• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Neznam koliko su star i pamtiš...
Slično je bilo i v Jugi nekad: nije bilo strojeva, bili su skupi, a mali prihodi.
Tam je to jače izraženo neg kaj je bilo pri nama.
Pri njima očito nema malih strojeva a ni novaca, pa se ljudi snalaze kak mogu.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Neznam koliko su star i pamtiš...
Slično je bilo i v Jugi nekad: nije bilo strojeva, bili su skupi, a mali prihodi.
Tam je to jače izraženo neg kaj je bilo pri nama.
Pri njima očito nema malih strojeva a ni novaca, pa se ljudi snalaze kak mogu.

A Jugu pamtim jako dobro posebno kupnju prvog traktora novog 1985, otac je išal u Žalec jer ga u okolici KR ni bilo. kad smo došli gore, e polje traktora lijevo-desno od imt-a, vinkovića itd. čak su imali dva štoreta dupljaka na lageru ali već bezicirani, ne sjećam se o kojoj se seriji radilo... pretpostavljam 504 jer je onda štore već riknul a zadnje je delal s rakovicom ako se sjećam.

Onda smo kupili vinkovića 732, otac je htel IMT 539 i u zadbnjem času se premislil.... zna se zbog čega...

E a išal je sa putnom torbom punom love, onih jožekov je bilo nasloženo na štose... + dva bratića kao osiguranje pa sa busom,.... e to su bili dani.... možda...

Prije toga je bila posebna čar 1976 godina kad su kupili novu Bedogni Olympiu u krapini Bobovje dvorac, koštala je kak mali tomek... :cool2: no za to sam bil premali da bi se tak dobro sjećal....
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
504 su svi bili s rakovicom

Znam. Imam takav primjerak.

404 Fiat, 504, rakovica

No početkom / sredinom 80'ih je Štore polako krenul prema dolje pa mislim da je samo ostala Rakovica za kraj....

Dilali su dijelove u zamjenu za motore (radili za nekoga u Srbiji), koliko sam čul od susjeda koji su radili u tvornici
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Da li bi umjesto onih otkidačkih valjaka bili dobri oni od komušača gumeni sa cvjetićima?
Kako bi se moglo prihvatit one elemente na lanac koji guraju klip na sanduk?
Mozes staviti metalne, pa da radi na principu istiskivanja bez otkidackih ploca kao na bourgoinu.
Za pocetak ti treba reduktor pa onda na njega kalemi sta hoces.

f812710bd172e6ddb1e8a4746140a8d7.jpg
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Momci, jel ima netko doma TV 523? Naručio sam ruke iz Massive, i nezz da li ću ih dns stić isprobat, a nekak mi se čini da su male, da neće doći van guma? Ako netko može izmjerit kolko je cm od spoja gdje ide kugla na TV-u pa do kraja gume?

Tu su mjere ruke:
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Hmm.. onda oke. Jucer kad mi je to doslo, kad sam vidio kolko je kutija mala bio sam skeptican. Mislim, necu imat mira dok ne namontiram :(rofl):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Mozes staviti metalne, pa da radi na principu istiskivanja bez otkidackih ploca kao na bourgoinu.
Za pocetak ti treba reduktor pa onda na njega kalemi sta hoces.

f812710bd172e6ddb1e8a4746140a8d7.jpg

Mislio sam uzeti sklop sa komušača,zupčanike i remenski prijenos ,a valjke preuredit na metalne,a za lanac nekakav kutni reduktor ili nešto slično?
E sad pitanje dali će brzina vrtnje valjaka kao n komušačkom stolu biti prebrzo ili?
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,993
Vidim da ti je taj reduktor viška pa ako nije neka svota mogli bi pazarit? :icon_eyes:

Ipak ne paše, mislim, dužina odgovara al kugla ne ide na mjesto kam bi trebala...ni sa vanjske strane ne moze jer je tam kocnica na 3 cm :/










free image hosting

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Imaš u temi tv tu se radi prerada za kugle,mislim da kolege imaju i slike s mjerama Čini mi se da ih radi kolega BaTek evo kako izgledaju
http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php/showthread.php?t=16178&page=1741
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Jap, naso sam to na googlu :D ako funkcionira dat cu bravaru da složi

Hvala decki :)

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Aaaaaaaaaaaaaaaa:mur: još nisi kupio švajsaparat:mur::icon_hang: a imaš TV:icon_rolleyes:
 

Najnoviji postovi

Na vrh