizma za otvaranje?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pozz iz Ljeba.





Vile:Š=120cm V=50cm D=60cm
Korpa: Š=55cm V=50cm D=60cm
Okvir (ram) 55X50cm-40mmX3mm
Stranski limovi 3mm
Na dnu 4mm, prvih 12cm=6mm
Dno korpe obrubljeno sa L profilom
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ovi su bogataši... vidiš da je čovjek toliko bogat da ak stroj počne zafrkavat, može ga j... :icon_kidra::icon_kidra::icon_kidra::icon_kidra: a kod nas ako stroj zafrkava možeš gledat, psovat i trošiti novac ili ruke na popravke :cool2::cool2::cool2:

Šala mala, moj pokvareni mozak, inaće svaka čast konstruktoru na inovativnosti ma kakva bila.

Ma ima pun jutjub filmića kako čiriličari prave traktore doma iz auto otpada.... naklon do poda... jedino kaj nisam nikad uspel skužiti zakaj uvijek krate difove da im traktorek bude uski i još visok, ono za prevrnut savršen... izgleda da svi hoće harakiri vinkoviće serije 4x/5x :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

pepapilar

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
271
Jesmo mi sirotinja, ali koj su pak ovi ???

To je i meni palo na pamet čim sam pogledo ove filmiće.

Ne mogu vjerovati koliko je čovjek spreman gubiti vremena i uložiti truda,
pogledajte samo kukuruz koji on bere.
Čini mi se da se deset minuta vozi s tom skalamerijom da bi ubrao
dvadesetak klipova kukuruze.
A košara u koju "kombajn" bere je plastična korpa u koju stane trideset klipova.
A onda pogledam polja kod nas, bogom dana plodna zemlja
i sve zapušteno u korov.
Pa kako se ovakva berba isplati ovim bijednicima,
a kod nas se više ništa ne isplati?


.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,994
Da li bi umjesto onih otkidačkih valjaka bili dobri oni od komušača gumeni sa cvjetićima?
Kako bi se moglo prihvatit one elemente na lanac koji guraju klip na sanduk?
 

Najnoviji postovi

Na vrh