• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Priključci (tvornički i homemade)

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Ako misliš uradit da valja, obavezno idi i na rukavce i na nosač ispod motora, Možda, ali samo možda, bi moglo proći na sami motor ako ćeš čistiti samo po asfaltu koji je idealno ravan, ali ako imaš kakvih neravnina, ili je makadam, obavezno idi na izvedbu i na rukavce jer kad zapne za dobro smrznuti kamen na makadamu ili nešto slično, iako je ova izvedba i sa oprugama, tomicu zatrese samo tako. Nekad ćeš potjerat i malo brže ako je malo ravniji teren može se gurati i u 3 sporoj tako da ojačanja nikad viška.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Da i rukavci i motor, ja osobno da radim sebi nosaci na motoru bi imali zarez a ne rupu( npr ko sta el motori imaju za stelat napetost remenice) tako da takve udarce nose samo rukavci a motor samo težinu ralice u zraku
 

POLOPRIVREDNIK

Novi član
Tu od
19 Velj 2017
Poruka
6
Samoizrada sadilice za krompir

Pošto imam tomeka p18 a prikljućaka za kupit ni za ljek krenuo sam u samogradnju jednoredne poluautomatske sadilice za krompir planirana cijena itrade oko 1000 kuna ako znaš varit ako vas zanima stavljat ču opise i mjere izrade korak po korak ali kako na post staviti slike:tractor:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Samoizrada sadilice za krompir

Hvala kaj nudiš podijeliti svoje iskustvo samogradnje.

Pokušal bum opisati jedan od postupaka stavljanja slika.

1. ideš na napredni odgovor (gumb "idi na napredno")ž
2. skrolaš prema dnu stranice i klikneš na gumb "uredi privitke"
3. pojavi se novi prozor. U njemu klikni na "odaberi datoteku" i zatim odaberi datoteku slike na svojem kompu.
4. Na mjestu gdje je pisalo da nije odabrana nijedna datoteka će se pojaviti ime datoteke koju si odabral.
5. Klikni na "uploadiraj"

Klikom na pregled poruke prikazat će se odabrane slike u privitku poruke.

Nadam se da sam pomogel.
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Re: Samoizrada sadilice za krompir

Pošto imam tomeka p18 a prikljućaka za kupit ni za ljek krenuo sam u samogradnju jednoredne poluautomatske sadilice za krompir planirana cijena itrade oko 1000 kuna ako znaš varit ako vas zanima stavljat ču opise i mjere izrade korak po korak ali kako na post staviti slike:tractor:

Evo drugar uputstava za ImageShack i TinyPic

U sustini ti je za svaki servis slicno, licno preferiram Postimage...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Re: Samoizrada sadilice za krompir

Pošto imam tomeka p18 a prikljućaka za kupit ni za ljek krenuo sam u samogradnju jednoredne poluautomatske sadilice za krompir planirana cijena itrade oko 1000 kuna ako znaš varit ako vas zanima stavljat ču opise i mjere izrade korak po korak ali kako na post staviti slike:tractor:

Ovo bi moglo biti korisno.,,,,

Imaš već kakve linkove o samogradnji da je već to netko radio?
 

vugy

Novi član
Tu od
19 Pro 2013
Poruka
17
Ja imam jedan takav i za moje potrebe odličan, pogotovo u okviru novaca. Osobno sam ga opteretio možda i više nego za što je predviđen ali je sve odradio, Imam ga četiri godine i nije bilo kvara, Moja verzija je bila sa noževima i nedavno sam uzeo čekiće ali nisam ih još stavio. Kina se osjeti u nekim detaljima izrade ali generalno za jedno održavanje okoliša je ok. I da, kardan je običan tak da je vjerovatno spojka u njemu pošto nisam osjetio nikakva guranja ili nešto slično.
 

vugy

Novi član
Tu od
19 Pro 2013
Poruka
17
Izvinjavam se na konfuziji. Malčer je u igri. Bilo je par stranica prije upita o malčerima a ne snalazim se najbolje po forumima pa nisam stisnuo citiram. Pretpostavljam da trebam to stisnuti.
 

kuzma

Član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
40
da, ukoliko ne odgovaraš odmah na post iznad...

sve ok. samo milsio da si meni odgovorio pa se zato upitao ;)
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Izvinjavam se na konfuziji. Malčer je u igri. Bilo je par stranica prije upita o malčerima a ne snalazim se najbolje po forumima pa nisam stisnuo citiram. Pretpostavljam da trebam to stisnuti.

A ciji malcer imas? Ja sam namjeravo mozda uzet panex agm, a nisam bas hrabar [emoji16]


Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 

POLOPRIVREDNIK

Novi član
Tu od
19 Velj 2017
Poruka
6
Pozdrav vidim da ima zainteresiranih ja sam nailazio na slike samoizrade sadilice ali nigdje nikakovih uputa niti mjera pa evo ja sam u toku izrade pa ču sve skice i slike stavljat na post .Prvo krenimo na nabavu nekih materijala treba nam;
puno željezo dužine 370mmx25mm 1 kom
puno željezo dužine 220 mmx17 mm 1kom
puno željezo dužine 50mmx 15mm 1kom
to sam kupio i platio 120 kuna
zatim na otpadu sam našao sponu od kamiona fi 50 vanjski platio sam ju 40 kuna
cijev željeznu vanjski fi 110 debljina mesa 4 mm dužine 1 metar platio 45 kuna
NA OTPADU SAM KUPIO TABLU LIMA 1mX1M debljine 3mm za 70 kuna
onda sam preko neta u trgoagenciji naručio
1.ležaj 6203 zz c3 fag-5 komada za 85 kuna
2. zupčanik pvc psk z-24 olt -2kom za 54 kune
3. lančanik 1/2 cola x 5/16 cola z 15 sati-1kom za 11,25 kuna
4 .lančanik 1/2 cola x 5/16 cola z 20 sati-1 kom za 20 kuna
5 lanac gal 818708b 1 sat -1kom za 30 kuna
6 spojnica gal 818708b-1 -1kom za 3,45 kuna
7. poluspojnica gal 818708b-1 -1kom za 5.55 kuna
Eto prijatelji tu smo došli do troška oko 430 kuna to pribavite a drugi tjedan krečemo sa izradom dozstors krompira još uvjek sam uvjeren da če za izradu biti dovoljno 1000 kuna ako neko neče radit kupi ua ferka dvorednu pepolovi je preradi i ima dvije ali nema gušta samoizrade i opet imaš puno prerađivanja i sigurno veći trošak hvala na pažnji čujemo se:drink::drink::drink::drink:
 

vugy

Novi član
Tu od
19 Pro 2013
Poruka
17
A ciji malcer imas? Ja sam namjeravo mozda uzet panex agm, a nisam bas hrabar [emoji16]


Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
Imam upravo njihov i ja sam zadovoljan. Istina, nisam radio s nekim drugim pa da mogu izvući neke usporedbe ali za te novce nema ni polovnih tak da se nisam puno dvoumio. Možda jedino sačekati sajam u Gudovcu pa će možda biti i popust, tako sam ga ja uzeo i još ga dostavili doma besplatno.
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Jesi probo malcirat neke vece trave, recimo godisnju travu (1m). Imam neke livade koje bi malciro jednom godisnje pa me zanima da li to rijesava bez problema il se muci?
A s druge strane bi ga najvise koristio u vinogradu (kosnja svaka dva tjedna)



Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vugy

Novi član
Tu od
19 Pro 2013
Poruka
17
Metarna trava je i bio razlog zašto sam ga kupio i odradi bez problema. Ali treba biti svjestan da to radi jako sporo. Ja imam TV 818 pa je u biti on slaba karika, veliku travu kosim u prvoj sporoj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh